Постанова № 97300823, 01.06.2021, Станично-Луганський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
01.06.2021
Номер справи
430/1072/21
Номер документу
97300823
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №430/1072/21

Провадження №3/430/417/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2021 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, матеріали якмх надійшли від начальника відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса підполковника Вальчука В.О. відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. м. Алуксне Латвія, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , старшого прапорщика, ІПС-3 категорії 1-го відділення ІПС відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 2 ст. 172- 15 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Від начальника відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса підполковника Вальчука В.О. надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Так, згідно з вказаними протоколами, 17.05.2021 року о 09 год. 04 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в прикордонному наряді «Перевірка документів» в КПВВ «Станиця Луганська» ввів недостовірну інформацію про особу до бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України», тобто скасував інформацію з бази даних щодо перетину лінії розмежування в КПВВ «Станиця Луганська» на вихід з контрольованої території України до тимчасово окупованої території України громадянкою ОСОБА_2 , що підтверджується висновком службового розслідування. Крім того, 20.05.2021 року о 13 год. 03 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в прикордонному наряді «Перевірка документів» в КПВВ «Станиця Луганська» ввів недостовірну інформацію про особу до бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України», тобто скасував інформацію з бази даних щодо перетину лінії розмежування в КПВВ «Станиця Луганська» на вхід з тимчасово окупованої території України до контрольованої території України до громадянкою ОСОБА_3 , що підтверджується висновком службового розслідування.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП у разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи по яким розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_1 які розглядаються одним суддею, вони підлягають об`єднанню в одне провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-15 цього Кодексу розглядаються протягом доби з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

ОСОБА_1 під час розгляду справи в суді свою вину у вчиненні правопорушень визнав, з протоколами про адміністративне правопорушення погодився, просив суворо не карати та пояснив, що 17.05.2021 року та 20.05.2021 року ніс службу на КПВВ «Станиця Луганська» в прикордонному наряді «Перевірка документів», де під час процедури перевірки громадянок ОСОБА_2 та ОСОБА_4 спрацював «Ризик перетин», що вказувало на той факт, що особи перетинали державний кордон через тимчасово не працюючі пункти пропуску. Таким чином, під час процедури оформлення ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , ОСОБА_1 помилково здійснив внесення некоректних даних в БД «ГАРТ 1/П».

Перевіривши матеріали справи судом встановлено, що окрім визнання вини, факт допущенних ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення СхРУ №273936 від 26.05.2021 року; протоколом про адміністративне правопорушення СхРУ №273937 від 27.05.2021 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 24.05.2021 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.05.2021 року; копією службового розслідування по факту можливого порушення вимог керівних документів, які регламентують порядок внесення інформації до бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України», з боку окремих військовослужбовців відділу прикордонної служби «Станиця Луганська», які 17.05.2021 року виконували службові обов`язки в КПВВ «Станиця Луганська»; копією службового розслідування по факту можливого порушення вимог керівних документів, які регламентують порядок внесення інформації до бази даних даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України», з боку окремих військовослужбовців відділу прикордонної служби «Станиця Луганська», які 20.05.2021 року виконували службові обов`язки в КПВВ «Станиця Луганська»; копією Робочого зошита СПН в КПВВ «Станиця Луганська» відділу прикордонної служби «Станиця Луганська»; копією Журналу інструктажу особового складу (прикордонного наряду).

Вислухавши ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:

Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.

За таких обставин, на підставі вищевикладених норм закону, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними та допустимим і такими, що у своїй сукупності доводять наявність в діянні ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Керуючись ст. ст. 172-15, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення №430/1072/21, провадження №3/430/417/21, у відношенні ОСОБА_1 , за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, об`єднати зі справою про адміністративне правопорушення №430/1074/21, провадження №3/430/418/21, у відношенні ОСОБА_1 , за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та присвоїти їм єдиний номер: №430/1072/21, провадження №3/430/417/21.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та піддати адміністративному стягненню в межах санкції вказаної статті у виді штрафу у розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2 465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на рахунок UA198999980313090106000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки – «00» Без деталізації за відомчою ознакою.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.П. Дьоміна