Ухвала суду № 97318846, 01.06.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2021
Номер справи
360/2737/21
Номер документу
97318846
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

01 червня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2737/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, буд. 10) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача, які полягають у відмові скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом за листопад 2019 року для перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та індексації;

- зобов`язати відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача станом за листопад 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії: посадовий оклад 2700,00 грн. (Постанова КМУ № 988); оклад за спеціальним (спеціальним) званням підполковник поліції 2200,00 грн. (Постанова КМУ № 988); надбавка за вислугу років 35% (Постанова КМУ № 988 та п.2.3 Порядку № 260) ; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% (п.2.7 Порядку № 260); надбавка за специфічні умови проходження служби 39,7 % (п.2.4 Порядок № 260); надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% (додаток 2 Порядку №45 чинний на час виникнення спірних правовідносин та час подання позову); премія 50% (п.2.12 Порядок № 260); індексація; для проведення з 01 грудня 2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України (посвідчення серії НОМЕР_1 від 15.02.2013) 21.12.2010 був звільнений з посади старший оперуповноважений з особливих доручень управління УМВС України в Луганській області за ст.65б «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» у відставку, через хворобу, наказ УМВС України в Луганській області №74 від 20.12.2010. Пенсія призначена відповідно до вимог Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з наступних видів грошового забезпечення (грошовий атестат №86 (додаток №4) оригінал знаходиться у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області): - посадовий оклад; - оклад за військовим (спеціальним) звання підполковник міліції; - надбавки за вислугу років; - надбавки за працю в умовах режимних обмежень 15%; - надбавка за виконання особливо-важливих завдань 50%; - премії 45% .

Перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області.

У березні 2018 року на виконання Постанови Кабінету міністрів України №103 від 24.02.2018, рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 812/2047/17 та довідки № 379-ЛК від 28.04.2017р. від Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Луганській області позивачу було перераховано пенсію з наступними складовими: - посадового окладу 2700,00грн.; - оклад за військовим (спеціальним) звання підполковник поліції 2200,00грн.; - надбавки за вислугу років 35%; - надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15%; - премії 0,46%.

У жовтні 2020 року позивач звернувся до Міністерства внутрішніх справ України (далі відповідач) із заявою про виготовлення нової довідки для перерахунку пенсії за порівняльною посадою станом на листопад 2019 року.

За результатами розгляду звернення листом № Б-23939/22 від 04.12.2020 на ім`я ОСОБА_1 (додаток №6) Департамент персоналу МВС України повідомив, що у виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача відмовлено у зв`язку з тим, що Кабінетом Міністрів України рішення щодо підвищення розміру грошового забезпечення поліцейських не приймалось та будь які нові додаткові види грошового забезпечення не вводились. Разом з тим відповідач у своїй відповіді зазначив, що Рішеннями суду від 12.12.2018 № 826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019) та від 14.05.2019 № 826/12704/19 (набрало законної сили 19.11.2019) не містять зобов`язань щодо видачі нових довідок для перерахунку пенсій, прийняття актів Кабінету Міністрів України, унесення до них змін, відновлення їх дії тощо належить до виключної компетенції Уряду та не може здійснюватися судом. Після визнання судами протиправними та нечинними окремих положень Постанови 103 Урядом не прийнято жодної постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсії.

Вказані дії МВС України щодо відмови у видачі довідки позивач вважає безпідставною та незаконною, оскільки Міністерством внутрішніх справ України не дотримано зобов`язання діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні тощо.

Згідно з частиною шостою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні тощо.

Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи категорію справи та характер спірних правовідносин, вважаю за доцільне здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов`язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

З метою виконання обов`язку, покладеного на суд частиною четвертою статті 9 КАС України, щодо вжиття визначених законом заходів, суд прийшов до висновку про необхідність витребування від сторін доказів, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.

Щодо клопотання позивача про витребування від ГУ ПФУ в Луганській області пенсійної справи, то суд вважає зазначене клопотання необґрунтованим з огляду на те, що витребувані документи не стосуються предмету розгляду справи.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 49, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.

Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Тихоновим І.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

СуддяІ.В. Тихонов