
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2021 року Справа № 160/4349/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Виконавчого комітету Дніпровської міської ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради (третя особа - 1), Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (третя особа - 2) про припинення діяльності громадського формування,-
ВСТАНОВИВ:
23.03.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (пр-т. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 04052092) до Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (пров. Чернівецький, буд. 6, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 38676302), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради (третя особа - 1) (просп. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 23928294), Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (третя особа - 2) (просп. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 40392181), в якій позивач просить суд:
- припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, м. Дніпро, пров. Чернівецький, буд. 6) шляхом примусового розпуску, а саме, ліквідувати (припинити) юридичну особу Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, м. Дніпро, пров. Чернівецький, буд. 6).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 09.06.2020 року на адресу Дніпровської міської ради надійшов лист Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області від 09.06.2020 року № 45/13/8-2730 з проханням звернутися з позовною заявою про припинення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку, в тому числі зазначене громадське формування, до суду, відповідно до якого, громадське формування жодним чином не співпрацює з Дніпровським ВП ГУНП в Дніпропетровській області та підпорядкованим йому відділенням поліції та не здійснює заходи, передбачені законодавством, а саме: згідно статті 11 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України шляхом: спільного з поліцейськими, прикордонниками патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних вокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, а також у місцях можливої появи порушників кордону в межах району, що контролюється Державною прикордонною службою України, прикордонної смуги; участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, погоджених у випадках, передбачених законом, з виконавчими органами місцевого самоврядування; участі у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень. Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради, відповідно до листа від 10.07.2020 № 1/9-391 підтримує звернення поліції, у зв`язку з тим, що зазначене громадське формування не виконує свої завдання відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Згідно листа Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області від 21.10.2020 № 13/4-2177 Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» не виконує свої статутні обов`язки та не взаємодіє з ГУНП в Дніпропетровській області та з відділами, відділеннями поліції ГУНП в Дніпропетровській області, у зв`язку з чим клопочуть про припинення їх діяльності шляхом примусового розпуску. Враховуючи, що Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» не здійснює статутну діяльність, не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, в силу положень статті 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» підлягає припиненню шляхом примусового розпуску.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без участі сторін.
Копія ухвали про відкриття провадження у справі, позовна заява з додатками направлена на юридичну адресу відповідача, однак конверт повернувся на адресу суду з відміткою пошти:«за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до частини 6 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України, днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
За правилами пунктів 99, 116, 117 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, у разі відсутності адресата поштові відправлення повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику за закінченням встановленого строку зберігання.
В той же час, до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками «за закінченням терміну зберігання», «адресат вибув», «адресат відсутній» тощо, з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Аналогічний висновок зроблено Верховним Судом в ухвалі від 01.04.2019 у справі №9901/811/18 (адміністративне провадження №П/9901/811/18).
За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи судом.
Однак, станом на час розгляду справи судом, відзив на позовну заяву відповідачем не надано.
17.04.2021 року судом отримано пояснення Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (третя особа - 2), в яких зазначено, що припинення громадського формування здійснюється в примусовому порядку, а керівництво громадського формування не відповідає не звернення органу, що здійснюється координацію його діяльності, тому єдиною підставою для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про припинення Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» є саме рішення про припинення юридичної особи, направлене державному реєстратору судом. Згідно ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» спрощена процедура державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації проводиться на підставі, зокрема, судового рішення про припинення юридичної особи, якщо таке рішення прийнято судом після 1 липня 2004 року, і в разі якщо голова ліквідаційної комісії з припинення юридичної особи або ліквідатор юридичної особи протягом трьох років з дати оприлюднення повідомлення про постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, не пов`язаного з банкрутством юридичної особи, не надав суб`єкту державної реєстрації документи, необхідні для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.
07.05.2021 року судом отримано пояснення Департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради, в яких третя особа-1 вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, з огляду на наступне. Виходячи з положень Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» повинно сприяти дотриманню правопорядку та співпрацювати з територіальними органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, але зазначене формування фактично не виконує завдання за призначенням та порушує вказані норми Закону, а саме: не взаємодіє з відповідними територіальними органами Національної поліції в частині надання допомоги в забезпеченні громадського порядку, а також проведення патрулювання під керівництвом поліції, виконання завдань передбачених Законом тощо; не надають до міської ради інформацію щодо результатів роботи громадського формування у сфері громадської безпеки. До Дніпровської міської ради надійшов лист Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (від 21.10.2020 року № 13/4-2177) з проханням звернутися з позовною заявою про припинення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку до суду, відповідно до якого, зазначене громадське формування ніяким чином не співпрацює з Дніпровським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області та підпорядкованими йому відділеннями поліції в частині охорони громадського порядку.
Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 02.04.2013 як юридична особа було зареєстровано Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, провулок Чернівецький, буд. 6), що підтверджується записом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань № 12241020000057068.
Листом № 45/12/8-2730 від 09.06.2020 року Дніпровський відділ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області звернувся до міського голови Дніпра Бориса Філатова з проханням звернутися до суду із заявою про заборону діяльності шляхом примусового розпуску громадського формування, яке не взаємовдіє з органами Національної поліції.
У свою чергу, Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради, відповідно до листа від 10.07.2020 № 1/9-391 підтримує звернення поліції, у зв`язку з тим, що зазначене громадське формування не виконує свої завдання відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».
02.12.2020 року на адресу Дніпровської міської ради надійшов лист Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (вх. № 12/5009), з проханням звернутися до суду із позовною заявою про припинення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку до суду, оскільки зазначене громадське формування не виконує свої статутні обов`язки, жодним чином не співпрацює з органами Національної поліції у Дніпропетровській області згідно Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».
На виконання вказаних зверенень Виконавчий комітет Дніпровської міської ради звернувся до суду з позовом про припинення діяльності громадського формування.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини врегульовані Законами України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 22.06.2000 року №1835-III, «Про громадські об`єднання» від 22.03.2012 року №4572-VI, «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року №755-IV.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому цим Законом порядку громадські об`єднання для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров`я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.
Крім того, громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути створені на засадах громадської самодіяльності як зведені загони громадських формувань, спеціалізовані загони (групи) сприяння Національній поліції та Державній прикордонній службі України, асоціації громадських формувань тощо.
Згідно із приписами ст. 3 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами, Державною прикордонною службою України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, додержуючись принципів гуманізму, законності, гласності, добровільності, додержання прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, рівноправності членів цих формувань.
Координацію ж діяльності таких громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Повсякденна (оперативна) діяльність таких формувань організовується, спрямовується і контролюється відповідними органами Національної поліції, підрозділами Державної прикордонної служби України.
Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону не мають права займатися підприємницькою або іншою діяльністю з метою одержання прибутку.
Також, використання громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону України для виконання завдань, не передбачених цим Законом, забороняється.
Відповідно до положень абз. 1 ст. 5 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону діє на основі положення (статуту) про нього.
При цьому, статтею 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» передбачено, що діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону. У разі порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства щодо його діяльності за заявою реєструючого органу його діяльність може бути заборонена за рішенням суду у встановленому законом порядку.
Так, як визначено положеннями п.п.1, 2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», основними завданнями громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону - є:
- у сфері охорони громадського порядку: надання допомоги органам Національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам; інформування органів Національної поліції про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань; сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
- у сфері охорони державного кордону: надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні та затриманні осіб, які порушили або намагаються порушити державний кордон чи провадять іншу протиправну діяльність на кордоні; сприяння військовослужбовцям Державної прикордонної служби України в охороні державного кордону, виключної (морської) економічної зони України, а також здійснення контролю за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, проведення разом з ними пропуску громадян до місць відпочинку і роботи; надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні умов та причин, які можуть призвести до злочинної діяльності на кордоні, і вжиття заходів до їх усунення; участь у спостереженні за місцями роботи і відпочинку поблизу кордону та за прикордонними інженерними спорудами; участь у заходах Державної прикордонної служби України з профілактики порушень або спроб порушення державного кордону і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, незаконного переміщення через державний кордон вантажів, предметів, матеріалів та іншого майна;
- у разі виникнення надзвичайних ситуацій: надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень; участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку у разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.
