
Справа №: 630/236/21
Провадження № 3/630/67/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20 травня 2021 рокум. Люботин
Суддя Люботинського міського суду Харківської області Малихін О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу, яка надійшла від Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Золочів Харківської області, громадянки України, українки, заміжньої, працюючої головним бухгалтером ПАТ «Люботинський завод «Продтовари», ідентифікаційний № НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
Згідно з протоколом № 22/25-00-07-01 від 24 лютого 2021 року, ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного бухгалтера ПАТ «ЛЮБОТИНСЬКИЙ ЗАВОД «ПРОДТОВАРИ» вчинила правопорушення, яке полягає у неподанні, несвоєчасному поданні, поданні з помилками та недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ за 4 квартал 2016 року та 2 квартал 2018 року, чим порушила вимоги п. 51.1. ст. 51 та пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України. Правопорушення виявлено 24 лютого 2021 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про час та місце судового розгляду була повідомлена у належний спосіб. Клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило. Відповідно до ст. 268 КУпАП, за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за умови, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, справу може бути розглянуто під час відсутності цієї особи.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність закриття провадження з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 163-4 КУпАП відповідальність наступає у разі вчинення такий дій як:
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів;
Перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством);
Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Ст. 51 Податкового кодексу України, в редакції, яка була чинною станом на 01 січня 2019 року, встановлено, що платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.
П. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, в редакції, яка була чинною станом на 01 січня 2019 року, передбачав обов`язок для осіб, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Згідно з Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 4 від 13 січня 2015 року, в редакції, яка була чинною станом на 01 січня 2019 року, передбачено наступне: п. 2.1. - Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається; п. 2.3. - Податковий розрахунок готується у двох примірниках. Один примірник подається до контролюючого органу. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання розрахунку, штампом та проставленим номером порції, отриманим при обов`язковій реєстрації розрахунку в контролюючому органі, - повертається податковому агенту; п. 4.1. - Коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.
В поданому разом з протоколом № 22/25-00-07-01 від 24 лютого 2021 року акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки № 61/35-00-07-01/24486154 від 24 лютого 2021 року вказано, що перевіркою своєчасності перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб порушень не встановлено; за період з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2019 року податкові розрахунки за формою 1-ДФ до органів ДПС надавались своєчасно.
В той же час, дії ОСОБА_1 , які полягають у поданні з помилками та недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ за 4 квартал 2016 року та 2 квартал 2018 року, можуть кваліфіковані як правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, лише з 01 січня 2021 року, коли набрала чинності нова редакція Наказу Міністерства фінансів України № 4 від 13 січня 2015 року, якою введеною в дію Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, в п. 2.1. розділу V якого визначено, коли та за яких підстав податковий розрахунок вважається поданим своєчасно.
Однак, у відповідності до вимог ст. 8 КУпАП ОСОБА_1 за вчинені нею дії підлягає відповідальності лише на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Але на час подання ОСОБА_1 податкової звітності за формою 1-ДФ за 4 квартал 2016 року та 2 квартал 2018 року податкове законодавство не містило в собі положення, яке визначало вимоги щодо змісту такої звітності, недотримання яких мало б наслідком визнання звітності неподаною або поданою несвоєчасно.
В акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки № 61/35-00-07-01/24486154 від 24 лютого 2021 року відсутні виклад обставин, що ОСОБА_1 була контролюючим органом були направлені повідомлення про виявлені помилки у податковій звітності за формою 1-ДФ за 4 квартал 2016 року та 2 квартал 2018 року, та що вона відмовилась усунути виявлені недоліки чи допустила бездіяльність щодо їх усунення.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, яка передано на розгляд суду, відсутні належні докази, які б підтверджували вчинення ОСОБА_1 дій умисно або через необережність, які полягають у неповідомленні або несвоєчасному повідомленні державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
На підставі викладеного, провадження в справі слід закрити через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду шляхом подачі особою, щодо якої її винесено, та її захисником, а також потерпілим апеляційної скарги до органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Суддя О. О. Малихін