Рішення № 97265231, 27.05.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2021
Номер справи
540/499/21
Номер документу
97265231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/499/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради, Управління соціальної політики Херсонської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради щодо не поновлення ОСОБА_1 пільги на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 19.03.2019;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради поновити ОСОБА_1 встановлену частиною першою статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року №3551-XII (зі змінами), пільгу на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 19.03.2019.

Звернувшись до суду з позивач, позивач зазначає, що має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів (учасників) війни. Так, відповідно до положень статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учасник війни позивач користувався 50-процентною пільгою з оплати за житлово-комунальні послуги. Відповідач, в свою черу, припинив нарахування згаданої пільги. Позивач, зокрема, вказує, що рішенням Конституційного Суду України в справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 9 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII (справа про соціальний захист ветеранів війни та членів їхніх сімей) від 18.12.2018 №12-р/2018, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема: підпункту 1 пункту 9 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ; частину шосту статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ. Пунктом же другим згаданого рішення встановлено, що визнані неконституційними положення законів України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Відповідно, з 19.03.2019 застосуванню підлягають положення частини 1 статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII, чинної до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VІІІ. Як висновок, з 19.03.2019 року позивач має право на вказані пільги, а тому і звернувся до суду з позовом за захистом своїх прав.

Ухвалою суду від 19.02.2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без участі (виклику) сторін.

10.03.2021 року до суду від відповідача Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, зокрема, що сукупний дохід (пенсія) перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, то відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян, з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. № 389, право на пільги призупинено з 01.07.2015 року. Також, звертає увагу, що позивачем порушено шестимісячний строк звернення до суду за захистом своїх прав. Відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити. Окрім того, відповідачем до відзиву на позов надано клопотання про залучення в якості другого відповідача - Управління соціальної політики Херсонської міської ради. Заявник в клопотанні посилається на те, що, згідно рішення Х сесії Херсонської міської ради VII скликання від 17.10.2016 № 383 "Про визначення обсягу і меж повноважень районних у місті Херсоні рад та їх виконавчих органів", питання фінансування житлово-комунальних пільг не входило до визначених районній раді повноважень. Так, з 19.03.2019 року до 01.10.2019 року на регіональному рівні головним розпорядником коштів, передбачених для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі у м. Херсон, було Управління соціальної політики Херсонської міської ради.

17.03.2021 до суду надійшла відповідь на відзив позивача, в якій останній зазначив, по-перше, що порушення відповідного соціального права позивача є триваючим, а тому право на подання позову у позивача виникає щомісячно, враховуючи те, що житлово-комунальні послуги оплачуються помісячно. Позивач не просить про перерахунок і стягнення невиплаченої компенсації, починаючи з 19.03.2019 (день набрання законної сили відповідного рішення КС), а просить саме про поновлення свого соціального права. Тому вважає, що строк на звернення з позовом до суду не пропущено; по-друге, позивач не заперечує про залучення співвідповідача - Управління соціальної політики Херсонської міської ради. Відмічає, що до подання відповідного позову позивач, його представник, не знали про підстави до залучення до справи Управління соціальної політики Херсонської міської рад, а саме про рішення Херсонської міської ради від 17.10.2016 № 383 "Про визначення обсягу і меж повноважень у місті Херсоні рад та їх виконавчих органів", на яке посилається у своєму відзиві Управління; по-третє, відповідне соціальне право позивача встановлено законом, а тому йому мають відповідати нормативні правові акти нижчого рівня. Те що Уряд України не вніс відповідні зміни до відповідного підзаконного нормативно-правового акту не звільняє від обов`язку виконувати закон. Саме тому позивач і звернувся до суду за захистом свого права, адже добровільно, тобто на підставі і у межах існуючих підзаконних нормативно-правових актів, державні органи не поновлюють його право.

