
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2021 р. Справа№200/2580/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Волгіної Н.П., при секретарі судового засідання Кудрявцеві О.Ю.,
за участю:
представника відповідача - Мороза В.А,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області
про визнання протиправною бездіяльності, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, в якому (з урахуванням уточнень) просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 від 8 грудня 2020 року «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради» на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002549 офіційному веб-сайту (http://andriivska.gromada.org.ua/) Андріївської сільської ради Слов`янського р-ну Донецької області;
- стягнути з відповідача витрати на професійну правову допомогу у розмірі 10 600,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» Рішення про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації» крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідач всупереч Закону України «Про місцеве самоврядування» та Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
- опублікував розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 від 8 грудня 2020 року «Про скликання чергової другої сесії VІІІ-гo скликання Андріївської сільської ради» на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002549/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області через 76 днів після його видачі, що підтверджується інформацією в електронній (цифровій) формі, яка міститься в розділі властивостей документа, згідно якої розпорядження № 125 було створено та розміщено на зазначеній веб-сторінці за допомогою сервісу Google Drive 23 лютого 2021 року о 17:24 год;
- оприлюднив у формі відкритих даних на своїй веб-сторінці лише 26 січня 2021 року, тобто через 33 дні після його видачі замість п`яти робочих днів, як це передбачено законодавством.
Позивач зауважив, що така бездіяльність відповідача є протиправною та такою, що порушує його право на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке йому гарантоване Конституцією України (а.с. 1-7, 38-44).
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 березня 2021 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; призначено підготовче засідання у справі на 1 квітня 2021 року о 15-00 год (а.с. 20-21).
Ухвалою суду від 1 квітня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з наданням п`ятиденного строку з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви (а.с. 28-29).
Ухвалою суду від 5 квітня 2021 року у зв`язку із усуненням недоліків позовної заяви продовжено розгляд справи, призначено підготовче засідання у справі на 12 квітня 2021 року (а.с. 54).
6 квітня 2021 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву позивача, в якому Андріївська сільська рада зазначає про незгоду із позовними вимогами позивача, обґрунтовуючи це наступним.
Розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області від 8 грудня 2020 року № 125 «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради» було оприлюднене на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради 9 грудня 2020 року, що підтверджується завіреною копією (скріншотом) сторінки з веб-сайту.
Зауважено, що вказане розпорядження могло не опубліковуватися на сайті сільської ради, так як сільський голова не є розпорядником публічної інформації відповідно до ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Обов`язок оприлюднення інформації вказаним Законом покладений на орган місцевого самоврядування, а саме - на сільську раду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації (сільська рада) зобов`язаний оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Отже, конкретно визначений розпорядник інформації (сільська рада) не має повноважень щодо оприлюднення інформації, віднесеної до відання інших суб`єктів публічних правовідносин, а сільський голова не наділений повноваженнями розпорядника інформація, так як закріплений частиною 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» припис («акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»») не містить процедури реалізації в частині опублікування розпоряджень сільського голови відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно, Розпорядження міського голови на виконання приписів ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» має бути доведено до населення та депутатів без застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема шляхом висвітлення його на дошці оголошень, в газеті або в будь-який інший спосіб.
Також у відзиві зазначено, що у ч. 10 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» мова йде про «рішення» про скликання сесії ради, а відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова видає «розпорядження».
На переконання відповідача під «рішенням» законодавець має на увазі «волевиявлення» визначених законом суб`єктів щодо скликання сесії (в тому числі прийняте секретарем ради).
Таким волевиявленням відповідач вважає інформацію (повідомлення), що опублікована на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради 3 грудня 2020 року у формі оголошення про скликання чергової 2-ої сесії VIII скликання ради.
Також у відзиві на позов відповідач вказує, що у позові не зазначається - в чому саме полягає суть порушення його прав, свобод та інтересів, який причинний зв`язок між протиправною (на його думку) бездіяльністю відповідача та наслідками порушеного права.
Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання саме на відповідній території.
Як вбачається з адміністративного позову місцем реєстрації позивача є м. Краматорськ; документів, що підтверджують постійне проживання позивача на території Андріївської територіальної громади позивачем не надано. Таким чином, позивач не є членом Андріївської територіальної громади, а тому рішення, прийняті Андріївською сільською радою жодним чином його не стосуються. До того ж на черговій 2 сесії VIII-го скликання не вирішувалося жодного питання, що має відношення до позивача (а.с. 61-64, 89-92).
