Ухвала суду № 97264193, 28.05.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2021
Номер справи
380/8489/21
Номер документу
97264193
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/8489/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 травня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Сподарик Н.І., перевіривши заяву Головного управління ДПС у Львівській області до приватного підприємства «Галенерго» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, -

В С Т А Н О В И В:

27.05.2021 о 16:00 год. до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська. 35; код ЄДРПОУ 43968090) до приватного підприємства «Галенерго» (79020, м. Львів, проспект В`ячеслава Чорновола, 73; код ЄДРПОУ 34462266), в якій заявник просить підтвердити обґрунтованість арешту майна приватного підприємства «Галенерго».

Суддя зазначає, що особливості провадження у справах за зверненням податкових та митних органів викладені у статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Так, відповідно до частини другої вказаної статті заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими вказаним Кодексом, у письмовій формі та повинна містити:

1) найменування адміністративного суду;

2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв`язку заявника;

3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв`язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті;

4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;

5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;

6) підпис уповноваженої особи суб`єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною другою статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За змістом частини першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Таким чином, сплата судового збору здійснюється за подання до суду як позовної заяви, так і іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, а отже і за подання заяви щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Серед визначених у частині другій статті 3 Закону № 3674-VI заяв (у тому числі і позовних) та скарг, за подання яких судовий збір не справляється, відсутня заява органу доходів і зборів про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.

Крім того, органи доходів і зборів не належать до суб`єктів, визначених у статті 5 Закону України № 3674-VI, звільнених від сплати судового збору.

Системний аналіз вищенаведених положень у сукупності дає підстави для висновку про те, що умовою реалізації права органу доходів і зборів на подання до суду заяви про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків у порядку, встановленому статтею 283 КАС України, є долучення до такої заяви документа про сплату судового збору.

Суд при розгляді справи враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові від 09.09.2020 у справі №640/14486/19.

Загалом, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (із відповідними змінами і доповненнями).

Частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1.1 пунктом 3 частини другої статті 4 Закону “Про судовий збір” визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У свою чергу, відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021рік”, установлено на 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року – 2270 грн.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлена позовна вимога майнового характеру, а саме стягнути грошові кошти до бюджету в розмірі 10991,65 грн., які знаходяться на рахунках в банках та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відтак, позивачу за подання цього позову слід сплатити за 1 вимогу майнового характеру – 2270,00 грн.

Проте, як вбачається з матеріалів справи позивачем судовий збір не сплачено.

Таким чином, за подання до суду позову майнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірах, що передбачені частиною 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір”.

Суд зазначає, що реквізити рахунку для сплати судового збору за подання позову до Львівського окружного адміністративного суду такі: отримувач коштів: одержувач – ГУК Львiв/Залізничний р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.);Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA128999980313101206084013951; Код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа). Ця інформація висвітлена на офіційному сайті Львівського окружного адміністративного суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі “Судовий збір”, де є можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Відповідно до частини третьої статті 283 КАС України у разі недотримання вимог частини другої вказаної статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.

Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залишити заяву Головного управління ДПС у Львівській області до приватного підприємства «Галенерго» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків необхідно залишити без руху, надавши такому строк для усунення виявлених недоліків.

Враховуючи те, що із вказаною заявою до суду заявник звернувся о 16:00 27.05.2021, суд вважає за необхідне надати заявнику строк для усунення, зазначених в ухвалі недоліків до 28.05.2021 11:00 год.

Керуючись статтями 161, 169, 248, 256, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

залишити без руху заяву Головного управління ДПС у Львівській області до приватного підприємства «Галенерго`про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Встановити Головному управлінню ДПС у Львівській області строк для усунення недоліків заяви – до 28.05.2021 11:00 год., шляхом подання суду:

належний документ, що підтверджує сплату судового збору в сумі 2270,00 грн.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Сподарик Н.І.