Позивачем 17.03.2021 подано клопотання про зменшення позовних вимог, прохальна частина позову викладена в наступній редакції:

"визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради щодо не поновлення ОСОБА_1 пільги на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 15.09.2020;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради поновити ОСОБА_1 встановлену частиною першою статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року №3551-XII (зі змінами), пільгу на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 15.09.2020.".

Ухвалою суду від 19.04.2021 задоволено клопотання позивача про зменшення позовних вимог, задоволено клопотання відповідача та залучено в якості другого відповідача - Управління соціальної політики Херсонської міської ради, подальший розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального провадження, продовжений строк підготовчого провадження на 30 днів, призначено підготовче засідання на 12.05.2021.

05.05.2021 до суду надійшов відзив від Управління соціальної політики Херсонської міської ради, в якому останній, зокрема, вказує, що розпорядником бюджетних коштів для надання пільг громадянам на житлово-комунальні послуги є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних у місті рад, тому перекладання на Управління обов`язків відповідача-1 є неприпустимим.

Ухвалою від 12.05.21 закрито підготовче провадження у справі, подальший розгляд справи вирішено продовжити в письмовому провадженні, проти чого представники сторін не заперечували.

Розглянувши матеріали адміністративної справи , дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в управлінні праці та соціального захисту населення як учасник війни і, відповідно до ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту", має право на 50-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами та послугами зв`язку.

Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради середньомісячний сукупний дохід сім`ї перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, а тому пільговик не має право на отримання пільг з 01.07.2015 року.

Дана обставина і стала підставою для звернення до суду.

Вирішуючи наявний правовий спір, суд застосовує такі норми права.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затверджено "Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї", який набрав чинності з 01.07.2015 (далі - Порядок).

Вказаним Порядком визначено механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів залежно від середньомісячного сукупного доходу сім`ї осіб, які мають право на пільги.

Відповідно до пункту 2 Порядку його дія, зокрема, поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

У відповідності до пункту 3 Порядку пільги, зазначені у пункті 1 цього Порядку, надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Згідно п. 12 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 389 від 04.06.2015, передбачено, що у разі коли середньомісячний дохід сім`ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією, а у разі зменшення доходу сім`ї пільговик має право звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення. У разі зміни величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно визначає право пільговика, до сукупного доходу сім`ї якого входять лише пенсії та соціальна допомога і сім`я якого складається лише з непрацездатних осіб, на отримання пільг відповідно до пункту 9 цього Порядку без звернення пільговика.

Відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Відповідно до цього:

у 2015 році розмір податкової пільги становить 1710,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 5882,40 грн.;

у 2016 році розмір податкової пільги становить 1930,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 5811,35 грн.;

у 2017 році розмір податкової пільги становить 2240,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 6237,65 грн.;

у 2018 році розмір податкової пільги становить 2470,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 6248,57 грн.;

у 2019 році розмір податкової пільги становить 2690,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 6262,49 грн.;

у 2020 році розмір податкової пільги становить 2940,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 6309,227 грн.;

у 2021 році розмір податкової пільги становить 3180,00 грн., розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні 6 місяців становить 6977,21 грн.

Так, дохід позивача перевищив розмір соціальної податкової пільги, встановленої на 2015 рік, а тому надання позивачу пільги з 01.07.2015 року було зупинено Управлінням праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради.

Таким чином, надання пільг на житлово-комунальні послуги з 01.07.2015 Управлінням праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради зупинено правомірно.

Однак, правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяння формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них визначається Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-XII (зі змінами).

Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-УIII статтю 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII доповнено частиною шостою (підпункту 1 пункту 9 розділу І Закону України від 28.12.2014 №76-VІІІ), за змістом якої 50-процентна пільга на оплату житлово-комунальних послуг надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім`ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Підпункту 1 пункту 9 розділу І Закону України від 28.12.2014 №76- VIII набрав чинності з 01.01.2015, норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім`ї при наданні пільг набули чинності з 01.07.2015.

Рішенням Конституційного Суду України в справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 9 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII (справа про соціальний захист ветеранів війни та членів їхніх сімей) від 18.12.2018 №12-р/2018 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема: підпункту 1 пункту 9 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ; частину шосту статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ.

