Рішення № 97208165, 17.05.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2021
Номер справи
200/2618/21-а
Номер документу
97208165
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2021 р. Справа№200/2618/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, код ЄДРПОУ 44070187) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 8996,6 грн., а саме: єдиний податок з фізичних осіб (код бюджетної класифікації 18050400).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2021 року суд прийняв до розгляду позовну заяву та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2021 року про відкриття провадження було направлено відповідачу за адресою місцезнаходження, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: АДРЕСА_1 , та повернуто у зв`язку з закінченням терміну зберігання, про що свідчить конверт з довідкою з відміткою про причини повернення.

Верховним Судом у постанові від 13.06.2019 року по справі №805/4803/16-а зазначено: «Крім того, колегія суддів вважає необґрунтованими доводи скаржника про те, що справу розглянуто судом першої інстанції за її відсутності та без належного повідомлення її про дату, час та місце розгляду справи, оскільки як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, судові повістки направлялися судом першої інстанції засобами поштового зв`язку та поверталися на адресу суду у зв`язку з закінченням терміну зберігання, що у відповідності до вимог ч. 11 ст. 126 КАС України вважається врученням повістки належним чином».

Враховуючи викладене, судом здійснено всі можливі заходи щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 23.02.2021 року за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 8 996,6 грн., який виник з причини несплати самостійно задекларованих зобов`язань та донарахованих штрафних санкцій податковими повідомленнями-рішеннями, які не оскаржувались платником в адміністративному чи судовому порядку. У зв`язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов`язань, на адресу відповідача було направлено податкову вимогу від 25.07.2016 року №14861-05, яка не оскаржувалась та не відкликалась. Враховуючи наведене, просить відповідно до приписів ст. 87 Податкового кодексу України стягнути податковий борг у сумі 8 996,6 грн. з відповідача.

Відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву. Враховуючи зазначені обставини, з урахуванням положень ч. 6 ст. 162 КАС України суд дійшов висновку про вирішення справи за наявними матеріалами у справі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішенню справи по суті, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Позивач, Головне управління ДПС Донецької області, у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах згідно ст.43 КАС України має адміністративну процесуальну дієздатність.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Таким чином, позивач у справі - суб`єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Відповідач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , зареєстрований з 24.02.2009 року, перебуває на податковому обліку як платник податків в Головному управлінні ДПС у Донецькій області (Вугледарська ДПІ (м. Вугледар) з 25.02.2009 року. (а.с. 30)

Згідно розрахунку суми боргу за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 8996,6 грн., який складається з наступного:

- 20.01.2018 року нараховано єдиного податку на суму 744,6 грн.;

- 20.02.2018 року нараховано єдиного податку на суму 744,6 грн.;

- 20.03.2018 року нараховано єдиного податку на суму 744,6 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 372,3 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 372,3 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 137,8 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 137,8 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 137,8 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 137,8 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 137,8 грн.;

- 22.03.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0011174910 від 03.03.2018 року на суму 320 грн.;

- 20.04.2018 року нараховано єдиного податку на суму 744,6 грн.;

- 28.04.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0018004910 від 18.04.2018 року на суму 372,3 грн.;

- 29.06.2018 року донараховано штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням (форми «Ш») №0018004910 від 13.06.2018 року на суму 372,3 грн. (а.с. 9)

Підставою для прийняття зазначених рішень слугувало наступне.

29.10.2015 року фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 подано заяву №1587/10, в якій просив перевести його на спрощену систему оподаткування з 01.01.2016 року. (а.с. 12-13)

01.03.2018 року Головним управлінням складено акт №162/05-99-49-10/ НОМЕР_1 про результати камеральної перевірки своєчасної сплати єдиного податку з фізичних осіб за серпень-грудень 2016 року, січень-грудень 2017 року, січень-лютий 2018 року, яким встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 граничного терміну сплати авансового внеску єдиного податку з фізичних осіб за серпень-грудень 2016 року, січень-грудень 2017 року, січень-лютий 2018 року, чим порушено п. 295.1. ст. 295 Податкового кодексу України. (а.с. 15)

