Рішення № 97351442, 02.06.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2021
Номер справи
240/10042/19
Номер документу
97351442
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2021 року м. Житомир справа № 240/10042/19

категорія 111020300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Єфіменко О.В.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

встановив:

Головне управління ДФС у Житомирській області (надалі позивач, контролюючий орган) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач, платник податків) про стягнення податкової заборгованості в сумі 259285,21 грн, серед яких: 185 610,65 грн. - основний платіж, 45 268,00 грн. - штрафна санкція та 28 406,56 грн. - пеня, посилаючись на несплату відповідачем узгоджених сум податкового зобов`язання у строки, визначені Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 22.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання у справі на 19.09.2019, яке відкладено на 24.10.2019 у зв`язку із перебуванням головуючого судді у відпустці.

Судові засідання призначені на 24.10.2019, 12.11.2019, 26.11.2019, 03.12.2019 були відкладені за клопотанням відповідача та його представника.

Ухвалою суду від 17.12.2019 зупинено провадження в даній справі до набрання законної сили судовими рішенням Житомирського окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 240/11914/19.

16.03.2021 до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про поновлення провадження у даній справі №107/06-30-08-05 від 15.03.2021, оскільки відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень рішення у справі №240/11914/19 набрало законної сили.

18.03.2021 ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду поновлено провадження у справі та призначено судове засідання на 30.03.2021.

30.03.2021 судове засідання було відкладено за клопотанням відповідача на 27.04.2021.

27.04.2021 суд отримавши клопотання відповідача про відкладення розгляду справи на дату після закінчення всесвітньої пандемії коронарірусу ухвалою від 27.04.2021 перейшов до розгляду справи в письмовому провадженні.

Відзив на позов у строк, визначений частиною першою статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідачем не надано.

За змістом частини четвертої статті 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

А відповідно до частини шостої статті 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін, які беруть участь, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований платником податків та перебуває на податковому обліку в Коростенському управлінні ГУ ДФС у Житомирській області.

Як зазначає позивач у ОСОБА_1 є податковий борг на загальну суму 259 285,21 грн, серед яких: 185 610,65 грн. - основний платіж, 45 268,00 грн - штрафна санкція та 28 406,56 грн - пеня.

Податковий борг складається з таких податків, зборів та обов`язкових платежів:

1. Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 16 671,58 грн, серед яких: 12 076,89 грн. - основний платіж, 2 825,81 грн - штрафна санкція та 1 768,88грн - пеня.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, як зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою (ст. 54.1 ПК України), не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідачем подано податкову декларацію про майновий стан і доходи /а.с.18-20/, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 433,14 грн. та не сплачено в строки, визначені ПК України, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, а саме декларація від 03.02.2017 на суму 433,14 грн.

Відповідачем подано податкову декларацію про майновий стан і доходи /21-23/, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 340,50 грн. та не сплачено строки, визначені ПК України, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, а сам декларація від 09.02.2018 на суму 340,50 грн.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення пп.162.1.1 п. 162.1 ст.162, пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.3 п.164.1 ст.164 пп.1.2 та пп.1.2 п.16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу та нараховано грошові зобов`язання на загальну суму 14 129,06 грн з яких: 11303,25 грн. - основний платіж та 2825,81 грн. - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000301305 від 10.01.2018 а.с. 24).

Згідно п. 58.1 ст. 58 Кодексу, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове-повідомлення рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу. Саме податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування.

Відповідно до абз. а), пп. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України, податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Дане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалось в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов`язання) відповідача в сумі 14129,06 грн. вважається узгодженим.

2. Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 200228,98 грн, серед яких: 144922,66 грн - основний платіж, 34 079,75 грн. - штрафна санкція та 21 226,57 грн. - пеня.

Відповідачем подано податкову декларацію про майновий стан і доходи /а.с.18-20/, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 5 197,68 грн. та не сплачено в строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, а саме: декларація від 03.02.2017 на суму 5 197,68 грн.

Відповідачем подано податкову декларацію про майновий стан і доходи /а.с.21-23/, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 4 086,00 грн. та не сплачено в строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, а саме: декларація від 09.02.2018 на суму 4 086,00 грн.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення пп.16.1.2 п.16.1 ст.16, п.44.1 ст.44, пп. 177.4.1 п. 177.4, п. 177.2, п. 177.10 ст.177 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 169 548,73 грн., з яких: 135 638,98 грн. - основний платіж та 33 909,75 грн. - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000381305 від 10.01.2018 а.с.26).

Вказане податкове повідомлення - рішення від 10.01.2018 №0000381305 про сплату податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 169 548 грн 73 коп. - з них податкове зобов`язання в сумі 135 638,98 грн та 33 909,75 грн штрафної санкції було предметом спору у справі 240/11914/19, і суд визнав у своєму рішенні вказане рішення правомірним і не скасував його. Вказане рішення суду першої інстанції у справі 240/11914/19 набрало законної сили.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп.177.5.2 п.177.5 ст.177 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 170,00 грн, - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000391305 від 10.01.2018 а.с. 28).

Останнє податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалось в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов`язання) відповідача в сумі 169718,73 грн вважається узгодженим.

3. Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 32 092,22 грн, серед яких: 22669,00 грн - основний платіж, 5 667,00 грн - штрафна санкція та 3756,22 грн - пеня.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення п.181.1 ст.181, п. 183.1, 183.2, 183.10 ст.183, абз. «а» п.185.1 ст.185, абз. «а» п.186.1 ст.186, абз. «а» п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.200.1 ст.200, абз. «а» п.202.1 ст.202 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 28336,00 грн, - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000361305 від 10.01.2018 а.с.30).

Дане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалось в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов`язання) відповідача в сумі 28 336,00 грн. вважається узгодженим.

4. Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати на загальну суму 510,00 грн - штрафна санкція.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення п.46.1 ст.46, п.51.1 ст.51, абз. «б» п. 176.2 ст.176 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 510,00 грн, - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000401305 від 10.01.2018 а.с.32).

Дане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалось в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов`язання) відповідача в сумі 510,00 грн вважається узгодженим.

5.Адміністративні штрафи та інші санкції на загальну суму 680,00 грн - штрафна санкція.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення пп.16.1.7 п.16.1 ст.16, ст..65 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 170,00 грн, - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000311305 від 10.01.2018 а.с.34).

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлено порушення пп.16.1.2 п.16.1 ст.16, п.44.1, 44.3, 44.5 ст.44, п.85.2 ст.85, абз. «а» п. 176.1 ст.176. п. 177.10 ст.177 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 510,00 грн, - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000371305 від 10.01.2018 а.с. 36).

Дані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов`язання) відповідача в сумі 680,00 грн. вважається узгодженим.

6. Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів на загальну суму 1,00 грн. - штрафна санкція.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлене порушення п.1, п.2, п.3 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 1,00 грн., - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000411305 від 10.01.2018 а.с. 38).

7. Єдиний податок з фізичних осіб на загальну суму 9101,43 грн., серед яких 5 942,10 грн - основний платіж, 1504,44 грн - штрафна санкція та 1654,89 грн - пеня.

Відповідно до п. 300.1 ст. 300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність те повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Відповідачем подано податкову декларацію платника єдиного податку (а.с.40-41), самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 1964,35 грн та не сплачено і строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, а саме декларація від 03.02.2017 на суму 1 964,35 грн.

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлене порушення п.292.1, 292.3, 292.6 ст.292 ПК України та нараховано грошове зобов`язання на загальну суму 4972,19 грн., серед яких: 3 977,75 грн - основний платіж та 994,44 грн - штрафна санкція (податкове повідомлення рішення №0000281305 від 10.01.2018 а.с.42).

На підставі акту перевірки №857/06-30-13-05/ НОМЕР_1 від 08.12.2017 встановлені порушення пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.296.3 ст.296 ПК України та нараховано грошові зобов`язання на загальну суму 510,00 грн. - штрафна санкція (податкове повідомленні рішення №0000291305 від 10.01.2018 а.с.44).

Правовими положеннями п. 59.1 ст. 59 Кодексу встановлено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково б надсилається і не вручається (ст. 59.5 ПК України).

Відомості про оскарження згаданих податкових повідомлень-рішень у визначеному законом порядку у матеріалах справи відсутні.

Головним управлінням ДФС у Житомирській області було надіслано відповідачу податкову вимогу форми «Ф» №4797-52 від 03.08.2018 (а.с.46).

Крім того, відповідачу нараховано пеню за ст. 129 ПК України в сумі 28 406,56 грн.

Згідно з п. 87.1 ст. 87 цього Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Посилаючись на несплату відповідачем податкового зобов`язання у строки, визначені ПК України, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до пункту 15.1 статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

За змістом підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг визначено як суму узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

При цьому, як визначено пунктом 56.11 статті 56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

За приписами пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Крім того, як визначено підпунктом 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Пунктом 129.4 статті 129 ПК України передбачено, що на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

А відповідно до пункту 59.5 цієї статті, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Пунктом 58.3 статті 58 ПК України передбачено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Пунктом 87.1 статті 87 ПК України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

За змістом статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Суд враховує, що статусу податкового боргу набуває лише узгоджена сума грошового (податкового) зобов`язання, не сплачена платником податків у визначений строк.

З огляду на несплату відповідачем узгодженого податкового зобов`язання у визначені Податковим кодексом України строки, таке зобов`язання набуло статусу податкового боргу.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач відзиву на позовну заяву, жодних заперечень чи доказів сплати суми податкового боргу до суду не надав.

Разом з тим, наявність у ОСОБА_1 податкового боргу за узгодженими податковими зобов`язаннями підтверджено зібраними у справі письмовими доказами у їх сукупності.

За таких обставин, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Головного управління ДПС у Житомирській області.

Отже, позов належить задовольнити у повному обсязі.

Згідно з частиною другою статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Відповідні витрати у справі відсутні.

Керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-77, 90, 241-246, 262 КАС України,

вирішив:

Позовні вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ: 43142501) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 податкову заборгованість в сумі 259285 (двісті п`ятдесят дев`ять двісті вісімдесят п`ять) грн 21 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Єфіменко

Рішення суду складено у повному обсязі: 02 червня 2021 року.