Рішення № 97208286, 26.05.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2021
Номер справи
200/4617/21
Номер документу
97208286
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2021 р. Справа№200/4617/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (код ЄДРПОУ 41247274, місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв Праці, 6), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області б/н від 16 березня 2021 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 );

- зобов`язати Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), з 09.03.2021 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 згідно ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має стажу на таких роботах 21 рік 10 місяців 13 днів.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що звернувся до відповідача із заявою про призначення пільгової пенсії та відповідачем прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії, у зв`язку з недостатністю пільгового стажу. Позивач вважає, що надав всі належні документи для підтвердження періодів роботи, які підтверджуються записами у трудовій книжці та довідками для підтвердження пільгового стажу, та відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії.

Відповідач проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував, підстави незгоди визначив в наданому до суду відзиві. За змістом відзиву зазначив, що до страхового стажу не зараховано періоди роботи на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.01.2021 по 31.01.2021, оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за цей період до ДПС України, з 01.02.2021 по 08.03.2021, оскільки відсутні суми нарахованої заробітної спати в СПОВ (ОК-5 від 11.03.2021).

Ухвалою суду від 26.04.2021 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

За правилами п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, про що свідчить паспорт серії НОМЕР_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

09.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до частини 3 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV.

Разом з заявою ОСОБА_1 надав наступні скан-копії документів: заяви про призначення пенсії від 09.03.2021; паспорта серії НОМЕР_2 ; ідентифікаційного номеру; трудової книжки серії НОМЕР_3 від 07.07.2000; довідки, що підтверджує пільговий характер роботи виданої ДП «Добропіллявугілля-Видобуток» № 110 від 09.03.2021; довідки, що підтверджує пільговий характер роботи виданої Виробничим структурним підрозділом «Шахтоуправління «Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» № 109 від 25.01.2021; довідок, що підтверджують пільговий характер роботи виданих ВП «Шахта «Курахівська» ДП «Селидіввугілля» № 487 від 28.12.2020; історичної довідки виданої ВП «Шахта «Курахівська» ДП «Селидіввугілля» № 487 від 28.12.2020; довідки про підземні спуски виданої ВП «Шахта «Курахівська» ДП «Селидіввугілля» №488 від 28.12.2020; виписки з наказів про атестацію робочих місць виданої ВП «Шахта «Курахівська» ДП «Селидіввугілля» № 75т від 30.08.1999, № 892 від 30.08.2004; довідки, що підтверджує пільговий характер роботи виданої ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» № 14 від 11.01.2021; довідки, що підтверджує пільговий характер роботи виданої ВП «Шахта «Україна» ДП «Селидіввугілля» № 1-2690 від 23.12.2020; історичної довідки виданої ВП «Шахта «Україна» ДП «Селидіввугілля» № 1-2691 від 23.12.2020; виписки з атестації робочих місць виданих ВП «Шахта «Україна» ДП «Селидіввугілля» № 1-1 ОП від 01.02.2010, №78-а від 30.01.2015; наказів про атестацію робочих місць виданих ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» №60/1 від 16.04.2012; виписки з атестації робочих місць виданих по ш. Краноармійська-Західна № 1 - № 1166к від 16.04.2002, №216/1 від 16.04.2007; посвідчення № 158 від 05.10.2004, № 5812 від 26.02.2014; тимчасового посвідчення № 1325 від 26.07.2018; свідоцтва № 10630 від 29.06.1998.

За наслідками розгляду вказаної заяви відповідач прийняв оскаржуване рішення б/н від 16 березня 2021 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення". В спірному рішенні зазначено, що до страхового стажу не зараховано періоди роботи на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.01.2021 по 31.01.2021, оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за цей період до ДПС України, з 01.02.2021 по 08.03.2021, оскільки відсутні суми нарахованої заробітної спати в СПОВ (ОК-5 від 11.03.2021). Відповідно до наданих документів, страховий стаж заявника складає 25 років 03 місяці 14 днів. В тому числі стаж підземної роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах складає 24 рок 05 місяців 13 днів, з них за ст. 14.25 - 02 роки 07 місяців, за ст. 14-20 - 17 років 07 місяців 13 днів, за кожний повний рік роботи на провідних посадах додатково зараховано 03 місяці згідно до роз`яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 № 8 за 17 років додатково зараховано 04 роки 03 місяці. За таких обставин позивачеві відмовлено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку за нормами ч.3 ст.114 Закону № 1058 у зв`язку з відсутністю пільгового стажу 25 років в підземних умовах.

Позивачем до суду надана копія трудової книжки серії НОМЕР_3 , в якій щодо спірних періодів наявні записи:

№27 - 20.08.2018 - прийнятий машиністом гірничих виїмкових машин підземним 6 розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ВСП Шахтоуправління «Добропільське» ТОВ «Добропіллявутілля»;

№30 - 25.01.2021 - звільнено за переведенням до ВП «Шахтоуправління «Добропільське» ДП «Добропіллявутілля-видобуток»;

№31 - 26.01.2021 - прийнятий за переведенням машиністом гірничих виїмкових машин підземним 6 розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ВП «Шахтоуправління «Добропільське» ДП «Добропіллявутілля-видобуток».

У спірному рішенні відповідачем не зараховано до страхового стажу періоди роботи на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.01.2021 по 31.01.2021, з 01.02.2021 по 08.03.2021. Отже, спірним питанням є правомірність не зарахування відповідачем зазначених періодів роботи позивача до страхового стажу.