Головним управління ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.03.2018 року форми «Ш» №0011174910, за встановлене на підставі акту №162/05-99-49-10/ НОМЕР_1 порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з Єдиного податку з фізичних осіб на суму 10547,2 грн., та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 50% у сумі 5273,6 грн. (а.с. 14)

16.04.2018 року Головним управлінням складено акт №232/05-99-49-10/ НОМЕР_1 про результати камеральної перевірки своєчасної сплати єдиного податку з фізичних осіб за березень 2018 року, яким встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 граничного терміну сплати авансового внеску єдиного податку з фізичних осіб за березень 2018 року, чим порушено п. 295.1. ст. 295 Податкового кодексу України. (а.с. 17)

Головним управління ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.04.2018 року форми «Ш» №0018004910, за встановлене на підставі акту №232/05-99-49-10/ НОМЕР_1 порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з Єдиного податку з фізичних осіб на суму 744,60 грн., та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 50% у сумі 372,3 грн. (а.с. 16)

12.06.2018 року Головним управлінням складено акт №427/05-99-49-10/ НОМЕР_1 про результати камеральної перевірки своєчасної сплати єдиного податку з фізичних осіб за квітень 2018 року, яким встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 граничного терміну сплати авансового внеску єдиного податку з фізичних осіб за квітень 2018 року, чим порушено п. 295.1. ст. 295 Податкового кодексу України. (а.с. 19)

Головним управління ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.06.2018 року форми «Ш» №0033554910, за встановлене на підставі акту №327/05-99-49-10/ НОМЕР_1 порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з Єдиного податку з фізичних осіб на суму 744,60 грн., та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 50% у сумі 372,3 грн. (а.с. 18)

Зазначені податкові повідомлення-рішення були отримані під розпис ОСОБА_1 .

Доказів оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень відповідачем не надано.

Враховуючи зазначене, станом на час розгляду справи, за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 обліковується податковий борг у розмірі 8996,8 грн., який позивач просить стягнути в судовому порядку.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Пунктом 14.1.137 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

На підставі п. 157 ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Судом встановлено, що за позивачем обліковується податковий борг за зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями в розмірі 8996,6 грн., що підтверджується, в тому числі, інтегрованою карткою відповідача. (а.с. 20-22)

Згідно з пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 20.1.19 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи, зокрема, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

У відповідності з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. Податкового кодексу України).

Відповідно до п 57.1, п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 295.1 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Відповідно до п. 39 ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу ГУ ДФС у Донецькій області на адресу відповідача в установленому законом порядку було направлено податкову вимогу форми «Ф» №14861-05 від 25.07.2016 року, яку повернуто за закінченням терміну зберігання. (а.с. 11).

Відповідно до пункту 42.2 статті 42 ПК України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Матеріалами справи підтверджується, що наведена вище вимога про сплату боргу надсилалась на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

Прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Доказів оскарження вказаної податкової вимоги та податкових повідомлень-рішень в адміністративному чи судовому порядку суду не надано, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.

Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 Податкового кодексу України).

На підставі ч. 11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов`язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.

Доказів погашення податкової заборгованості станом на день винесення судом даного рішення, матеріали справи не містять. Відзив на позовну заяву, сплату узгодженої суми податкової заборгованості у добровільному порядку або оскарження її відповідачем надано не було, жодних доказів на спростування позиції контролюючого органу відповідачем також не надано.

З огляду на зазначене, враховуючи вимоги ст.ст. 72-79, 90 КАС та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги контролюючого органу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Згідно частини 3 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 2, 14, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, код ЄДРПОУ 44070187) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) податковий борг, а саме: єдиний податок з фізичних осіб (код бюджетної класифікації 18050400) у розмірі 8 996 (вісім тисяч дев`ятсот дев`яносто шість) грн. 60 коп.

Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження 17 травня 2021 року та його повний текст складено та підписано 21 травня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя О.В. Троянова