
Справа №: 310/3102/21
3/310/1425/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 травня 2021 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Черткової Н.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Карла Маркса Бердянського району Запорізької області, депутата Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області восьмого скликання, фельдшера НМД, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ,
за скоєння правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу № 177 від 12.04.2021 року, 16.11.2015 відбулось засідання першої сесії Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області сьомого скликання, на якому головою виборчої комісії ОСОБА_2 було оголошено про результати виборів депутатів Берестівської сільської ради Бердянського району та визнано їх повноваження.
Згідно рішення №1 від 16.11.2015 першої сесії Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області сьомого скликання до Берестівської сільської ради депутатом обрано ОСОБА_1 , яку 15.11.2016 згідно відомостей щодо ознайомлення із Законом України «Про запобігання корупції» ознайомлено з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та, відповідно доч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016, була зобов`язана до 01.04.2017 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua 20.01.2021, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім цього, обов`язок належної підготовки суб`єкта декларування для подачі декларації покладається на самого суб`єкта декларування і для цього відведено належний період з 01.01.2017 по 31.03.2017. Перешкод у доступі до Реєстру у ОСОБА_1 не встановлено.
Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 не виконала належні дії з метою вчасного подання щорічної декларації за 2016 рік.
Таким чином, будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2017 до 01.04.2017 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подала її несвоєчасно, а саме 20.01.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу № 178 від 12.04.2021, будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 до 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подала її несвоєчасно, а саме 20.01.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу № 180 від 12.04.2021, будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2020 до 01.06.2020 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подала її несвоєчасно, а саме 20.01.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу № 179 від 12.04.2021, будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2019 до 01.04.2019 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подала її несвоєчасно, а саме 20.01.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєних правопорушеннях, при викладених в протоколі про адміністративне правопорушення обставинах, визнала повністю.
Прокурор, обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши правопорушника, оцінивши докази по справі відповідно до ст.252 КУпАП, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 скоїла правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в», п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу ІІ Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Порядок) та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Встановлено, що місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є місце роботи ОСОБА_1 , а саме КП КНП "Берестівський ЦПМСД" Берестівської сільської рада Бердянського району Запорізької області, що розташоване за адресою: Запорізька область, Бердянський район, с.Берестове, вул.Матросова, буд.6, оскільки декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала в приміщені КП КНП "Берестівський ЦПМСД" Берестівської сільської рада Бердянського району Запорізької області.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 20.01.2021, оскільки в цей день було несвоєчасно подано без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до ст. 251, 252 КУпАП є дата складання протоколу, тобто 12 квітня 2021 року, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, письмовими поясненням ОСОБА_1 , копією рішення першої сесії Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області № 1 від 16.11.2015, копією відомості щодо ознайомлення із положеннями ЗУ «Про запобігання корупції» від 15.11.2016, копією рішення першої сесії Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області № 1 від 12.11.2020, деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, щиро розкаявся, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність: щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши правопорушника, суд дійшов висновку про наявність в матеріалах справи доказів, що підтверджують провину ОСОБА_1 у скоєнні вказаних адміністративних правопорушень та необхідності призначення стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1, 213, 221, 283 КУпАП, суд
постановив:
Справи про адміністративне правопорушення №310/3102/21 (номер провадження 3/310/1425/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , відносно ОСОБА_1 ,
№310/3104/21 (номер провадження 3/310/1426/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , №310/3105/21 (номер провадження 3/310/1427/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , №310/3106/21 (номер провадження 3/310/1428/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження та присвоїти №310/3102/21 (номер провадження 3/310/1425/21).
ОСОБА_1 визнати винуватою у скоєнні правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч.1 КУпАП, і піддати стягненню у виді штрафу у розмірі 50 НМДГ, що становить 850 грн., стягнувши суму на номер рахунку: UA298999980313000106000008455, населений пункт Бердянська міська ТГ, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м. Бердянськ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 гривень (чотириста п`ятдесят чотири гривні) за реквізитами: рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Строк пред`явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення
Суддя Н.І. Черткова