Постанова № 97195127, 21.05.2021, Гусятинський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
21.05.2021
Номер справи
596/614/21
Номер документу
97195127
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" травня 2021 р. Справа № 596/614/21

Провадження № 3/596/378/2021

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Цвинтарної Т.М.,

при секретарі судового засідання Рудніцькій О.П.

за участю: прокурора Пагут О.С.

правопорушника ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Гусятинського районного суду Тернопільської області в селищі Гусятин матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Копичинці, Гусятинського району, Тернопільської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, з вищою освітою, працюючого старшим майстром Копичинецького відділення Гусятинського УЕГГ, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , 2017 р.н., ОСОБА_3 , 2019 р.н., який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме 27.11.2020 року припинивши повноваження депутата Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13.04.2021 року, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі. Підтвердив факт щодо часу, місця, способу вчинення правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні вказала, що вважає, що вина ОСОБА_1 доведена у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП з підстав вказаних у протоколі і просить визнати його винним у вчиненні вказаного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, наклавши на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яке передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до протоколу про вчинення корупційного адміністративного правопорушення №166 від 15.04.2021 року ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме 27.11.2020 року припинивши повноваження депутата Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13.04.2021, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, рішенням Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області №01 від 16.01.2019 «Про оголошення підсумків виборів та визнання повноважень депутатів Копичинецької міської ради та Копичинецького міського голови» визнання повноважень депутатів Тернопільської міської ради сьомого скликання» ОСОБА_1 обрано депутатом Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області.

Відповідно до рішення Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області №01 від 27.11.2020 «Про оголошення підсумків місцевих виборів 25 жовтня 2020 року та визнання повноважень депутатів Копичинецької міської ради та міського голови» визнано повноваження депутатів Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області восьмого скликання та відповідно припинено повноваження депутатів Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області сьомого скликання.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення такої діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Копичинецької міської ради Гусятинського району Тернопільської області, був ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Копичинецької міської ради.

Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього (раніше) ОСОБА_1 , подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічні за 2018 рік о 22 год. 41 хв. 26.03.2019, за 2019 рік о 19 год. 59 хв. 15.03.2020 та перед звільненням о 15 год. 33 хв. 21.12.2020, тобто своєчасно, з дотримання вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує його ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних ним дій під час подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення) до 01.04.2021 року.

В період з 01.01.2021 року до 01.04.2021 року у ОСОБА_1 було 90 календарних днів для заповнення та подачі декларації, однак останнім раціонально вони для цього використані не були.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі електронної декларації (після звільнення) ОСОБА_1 , а саме 13.04.2021 року, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.

Відповідно до пункту 8 рішення НАЗК № 3 від 10.06.2018, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.

Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі.

Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них власного ЕЦП.

Пунктом 9 рішення НАЗК №3 визначено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.

Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

ОСОБА_1 вказаних вимог закону не дотримався.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи особою, на яку відповідно до підпункту «а» і «в» п. 2, пункті 5 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13.04.2021 року, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи вищенаведені обставини, вимоги Закону, особу правопорушника, зокрема, те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, виключно позитивно характеризується за місцем проживання, характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, а також обставину, що пом`якшує відповідальність, а саме, визнання вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що адміністративне стягнення слід обрати у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 172-6, 284, 285 КУпАП, ст. 3, 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (ГУК у Терн.обл/тг смт.Гусятин/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37977599; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача: UA518999980313090106000019661; код класифікації доходів бюджету: 21081100) в дохід Держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.

Повна постанова складена 26 травня 2021 року.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Т.М. Цвинтарна