Постанова № 97271794, 27.05.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.05.2021
Номер справи
760/13137/21
Номер документу
97271794
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/760/5825/21

в справі № 760/13137/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 ,

за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

До Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЧЦП №041747 від 15.05.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 15.05.2021 о 11 год. 45 хв., у пункті пропуску «Київ» (Жуляни) Термінал А у напрямку «Відліт» під час оформлення пасажирів рейсу №6002 «Київ-Лутон» гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, всупереч вимогам ЗУ «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» пред`явив на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Болгарії № НОМЕР_1 на своє ім`я, чим порушив вимоги п.2 Правил перетинання ДКУ громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27.08.1995 №57, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-1 КУпАП.

У судове засідання, призначене на 27.05.2021, ОСОБА_1 не прибув, про день, час та місце розгляду адміністративного протоколу повідомлений належним чином.

Відповідно до положень статті 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 204-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади.

Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ЧЦП №041747 від 15.05.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 15.05.2021 о 11 год. 45 хв., у пункті пропуску «Київ» (Жуляни) Термінал А у напрямку «Відліт» під час оформлення пасажирів рейсу №6002 «Київ-Лутон», гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, всупереч вимогам ЗУ «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» пред`явив на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Болгарії № НОМЕР_1 на своє ім`я, чим порушив вимоги п.2 Правил перетинання ДКУ громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27.08.1995 №57, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-1 КУпАП /а. с. 1/.

Згідно з рапортом інспектора ПС 1 категорії 3-го відділу ВПС «Жуляни» слідує, що з 09 год. 00 хв. 15.05.2021 року до 09 год. 00 хв. 16.05.2021 р. він виконував обов`язки прикордонного наряду з перевірки документів на напрямку «Відліт». О 11 год. 45 хв. ним було виявлено гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону України без відповідних документів, всупереч вимогам ЗУ «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» пред`явив на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Болгарії № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /а. с. 3 /.

Зі змісту письмових пояснень гр. ОСОБА_1 вбачається, що 15.05.2021 він слідував на виїзд з України №6002 Київ-Лондон та надав на паспортний контроль паспорт гр. Болгарії на виїзд за кордон, виданий на його ім`я, після чого надав паспорт гр. України для виїзду за кордон в приміщенні на його ім`я /а. с. 2/.

Відповідно до п. 2 Правил перетинання державного кордону України громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27.01.1995 року за № 57, перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий); 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.

Згідно з п. п. 8, 9, 10 Правил в`їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами. Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов`язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства. Пропуск громадян через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону.

Отже, проаналізувавши зібрані у справі докази із врахуванням письмових пояснень ОСОБА_1 , суд доходить до висновку, що обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, знайшли своє підтвердження під час розгляду справи по суті, зокрема, судом встановлено, що ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону України без відповідних документів всупереч вимогам ЗУ «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», що свідчить про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

Санкція ч.1 ст. 204-1 передбачає накладення штрафу від двохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Статтею 33 КУпАП регламентовано, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, яка пом`якшує адміністративну відповідальність, суд визнає щире каяття.

Обставини, які обтяжують відповідальність, судом не встановлені.

Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід Держави у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Суд не застосовує до ОСОБА_1 додаткове стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, у виді конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки під час здійснення спроб перетину державного кордону України поза пунктом пропуску ОСОБА_1 не використовувались будь-які засоби чи знаряддя.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.

На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 204-1, 252, 283, 284 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь Держави, що становить 3 400, 00 (три тисячі чотириста) гривень.

Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ) : 37993783, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454, 00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя : К. С. Застрожнікова