У відповіді на відзив, яка надійшла до суду від позивача 12 квітня 2021 року, позивач зазначає, що вважає неприйнятними посилання відповідача на скріншот веб-сторінки як на доказ, оскільки це лише зовнішнє посилання на веб-сторінку, де відсутній сам документ (розпорядження), а міститься лише зовнішнє посилання на веб-сторінку https://drive.google.com/file/d/lga5XlIq9rtqmznr4722G5IcnWvhjnOp/view веб-сервісу Google Drive за допомогою якого було створено та розміщено безпосередньо сам документ.
Також зазначив, що інформація про дату опублікування розпорядження, яка розміщена на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002549/ суперечить інформації, яка міститься на веб-сторінці https://drive.google.com/file/d/1ga5X1Iq9rtqmznr4722G5IcnWvhjnOp/view веб-сервісу Google Drive у розділі властивостей Документа, згідно якій він був створений та розміщений на вищевказаної веб-сторінці сервісу Google Drive 22 лютого поточного року о 16:00 год.
Щодо твердження відповідача про те, що спірне розпорядження мало бути доведено до населення та депутатів без застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації», позивач зазначив, що відповідно до ч. 8, абз. 1 ч. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження; акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню […] відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»; проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
Щодо твердження відповідача про те, що в позові не зазначено в чому саме полягає суть порушеного права позивача, то підставою позову, з якою пов`язані матеріально-правові вимоги, є невиконання відповідачем обов`язку оприлюднювати у формі відкритих даних інформацію відповідно до ч. 2 ст. 15 вказаного Закону, в результаті чого було порушено право позивача на своєчасне копіювання, публікування, поширювання, використовування, у тому числі в комерційних цілях, інформації, що міститься у документі. Предметом спору є саме доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, якою володіє або повинен володіти її розпорядник (ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 101 Закону України "Про доступ до публічної інформації") (а.с. 69-76).
Ухвалою суду від 12 квітня 2021 року оголошено перерву у підготовчому засіданні до 16 квітня 2021 року (а.с. 110-111).
Ухвалою суду від 16 квітня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання позивача про виклик в судове засідання свідка; закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті у відкритому судовому засіданні на 19 травня 2021 року о 15-00 год (а.с. 131-132).
Представник відповідача у судове засідання 19 травня 2021 року з`явився.
Позивач у судове засідання не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся судом належним чином.
В матеріалах справи міститься клопотання позивача про розгляд справи без його участі (а.с. 59).
Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи, що позивач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, беручи до уваги наявне клопотання позивача про розгляд справи без його участі, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с. 12-15).
Відповідач, Андріївська сільська рада Слов`янського р-ну Донецької області, код ЄДРПОУ: 04342045; місцезнаходження: 84192, Донецька область, Слов`янський район, с. Андріївка, вул. Миру, буд. 7 б, є органом місцевого самоврядування та належним відповідачем у справі (а.с. 140).
Як встановлено судом 8 грудня 2020 року головою Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області було прийнято розпорядження № 125 «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради», яке згодом було опубліковано на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського р-ну Донецької області (http://andriivska.gromada.org.ua/) (а.с. 11, 139).
Вказаним розпорядженням вирішено відповідно до п. 8 ст. 42, п. 4 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» скликати чергове засідання другої сесії 8-го скликання сільської ради 18 грудня 2020 року о 10-00 год в адміністративному приміщенні Андріївської сільської ради в с. Андріївка.
Як вбачається з офіційного сайту відповідача (https://andriivska-gromada.gov.ua/) у підрозділі «Оголошення» розділу «Новини» міститься оголошення наступного змісту: «Андріївська сільська рада повідомляє, що 18.12.2020 року о 10.00 годині в адміністративному приміщені сільської ради (вул. Миру 7а с. Андріївка) відбудеться засідання 2 сесії VIII скликання. Всіх депутатів запрошуємо до участі.». Відповідно до запису на цій сторінці, веб-сторінка з вказаним оголошенням створена 3 грудня 2020 року о 10-55 год (https://andriivska-gromada.gov.ua/news/1606985766/) (а.с. 67).
9 грудня 2020 року на сторінки веб-сайту (https://andriivska-gromada.gov.ua/news/1614002549/) в підрозділі "Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік" підрозділу "Розпорядження сільського голови" розділу "Доступ до публічної інформації" опубліковано наступне: "Розпорядження № 125 від 08.12.2020 року «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради». При цьому під зазначеним написом міститься активне посилання на зазначений документ (розпорядження № 125) у pdf-форматі (а.с. 66).
При переході за вказаним посиланням за допомогою сервісу Google Drive відкривається зміст цього розпорядження у pdf-форматі (файл .pdf) (https://drive.google.com/file/d/1ga5X1Iq-9rtqmznr4722G5IcnWvhjnOp/edit?pli=1), у розділі «властивості» (російською мовою - «свойства») якого зазначено, що вказаний документ створений 22 лютого 2021 року о 16-00 год, змінений 5 квітня 2021 року о 11-53 год (а.с. 11, 139).
