Рішення № 97268063, 19.05.2021, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
19.05.2021
Номер справи
932/290/20
Номер документу
97268063
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 932/290/20

2-а/200/290/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2021 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого судді Кіпчарського О.М.

секретаря судового засідання Кубрак К.В.

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача Гордєєва А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Інспекції з питань контролю за паркуванням до Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, провідного спеціаліста з паркування віділу контролю за стоянкою і зупинкою Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Колісник І.І. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення -

в с т а н о в и в :

11.01.2020 року ОСОБА_2 звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову ІД 00060477 від 09.12.2019 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, згідно якої, на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 гривень. В обґрунтування позову вказує, що оскаржувана постанова є неправомірною, вважає, що правил дорожнього руху він не порушував, припаркувався у незабороненому для цього місці.

Ухвалою судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненка І.Ю. від 15.01.2020 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненка І.Ю. від 17.02.2020 року відкрито провадження у справі.

Інші процесуальні рішення у справі суддею Литвиненком І.Ю. не постановлялись.

У зв`язку із відстороненням судді Литвиненка І.Ю. від здійснення правосуддя, 20.01.2021 року справу передано для розгляду судді Кіпчарському О.М.

Ухвалою судді від 20.01.2021 року адміністративний позов залишено без руху, з підстав відсутності доказів сплати судового збору.

Після усуненням позивачем недоліків щодо оплати судового збору, ухвалою від 08.04.2021 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Протокольною ухвалою суду від 27.04.2021 року змінено процесуальний статус Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради з третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на співвідповідача за позовом.

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні доводам, викладеним у позові.

Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради подала відзив щодо заявленого позову, із доводами позивача не погоджується, вважають, що автомобіль був припаркованим на тротуарі, в недозволено для цього місці.

В судовому засіданні представник відповідача щодо позову заперечив, надав пояснення аналогічні доводам відзиву.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши надані сторонами докази, здійснивши їх оцінку за своїм внутрішнім переконанням, встановив наступне.

Згідно постанови серії ІД №00060477 від 09.12.2021 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, винесеної головним спеціалістом-інспектром з паркування Колісник І.І., на гр. ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП, зокрема за те, що 28.11.2019 року о 14 год. 26 хв., транспортним засобом «Хюндай Соната», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснено стоянку на тротуарі (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками), чим порушено вимоги п.п. «б» п. 15.10 Правил дорожнього руху.

Вказаний транспортний засіб належить позивачу, чого останній не заперечував, як і факту, що 28.11.2019 року такий на вказаному місці паркував саме він.

Вирішуючи питання щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову, суд виходить з наступного.

Охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством є завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 280 КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КУпАП, перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, є адміністративним правопорушенням, що тягне за собою накладення відповідного адміністративного стягнення.

Позивачу інкримінується здійснення стоянки на тротуарі (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками), тобто порушення вимог п.п. «б» п. 15.10 Правил дорожнього руху.

Згідно вказаного пункту ПДР, стоянка забороняється, в тому числі, на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками).

Згідно визначення термінів, які вказано у ПДР, тротуар - елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном (п. 1.10. ПДР).

Як вбачається, із представлених фотографій, позивачем здійснено стоянку його автомобіля на бульварі Європейському, 2 м. Дніпро, фактично на пішохідній частині площі.

У вказаному місці, елементи дороги взагалі не позначені жодною розміткою, газоном не розділені, та неможливо зрозуміти що є проїздною частиною, а що тротуаром, фактично вся площа є пішохідною.

В будь-якому випадку ідентифікувати тротуар на вказаних фотографіях не є можливим.

Можливо позивачем допущено порушення певних правил дорожнього руху, в момент коли він на автомобілі в`їхав на територію вказаної площі та здійснив там стоянку, однак це очевидно не порушення п.п. «б» п. 15.10 Правил дорожнього руху, а тому ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за порушення вказаного пункту неправомірно.

Частиною 3 ст.286 КАС України передбачено, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

З врахуванням зазначеного, постанову серії ІД № 00060477 від 09.12.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, згідно якої на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 грн., слідскасувати, а справу про адміністративне правопорушення відносно нього - закрити.

Відповідно до ст. 139 КАС України, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради на користь позивача судовий збір у сумі 437,20 грн., сплачений ним за подання адміністративного позову у даній справі, оскільки саме Інспекція є відповідальною за притягнення позивача до адміністративної відповідальності за скасованою постановою.

Керуючись ч. 1 ст. 6, 245-247, 251, 258, 283, 287, 289 КУпАП, ст.2, 8, 9, 72-77, 78, 139, 205, 241-246, 250, 286, 292, 295 КАС України, суд -

у х в а л и в :

адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспекції з питань контролю за паркуванням до Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, провідного спеціаліста з паркування віділу контролю за стоянкою і зупинкою Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Колісник І.І. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення серії ІД №00060477 від 09.12.2019 року за ч.1 ст. 122 КУпАП, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закрити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 437 (чотириста тридцять сім) гривень 20 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 21 травня 2021 року.

Суддя О. М. Кіпчарський