Рішення № 97265203, 26.05.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2021
Номер справи
520/109/20
Номер документу
97265203
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ

26 травня 2021 р. № 520/109/20

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Волошина Д.А.,

за участю секретаря судового засідання - Суховарової О.А.,

представника позивача - Мироненка О.О.,

відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради до ОСОБА_1 про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд зобов`язати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) здійснити перебудову самочинно реконструйованої квартири АДРЕСА_1 у стан, що існував до проведення будівельних робіт з реконструкції, а саме: зменшити геометричні розміри балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см.) в три напрямки з метою приведення його загальної площі у відповідність до технічного паспорту, виготовленого станом на 22.11.2010 Харківським міським бюро технічної інвентаризації, а саме до 2,8 кв. м.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 у серпні 2016 року проведені будівельні роботи з самочинної реконструкції зі збільшення балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см.) в три напрямки та збільшенням загальної площі балкону на 1,9 кв.м. Відповідно до ст. 34 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції станом на серпень 2016 року) замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорій складності. Виконувати будівельні роботи, підключати об`єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється (ч. 2 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»). З урахуванням викладеного, об`єкт «Квартира АДРЕСА_1 » є самочинним будівництвом, як такий, у якому самочинно проведені будівельні роботи з реконструкції зі збільшення геометричних розмірів балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см.) в три напрямки.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.01.2020 позовну заяву Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради до ОСОБА_1 про зобов`язання вчинити певні дії - повернуто позивачу.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18.05.2020 апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради залишено без задоволення. Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 30.01.2020 по справі №520/109/20 залишено без змін.

Постановою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 16.12.2020 касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради задоволено. Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 30 січня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2020 року - скасовано, а справу №520/109/20 направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Згідно витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 05.01.2021 справу №520/109/20 передано на розгляд судді Волошину Д.А.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 22.01.2021 відкрито провадження у даній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 17.02.2021 об 11:00 год.

Відповідач відзив на позов разом з доказами на спростування доводів позивача до суду не надав, причин неможливості надання відзиву та доказів суду не повідомив.

Згідно з ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, пославшись на обставини, викладені в адміністративному позові, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджуєтьсь матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, що Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради на підставі наказу №1 від 11.04.2016, направлення для проведення позапланового заходу від 22.08.2018 №901-н та звернення ОСОБА_2 від 16.07.2018 (вх. №Р-8-695/0/248-18 від 17.07.2018) було проведено позапланову перевірку квартири АДРЕСА_1 щодо дотримання суб`єктом містобудування ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

За результатами перевірки складено акт №901-А, яким встановлені порушення п.1 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", абз. 2 п. 5, п. 13 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ 13.04.2011 №466, ч. 1 ст. 9, ст. 27 Закону України "Про архітектурну діяльність". Будівельні норми, стандарти і правила та 22.08.2018 винесено припис ОСОБА_1 №901-Пр-У про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким встановлено, що ОСОБА_1 проведені будівельні роботи зі самовільного збільшення балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см) в три напрямки та не представлено документ, що надає право на виконання будівельних робіт, не представлена проектна документація. З метою усунення виявлених порушень вимагається в термін до 22.10.2018 усунути допущені порушення.

Головним спеціалістом сектору інспекційної роботи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради Світличним Євгенієм Вячеславовичем на підставі наказу Інспекції №1 від 11.04.2016 та припису від 22.08.2018 №901-Пр-У відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553, згідно направлення Інспекції для проведення позапланового заходу від 25.10.2018 № 1158-Н здійснено вихід на об`єкт: "Квартира АДРЕСА_1 " (термін перевірки з 29.10.2018 до 02.11.2018).