Пунктом 2 цього Рішення абзац другий підпункту 1, абзац другий підпункту 2, абзаци другий, третій, четвертий підпункту 3 пункту 9 розділу I Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року № 76-VIII, частина шоста статті 14, частина друга статті 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII зі змінами, визнано неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

У Рішенні Конституційний Суд України зазначив, що встановлення пільг ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", є одним із засобів реалізації державою конституційного обов`язку щодо забезпечення соціального захисту осіб, які захищали Батьківщину, її суверенітет і територіальну цілісність, та членів їхніх сімей. Держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов`язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов`язок перед державою щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Невиконання державою соціальних зобов`язань щодо ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність вказаного Закону, підриває довіру до держави (абзац другий пункту 5).

Конституційний Суд України вважає, що соціальний захист ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", спрямований на забезпечення їм достатнього життєвого рівня. Обмеження або скасування пільг для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням зобов`язань держави щодо соціального захисту осіб, які захищали Вітчизну, та членів їхніх сімей. У разі зміни правового регулювання набуті вказаними особами пільги чи інші гарантії соціального захисту повинні бути збережені із забезпеченням можливості їх реалізації. Обмеження або скасування таких пільг, інших гарантій соціального захисту можливе лише у разі запровадження рівноцінних або більш сприятливих умов соціального захисту (абзац третій пункту 5).

Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Пунктом 3 Рішення Конституційного Суду України від 18.12.2018 №12-р/2018 (справа про соціальний захист ветеранів війни та членів їхніх сімей) встановлено, що в зв`язку з тим, що, зокрема: підпункт 1 пункту 9 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ; частина шоста статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ - втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, застосуванню підлягатиме, зокрема, частина перша статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ у редакції до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ.

Таким чином, визнані неконституційними положення Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-XII втратили чинність 18.03.2019 року.

Відповідно, з 19.03.2019 року застосуванню підлягають положення частини першої статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII, чинної до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ.

Пунктом 5 частини 1 статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-XII встановлено, що учасникам війни надаються пільги з 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Таким чином, з 19.03.2019 року ОСОБА_1 має право пільгу на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

З приводу пропущення позивачем шестимісячного строку звернення до суду за захистом прав, то, суд погоджується з позицією позивача, що порушення відповідного соціального права позивача є триваючим, а тому право на подання позову у позивача виникає щомісячно.

Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Фактично суд зв`язаний предметом і розміром заявлених особою вимог, проте може вийти за межі вимог адміністративного позову у випадках, якщо обраний позивачем спосіб захисту є недостатнім для повного захисту його прав, свобод та інтересів або якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Вихід за межі позовних вимог можливий у випадку помилкового обрання особою неналежного способу захисту порушеного права, у цьому випадку можливо на підставі ч. 2 ст. 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушеного права позивача, який відповідає фактичним обставинам справи і відновлює порушене право особи. Фактично, необхідною передумовою застосування ч. 2 ст. 9 КАС України є саме порушення прав позивача та необхідність захисту порушеного права шляхом його відновлення.

Судом встановлено, що з 19.03.2019 року позивачу не поновлено право на пільги, а тому відповідачем допущено протиправну бездіяльність.

Разом з тим, у заяві щодо зменшення розміру позовних вимог позивач клопотав змінити дату поновлення права на пільгу з 19.03.2019 року на 15.09.2020 враховуючи факт звернення позивача до суду тільки 15.02.2021.

З огляду на вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність щодо не поновлення позивачу пільги на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами та зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради поновити позивачу згадану пільгу такими, що підлягають задоволенню.

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради щодо не поновлення ОСОБА_1 пільги на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 15.09.2020;

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у місті Херсоні ради (код ЄДРПОУ 37542197) поновити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) встановлену частиною 1 статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року №3551-XII (зі змінами), пільгу на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання з 15.09.2020.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Хом`якова

кат. 112030000