
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
Іменем України
Справа № 133/1008/21
провадження № 3/133/837/21
06.05.21 м. Козятин
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Хмільницького районного відділу поліції відділення поліції №2 у Вінницькій області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , таку, яка не працює
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
06.04.2021 до Козятинського міськрайонного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП, справа № 133/1008/21, справа № 133/1009/21, справа №133/1010/21, справа №133/1011/21, справа №133/1012/21, справа №133/1013/21, справа №133/1014/21, справа №133/1015/21, справа №133/1016/21 та справа № 133/1017/21, які постановою суду від 08.04.2021 були об`єднані в одне провадження на підставі ст. 36 КУпАП.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367831, 14.03.2021 о 01 год. 13 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367840, 19.03.2021 о 23 год. 36 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367839, 16.03.2021 о 23 год. 51 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367838, 15.03.2021 о 22 год. 58 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367837, 17.03.2021 о 22 год. 45 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367836, 20.03.2021 о 23 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 20.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367835, 22.03.2021 о 22 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367834, 21.03.2021 о 22 год. 44 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367833, 18.03.2021 о 01 год. 39 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 31.03.2021 серії ВАБ №367832, 18.03.2021 о 22 год. 29 хв. в АДРЕСА_1 , під час перевірки адміннаглядної ОСОБА_1 , остання була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п.1 ухвали Козятинського міськрайонного суду від 22.12.2020, повторно протягом року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, щиро розкаявся у скоєному.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення особи яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до такого висновку.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Об`єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції. Суб`єкт адміністративного проступку особливий (особа, яка знаходиться під адміністративним наглядом).
Відповідно до диспозиції ч. 2 ст. 187 КУпАП, адміністративна відповідальність за даною нормою закону настає у випадку вчинення особою дій передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, зокрема за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Наявність в діях ОСОБА_1 вини та складу адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність ч.2 ст.187 КУпАП., тобто за порушення правил адміністративного нагляду, крім визнання вини самою особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , доведено також матеріалами справи, зокрема: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 367831 від 31.03.2021, ВАБ № 367840 від 31.03.2021, ВАБ № 367839 від 31.03.2021, ВАБ № 367838 від 31.03.2021, ВАБ № 367837 від 31.03.2021, ВАБ № 367836 від 31.03.2021, ВАБ № 367835 від 31.03.2021, ВАБ № 367834 від 31.03.2021, ВАБ № 367833 від 31.03.2021, ВАБ № 367832 від 31.03.2021; ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 22.12.2020 про встановлення адміністративного нагляду та відповідних обмежень відносно ОСОБА_1 ; копією постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП від 07.08.2020, із якої вбачається, що ОСОБА_1 протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Таким чином, у суду не виникає сумніву щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.187 КУпАП.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи». Також у справах «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року) та «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
Відповідно до приписів ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 241 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст.33 КУпАП, суд враховує дані про особу правопорушника, тяжкість вчиненого правопорушення та обставини його скоєння, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, стан його здоров`я.
Враховуючи наведені вище обставини, суд дійшов висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч.2ст.187 КУпАП.
Статтею 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33,187, 245, 251, 283-284, 287, 294 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень..
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 3001 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня винесення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Н.О. Пєтухова
06.05.21