Водночас приписами ст.11 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» передбачено, що громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України шляхом:
1) спільного з поліцейськими, прикордонниками патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних вокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, а також у місцях можливої появи порушників кордону в межах району, що контролюється Державною прикордонною службою України, прикордонної смуги; участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, погоджених у випадках, передбачених законом, з виконавчими органами місцевого самоврядування;
2) проведення разом з прикордонниками огляду на маршрутах можливого руху порушників державного кордону, місць їх укриття, транспортних засобів, суміжної з державним кордоном місцевості з метою встановлення причин та умов перебування невідомих осіб;
3) участі у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.
Також, у відповідності до ст. 16 зазначеного Закону, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції спільно з органами Національної поліції та підрозділами Державної прикордонної служби України здійснюють координацію та контроль за діяльністю громадських формувань, заслуховують повідомлення і звіти керівників зазначених формувань.
Згідно із ст. 20 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», контроль за діяльністю громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у порядку, встановленому законом. Органи, що проводять реєстрацію зазначених громадських формувань, здійснюють контроль за дотриманням ними вимог положення (статуту). Представники цих органів мають право спостерігати за проведенням громадськими формуваннями заходів, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Контроль за джерелами і розмірами надходжень коштів до цих громадських формувань здійснюється відповідно до закону. У разі порушення фінансової дисципліни з боку громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону воно несе відповідальність згідно з законом.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про громадські об`єднання» визначає, що припинення діяльності громадського об`єднання здійснюється:
1) за рішенням громадського об`єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об`єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об`єднання.
Припинення діяльності громадського об`єднання відбувається в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Умовами ст.25 Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» передбачено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації;
2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що згідно із Статутом відповідача, Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо», створене як громадське об`єднання на добровільних засадах з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень, захисті життя та здоров`я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.
Водночас, жодного доказу, що Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» здійснювало патрулювання на території м. Дніпро та Дніпропетровської області матеріали справи не містять, також відсутні докази того, що відповідач приймає участь у масових заходах міста, у заходах по охороні природи і пам`яток історії та культури, а також у забезпеченні безпеки дорожнього руху.
Крім того, Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» графіки по охороні громадського порядку не затверджує та перед міськрадою не звітує.
Отже, дане формування жодним чином не взаємодіє з виконавчим органом Дніпровської міської ради , а також її посадовими особами, в зв`язку із чим, міськрада не має змоги координувати діяльність вказаного громадського формування.
Також, з повідомлення Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 09.06.2020 року № 45/13/8-2730, ГФ з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» за весь час свого існування ніяким чином не взаємодіяло і з органами Національної поліції, не надавало допомогу правоохоронним органам у забезпеченні громадського порядку, запобіганні адміністративним правопорушенням та злочинам, не приймало участі у патрулюванні та заходах органів Національної поліції, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.
Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» жодного разу не затверджувало у Головному управлінні Національної поліції в Дніпропетровській області графіки по охороні громадського порядку та взагалі ніколи не звітувала про свою діяльність перед територіальним відділом поліції.
З викладеного вбачається, що Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» не виконує свої статутні обов`язки з охорони громадського порядку на території м. Дніпра та Дніпропетровської області.
Водночас, на спростування викладеного з боку відповідача до суду не надано жодних належних та допустимих доказів.
Таким чином, відповідач не виконує своїх статутних обов`язків та інших, визначених Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» завдань, що підтверджує його формальне існування.
З огляду на вище зазначене, враховуючи, що Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» фактично не здійснює свою статутну діяльність, жодним чином не співпрацює з органами Національної поліції, Державної прикордонної служби, органами місцевого самоврядування, тому, в силу положень ст. 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», це Громадське формування підлягає припиненню шляхом примусового розпуску (ліквідації).
Згідно із ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог та припинення діяльності Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, м. Дніпро, пров. Чернівцький, буд.6), шляхом примусового розпуску.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки доказів судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, суду не надано, розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Виконавчого комітету Дніпровської міської ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради (третя особа - 1), Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (третя особа - 2) про припинення діяльності громадського формування - задовольнити.
Припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, м. Дніпро, пров. Чернівецький, буд. 6) шляхом примусового розпуску, а саме, ліквідувати (припинити) юридичну особу Громадське формування з охорони громадського порядку «Міжрегіональне Дніпровське козацьке військо» (код ЄДРПОУ 38676302, зареєстроване за адресою: 49005, м. Дніпро, пров. Чернівецький, буд. 6).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.С. Луніна