
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
28 травня 2021 року м. Київ № 640/10223/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., здійснюючи розгляд в порядку письмового провадження адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)провизнання протиправною та скасування постанови,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про накладання штрафу від 13.03.2020 ВП №57116426.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №640/10223/20, призначено справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні.
З огляду на неявку сторін, у відповідності до положень частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів, суд ухвалив здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
В подальшому, від ОСОБА_2 надійшло клопотання про залучення його до участі у справі у якості третьої особи у, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. В обґрунтування вказаної заяви ОСОБА_2 зазначає про те, що він є стягувачем виконавчому провадженні №57116426, щодо якого виник спір, а ухвалене рішення по даній справі може вплинути на права та інтереси його малолітньої дитини, яка є учасником даного виконавчого провадження та на права, інтереси та обов`язки заявника у майбутньому.
Виходячи з меж заявленого клопотання та обставин, на яких ґрунтується заявлене клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Приписами ч.ч. 4 та 5 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Так, зі змісту розглядуваного клопотання не вбачається достатніх підстав для залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, гр. ОСОБА_2 , оскільки враховуючи характер спірного рішення, не вбачається можливого впливу рішення, прийнятого за результатами розгляду справи, на його права, свободи, інтереси або обов`язки, що також не підтверджено належними та достатніми доказами, а ґрунтуються виключно на власних припущеннях заявника.
Також, суд звертає увагу, що згідно з наведеними положеннями ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Разом з тим, розглядуване клопотання не було подано заявником у визначені вищенаведеною нормою Кодексу адміністративного судочинства України строки.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для залучення до справи ОСОБА_2 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Керуючись ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про залучення його до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.К. Каракашьян