Будучи не згодним із несвоєчасним опублікуванням відповідачем розпорядження сільського голови від 8 грудня 2020 року № 125 на офіційному веб-сайті, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить із наступного.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. […].
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про інформацію" від 2 жовтня 1992 року № 2657-XII кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та до інформації, що становить суспільний інтерес, визначено Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року № 2939-VI (далі - Закон України "Про доступ до публічної інформації», Закон № 2939-VI).
Згідно ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до п.п. 1-2 ч. 1 ст. 3 зазначеного закону право на доступ до публічної інформації, зокрема, гарантується: 1) обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.
Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 11 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню […] відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами.
Відповідно до п.п. 2, 5-1, 7, 12 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати, зокрема: нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності; перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних; плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань; іншу інформацію про діяльність суб`єктів владних повноважень, порядок обов`язкового оприлюднення якої встановлений законом.
Проаналізувавши наведені вище нормативно-правові приписи суд дійшов висновку, що розпорядження голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 від 8 грудня 2020 року «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради» на офіційному веб-сайту Андріївської сільської ради Слов`янського р-ну Донецької області підлягає обов`язковому оприлюдненню в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Щодо строків оприлюднення розпорядження № 125 від 8 грудня 2020 року, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов`язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи розпорядження від 8 грудня 2020 року № 125 "Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради" відповідачем як розпорядником інформації оприлюднене на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області у форматі файлу .pdf 22 лютого 2021 року о 16-00 год, тобто з порушенням встановленого законодавством для цього строку.
Посилання відповідача на іншу дату оприлюднення розпорядження - 9 грудня 2020 року - відхиляються судом, оскільки зазначене твердження спростовано дослідженими судом доказами (в тому числі інформацією на офіційному веб-сайті відповідача).
Щодо посилання відповідача на відсутність порушень прав позивача у зв`язку із несвоєчасним оприлюдненням даного розпорядження, суд зазначає, що недотримання відповідачем як розпорядником інформації вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" призвело, на переконання суду, до порушення права позивача на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке включає право будь-якої особи вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов`язковим посиланням на джерело отримання такої інформації (ч. 2 ст. 101 Закону України "Про доступ до публічної інформації").
Враховуючи наведені положення ч. 2 ст. 101 Закону України "Про доступ до публічної інформації" («…право будь-якої особи…») також судом відхиляються посилання відповідача на те, що позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом.
При вирішенні спору судом враховані правові висновки, що викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 березня 2019 року в справі № 800/369/17, де зазначено, що право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання.
Згідно з вказаною постановою не вчинення розпорядником інформації у встановлений Законом України "Про доступ до публічної інформації" строк відповідних дій (опублікування на офіційному веб-сайті) є протиправною бездіяльністю.
Разом із цим суд зазначає, що обов`язком відповідача відповідно до приписів Закону України «Про доступ до публічної інформації» є опублікування в передбачених законом випадках публічної інформації (у вигляді рішень, розпоряджень та т.і) саме на офіційному веб-сайті ради, отже позовні вимоги позивача в частині визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 на конкретній веб-сторінці веб-сайту відповідача (http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002549) - задоволенню не підлягають.
З огляду на наведене порушені права позивача підлягають захисту та відновленню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо несвоєчасного оприлюднення розпорядження голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 від 8 грудня 2020 року «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради» на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського р-ну Донецької області.
Щодо клопотання позивача про стягнення з відповідача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 16 500,00 грн, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно п. 1 ч. 3 цієї ж статті до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Як вбачається з ч. 7 ст. 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Відповідно до ч. 3 ст. 143 КАС України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
В матеріалах справи міститься заява позивача, яка надійшла до суду 12 квітня 2021 року, тобто до закінчення судових дебатів, про те, що докази на підтвердження понесених судових витрат будуть надані ним протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду (а.с. 77-78).
Оскільки на час винесення судового рішення позивачем не подано доказів на підтвердження понесення судових витрат, дане питання при прийнятті рішення по суті спору судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 72-77, 94, 139, 192-193, 242-246, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (код ЄДРПОУ: 04342045; місцезнаходження: 84192, Донецька область, Слов`янський район, с. Андріївка, вул. Миру, буд. 7 б) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області щодо несвоєчасного оприлюднення розпорядження голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 125 від 8 грудня 2020 року «Про скликання чергової другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради» на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського р-ну Донецької області.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення прийнято у нарадчій кімнаті, його вступна та резолютивні частини проголошені в судовому засіданні в присутності представника відповідача.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 31 травня 2021 року.
Суддя Н.П. Волгіна