Згідно доповідної записки на ім`я начальника Інспекції від 02.11.2018, під час виходу на місце суб`єкт містобудування, що має відношення до даного об`єкта з відповідними підтверджуючими документами був відсутній. У зв`язку з чим не видалося за можливе провести перевірку у відповідності до Порядку. Об`єкт знаходиться в незмінному стані. ОСОБА_1 30.10.2018 за №2964/0/250-18 направлено лист з вимогою прибути до Інспекції з правовстановлюючими документами для розгляду питань відповідно до компетенції Інспекції, однак станом на 02.11.2018 інформація про виконання вимог припису (№901-Пр-У від 22.08.2018) до Інспекції не надходила, ОСОБА_1 (уповноваженою особою) не представлено документів, що підтверджують виконання вимог зазначеного припису.

З урахуванням викладеного, інспекцією встановлено, що вимоги припису №901-Пр-У від 22.08.2018 не виконані, що є порушенням пп. "а" п. 3 ч. 3 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", абз. 2 пп. 3 п. 11 та абз. 4 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553.

У зв`язку з невиконанням вимог припису про усунення порушення вимог законодавства в сфері містобудування, позивач звернувся до суду з даним позовом на виконання повноважень, передбачених статтею 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями (далі - суб`єкти містобудування) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт врегульовано Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою КМУ Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. №553 (далі - Порядок №553).

Відповідно до п. 7 Порядку №553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб`єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об`єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об`єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об`єкта; перевірка виконання суб`єктом містобудівної діяльності вимог приписів органу державного архітектурно-будівельного контролю; вимога головного інспектора будівельного нагляду Держархбудінспекції щодо проведення перевірки за наявності підстав, встановлених законом; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Згідно зі ст. 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення факту самочинного будівництва об`єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

У разі, якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням. За рішенням суду самочинно збудований об`єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов`язаних із знесенням об`єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.

Відповідно до ч. 7 ст. 376 ЦК України у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов`язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Інспекцією під час позапланової перевірки об`єкта «квартира АДРЕСА_1 » встановлено, що згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу № 1308 від 31.10.2013.

Виїздом на місце встановлено, що ОСОБА_1 проведені будівельні роботи зі збільшення балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см.) в три напрямки.

Згідно інформації Адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради та КП «Жилкомсервіс» будівельні роботи зі збільшення балкону квартири НОМЕР_2 було проведено у серпні 2016 (протокол № 15 от 01.08.2016) без відповідних дозвільних документів.

У відповідності до представленого технічного паспорту, виготовленого станом на 22.11.2010 Харківським міським бюро технічної інвентаризації, квартира НОМЕР_2 по вказаній адресі обладнана балконом площею, 2,8 кв.м.(1т,а.с.229-231).

Як вбачається з технічного паспорту, виготовленого станом на 17.08.2018 ФО-П ОСОБА_3 , квартира НОМЕР_2 по вказаній адресі обладнана балконом площею 4,7 кв.м. (1т.,а.с.232-235).

Згідно п. 16 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553 (далі - Порядок № 553) за результатами державного архітектурно - будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно - будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

Пунктом 17 передбачено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис).

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства

У відповідності до положень Порядку № 553 для усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виявлених під час здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема, у вигляді виконання будівельних робіт без набуття права на їх виконання встановлено строк у два місяці.

ОСОБА_1 надано припис від 22.08.2018 № 901-Пр-У про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з вимогою усунути допущені порушення у строк до 22.10.2018.

Згідно п. 21 Порядку № 553 у разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якої здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, підписати акт перевірки та припису, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю робить у акті відповідний запис.

У разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, від отримання акта та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням.

В акті № 901-А від 22.08.2018 на ст. № 13 наявна відмітка про відмову ОСОБА_1 від підписання акту та припису.

У відповідності до п. 21 Порядку № 553 примірники вказаних акту та припису надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням №6107207348199, що підтверджується фіскальним чеком від 27.08.2018 та про надсилання відповідачу документів зазначено в самому акту та приписі, копії яких містяться в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 375 ЦК України право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням. Правові наслідки самочинної забудови, здійсненої власником на його земельній ділянці, встановлюються статтею 376 цього Кодексу.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» якою затверджено «Порядок виконання підготовчих та будівельних робіт» будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації, капітального ремонту.

