
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 травня 2021 року м. київ № 320/6814/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В.., розглянувши заяву державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) з позовом до Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (далі по тексту - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення № 10 від 26.11.2018 Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області «Про відмову у перерахунку пенсії»;
- зобов`язати Білоцерківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області провести з 19.11.2018 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 13.05.2019 року у справі № 320/6814/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано рішення № 10 від 26.11.2018 Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої з п`ятикратного розміру заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року відповідно до ч. 3ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов`язано Білоцерківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з 19.11.2018 провести ОСОБА_1 , перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням вже виплачених сум.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2019 апеляційну скаргу Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Білоцерківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - повернуто скаржнику.
Відтак, 19.07.2019 року рішення Київського окружного адміністративного суду від 13.05.2019 у справі № 320/6814/18 набрало законної сили.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29 січня 2021 року у справі №320/6814/18 замінено божника у виконавчому листі № 320/6814/18, виданому Київським окружним адміністративним судом 10.12.2019 - Білоцерківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області (місцезнаходження: вул. Ярослава Мудрого, буд.2, м. Біла Церква, Київська область, 09113; код ЄДРПОУ 41249051) правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: вул. Ярославська, 40, м. Київ, 04071; код ЄДРПОУ 22933548).
24.05.2021року до суду надійшла заява державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №320/6814/18.
Вирішуючи питання щодо дотримання заявником вимог законодавства під час подання заяви про встановлення порядку виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України За заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2021 на рівні 2270,00 грн.
Відтак, за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення має бути сплачений судовий збір у розмірі 681,00 грн.
Однак, судом встановлено, що заявником судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про зміну порядку виконання рішення не сплачений.
При цьому, Кодексом адміністративного судочинства України не визначено, які саме процесуальні дії має вчинити суд у випадку подання заявником заяви про зміну порядку виконання судового рішення з порушенням вимог Закону України «Про судовий збір».
У свою чергу частиною 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відтак, виходячи з принципу аналогії закону, суд вважає за необхідне застосувати до даних правовідносин положення статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України та залишити заяву про встановлення порядку виконання судового рішення без руху з наданням заявнику часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті заявником у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 681,00 грн.
Керуючись статтями 7, 169, 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про зміну способу і порядку виконання судового рішення - залишити без руху.
Встановити заявнику десятиденний строк для усунення недоліків заяви про зміну способу і порядку виконання постанови, з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Панова Г. В.