
24.05.2021 Справа № 756/7114/21
Унікальний номер № 756/7114/21
Провадження № 3/756/4102/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2021 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Шестаковська Л.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, яка надійшла від Головного управління ДПС у м. Києві стосовно
ОСОБА_1 , працюючого керівником ТОВ «ТРЕМБІТА ПІАР»,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 225/26-15-04-15-22 від 26.04.2021 року ОСОБА_1 , працюючи керівником ТОВ «ТРЕМБІТА ПІАР», порушив податкове законодавство при веденні податкового обліку, а саме порушив: п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями, що відображено в акті перевірки від 17.03.2021 № 21425/26-15-04-15-18/39060893 за період з 01.01.2021 по 31.01.2021.
ОСОБА_1 викликався в судове засідання для розгляду справи про вказане вище адміністративне правопорушення, а саме: судовий виклик був надісланий на адресу ТОВ «ТРЕМБІТА ПІАР», із вказаною адресою суду, датою та часом розгляду справи про адміністративне правопорушення щодо. Жодних заяв, клотопань від ОСОБА_1 до суду не надходило і сам він також за судовим викликом не прибув.
З огляду на викладене суддя вважає, що відповідно до ст. 268 КУпАП справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності ОСОБА_1 на підставі матеріалів, що є у справі про адміністративне правопорушення.
Вивчивши акт за 21425/26-15-04-15-18/39060893 від 17.03.2021 року, протокол про адміністративне правопорушення № 225/26-15-04-15-22 від 26.04.2021 року, копію повідомлення про запрошення, акт про неявку на підписання протоколу про адміністративне правопорушення, акт про неможливість вручення примірника протоколу про адміністративне правопорушення № 428/26-15-04-15-23 від 26.04.2021, копію направлення протоколу про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки протокол про адміністративне правопорушення № 225/26-15-04-15-22 від 26.04.2021 року складений з порушенням вимог ст.ст. 14, 256 КУпАП діючого КУпАП.
Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) як джерело права.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. До цих ознак належать: об`єкт; об`єктивна сторона; суб`єкт; суб`єктивна сторона. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу адміністративного правопорушення в цілому.
Об`єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризують ознаки, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника. До них належать діяння (дія чи бездіяльність), їх шкідливі наслідки, причинний зв`язок між діяннями і наслідками, місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення проступку.
Суб`єктом адміністративного правопорушення - є особа, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 225/26-15-04-15-22 від 26.04.2021 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 являється керівником ТОВ «ТРЕМБІТА ПІАР», проте, жодного документу, який би підтвердив, що ОСОБА_1 , дійсно є керівником ТОВ «ТРЕМБІТА ПІАР», в матеріалах справи про адміністративне правопорушення не міститься. Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено жодної інформації, щодо встановлення особи ОСОБА_1 для його ідентифікації: дата, місце народження, адреса проживання або ж реєстрації, лише вказано місце складання протоколу: м. Київ, проспект Героїв Сталінграду 10 А, корпус 7, що не уможливлює повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи.
Ст. 256 КУпАП, поміж іншого, вимагає зазаначати в протоколі про адміністративне правопорушення відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Отже, суд не вбачає складу правопоршення у діях особи, відносно якої складено протокол, оскільки відсутні дані про саму особу, відсутнє пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що вказує на відсутність в матеріалах справи самого суб`єкту правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вищевикладене свідчить про недотримання відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та щодо наявності в її діях складу адміністративного правопорушення або і самої події.
Відтак, суддя дійшов до висновку про те, що адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 відповідно до п. 1 ст.247 КУпАП має підлягати закриттю у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 163-1, ст. 247 п.1, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.П. Шестаковська