Відповідно до ДБН А 2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» реконструкція - це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об`єкта будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг.

Відповідно до ДБН А.2.2-3:2014 3.17 проектна документація - це затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об`ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об`єктів будівництва.

У відповідності до ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» та ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проект об`єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов`язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Проекти об`єктів архітектури затверджуються замовником.

Порядок розроблення проектної документації на будівництво об`єктів затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України № 45 від 16.05.2011.

Згідно ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність» під часбудівництва об`єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд.

Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Авторський нагляд здійснюється архітектором - автором проекту об`єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими ними особами. Авторський нагляд здійснюється відповідно до законодавства та договору із замовником.

У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об`єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення особа, яка здійснює авторський або технічний нагляд, повідомляє про це замовника і орган державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства (ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність»).

Відповідно до ст. 34 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції станом на серпень 2016 року) замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорій складності.

Виконувати будівельні роботи, підключати об`єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється (ч. 2 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Згідно ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» та положення та Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна затвердженої Наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24 травня 2001 року № 127 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року № 186) балкон - це огороджений відкритий або засклений майданчик, що виступає із площини стіни фасаду та слугує для відпочинку.

У відповідності п. 8.14 ДБН В.3.2-2-2009 «ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ» при проектуванні реконструкції житлових будинків допускається зміна їх фасадів, яка повинна носити системний характер, єдиний для всього будинку, а також улаштування вхідних груп до вбудованих (прибудованих) приміщень тільки за архітектурно-планувальними завданнями.

При проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир заборонено: утеплення і скління існуючих балконів і лоджій: улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління; улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балкони прорізів; зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

Ухвалою суду від 30.04.2021 витребувано у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, зокрема, докази проведення перевірки позивачем виконання вимог припису ОСОБА_1 відповідно до встановленого порядку.

На виконання зазначеної ухвали від 20.04.2021 відповідачем до суду надано лист Інспекції від 29.04.2021 №376/0/250-21, в якому зазначено, що під час виходу на об`єкт 28.04.2021 за адресою: АДРЕСА_5 встановлено, що балкон квартири НОМЕР_2 знаходиться у тому ж стані, як і під час позапланової перевірки, за результатами якої складено акт № 901-А від 22.08.2018.

Відповідно до ч. 7 ст. 376 ЦК України передбачено, що у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов`язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

У розумінні наведених приписів спосіб захисту повинен бути таким, що відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.

З урахуванням викладеного, об`єкт «квартира АДРЕСА_1 » є такий, у якому самочинно проведені будівельні роботи з реконструкції зі збільшення геометричних розмірів балкону квартири НОМЕР_2 (на 30-50 см.) в три напрямки.

Доказів оскарження та скасування припису, або наявності дозвільних документів на проведення реконструкції до суду не подано.

Доказів виконання припису Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради №901-Пр-У від 22.08.2018 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил ОСОБА_1 до суду також не надано.

Враховуючи, що відповідач в установлений строк добровільно не виконав вимоги, встановлені у приписі про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2018 №901-Пр-У та до суду не подано дозвільних документів на проведення реконструкції, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з`ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв`язку з чим відсутні підстави для стягнення судового збору.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради (майдан Конституції, буд. 7, м. Харків, 61003, ЄДРПОУ 04059243) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РОНКПП НОМЕР_1 ) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов`язати ОСОБА_1 здійснити перебудову самочинно реконструйованої квартири АДРЕСА_1 та привести її у стан, що існував до проведення будівельних робіт з реконструкції, у відповідності до технічного паспорту, виготовленого станом на 22.11.2010 Харківським міським бюро технічної інвентаризації, шляхом зменшення площі балкону квартири.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 28 травня 2021 року.

Суддя Д.А. Волошин