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 2 Перехідних положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники вальцювального гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менш 20 років.

Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов`язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії терміном не менше 25 років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 №202 (далі - Список 202), розділом І «Підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт» передбачені усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).

За приписами ст.48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Щодо не зарахування до страхового не зараховано періоди роботи на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.01.2021 по 31.01.2021, оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за цей період до ДПС України, суд зазначає наступне.

Згідно із абз.1 ч.1 ст.24 Закону №1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч.2 ст.24 Закону №1058).

За приписами ч.6 ст.20 Закону №1058 страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч.12 ст.20 Закону №1058)

Згідно із п.10 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі Закон №2464) страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.

Зокрема ч.1 ст.4 Закону №2464 встановлено, що платниками єдиного внеску є роботодавці.

Згідно із ч.2 ст.25 Закону №2464-VI, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов`язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Податковим кодексом України встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку (п.171.1 ст.171).

Згідно із ч.1 ст.16 Закону №1058 застрахована особа має право, зокрема, отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі в письмовій формі.

З аналізу наведених норм законів суд приходить до висновку, що несвоєчасна сплата підприємством загальнообов`язкових страхових внесків не повинна порушувати права позивача на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду та відповідальність за нарахування, утримання та виплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у виді заробітної плати покладені на роботодавця, який виплачує такі доходи на користь платника податку, внаслідок чого несвоєчасна сплата єдиного внеску роботодавцем не може позбавляти працівників підприємства права на зарахування періоду роботи працівника до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27.03.2018 року у справі №208/6680/16-а (2а/208/245/16).

З огляду на викладене, суд вважає, що відповідач неправомірно відмовив позивачу в зарахуванні до його страхового стажу періоду роботи на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.01.2021 по 31.01.2021, оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за цей період до ДПС України.

Щодо посилання відповідача як на підставу для не зарахування до страхового стажу на підприємстві ДП «Добропіллявутілля-видобуток» ВП «Шахтоуправління «Добропільське» з 01.02.2021 по 08.03.2021, оскільки відсутні суми нарахованої заробітної плати в СПОВ (ОК-5 від 11.03.2021), суд зазначає наступне.

Відповідно до п.4 розд.І, п.1 розд.ІІ Положення про Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, яке затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.

Реєстр застрахованих осіб формується як система накопичення, збереження електронних даних на базі централізованих інформаційних технологій відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування №10-1, яке відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», визначає порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.

Відповідно до п.6 розд.V Положення інформація з Реєстру застрахованих осіб формується та надається за такими формами, як, зокрема: індивідуальні відомості про застраховану особу - згідно з додатками 3 - 5 до цього Положення.

Отже, індивідуальні відомості про застраховану особу є частиною інформації з Реєстру застрахованих осіб.

Суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з п.3 та п.5 розділу IV Положення відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі, в тому числі, звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, а також відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Наказом Міністерства фінансів №435 від 14 квітня 2015 року, зареєстрований в Мінюсті 23 квітня 2015 року за №460/26905, затверджений Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі Порядок №435), які подаються страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів(п. 1 розділ ІІ цього Порядку).

Разом із цим згідно п.16 розділу ІІ Порядку №435 відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Суд вважає за необхідне зауважити, що згідно п.5 розділу ІV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб та невиконання страхувальником у місячний строк припису щодо усунення цих порушень територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк вносять відповідні зміни до Реєстру застрахованих осіб.

Отже, відсутність в індивідуальних відомостях про застраховану особи нарахування заробітної плати не може бути підставою для обмеження права особи на зарахування періоду роботи до страхового стажу.

З огляду на викладене, суд вважає, що відповідач неправомірно відмовив позивачу в зарахуванні до страхового стажу спірних періодів його роботи.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасувати рішення Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області б/н від 16 березня 2021 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Статтею 58 Закону №1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий та страховий стаж позивача.

З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії (переведення з одного виду пенсії на інший) та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, суд дійшов висновку, що зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 09.03.2021 про призначення пенсії згідно ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням правової оцінки, наданої судом в цьому рішенні, буде належним і достатнім способом захисту його порушеного права. З цієї причини не підлягають задоволенню вимоги позивача в частині зобов`язання відповідача призначити з 09.03.2021 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 згідно ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має стажу на таких роботах 21 рік 10 місяців 13 днів.

Частиною 2 статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.ч. 1 та 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Враховуючи вищезазначене, заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню частково.

Згідно ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Частиною 8 ст.139 КАС України передбачено, що у випадку якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

З огляду на таке, суд вважає за можливе покласти на відповідача витрати, пов`язані із розглядом цієї справи.

Позивачем при поданні позову сплачено судовий збір в розмірі 908,00 грн., який на підставі вищенаведеного, підлягає присудженню йому з бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.2-15, 19-20, 42-48, 72-77, 90, 139, 118, 159-165, 199, 205, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька обл., м. Селидове, вул. Героїв Праці, буд. 6, ЄДРПОУ 41247274) про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області б/н від 16 березня 2021 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Зобов`язати Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.03.2021 про призначення пенсії згідно ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням правової оцінки, наданої судом в цьому рішенні.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору в розмірі 908,00 грн.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 26.05.2021.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя Т.В.Загацька