
Справа № 710/610/21 Провадження № 3/710/444/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.05.2021 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Скотареве, Шполянського району, Черкаської області, мешканця с. Скотареве, Звенигородського району, Черкаської області, депутата Шполянської районної ради (на момент вчинення), паспорт серії НОМЕР_1 виданий 08.11.2002 Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Шполянської районної ради Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє свою діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, зокрема декларація фактично була подана 22.01.2021, а граничний термін подачі 16.01.2021.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, вину визнав повністю, вказав що хворів, однак не може надати належних доказів на підтвердження зазначеної обставини, не володіє необхідними знаннями щодо роботи за комп`ютером, а тому подав тоді, коли мав таку можливість.
Прокурор в судове засідання з`явився, обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з такого.
Згідно з п.п. б, п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі - депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішеннями Національного агентства №№ 2,3 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 надало відповідні роз`яснення щодо Закону, відповідно до яких, декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.
Згідно з ч. 1 ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
ОСОБА_1 припинив повноваження депутата Шполянської районної ради 15.12.2020, а тому граничний термін подачі декларації перед звільненням є 16.01.2021.
В ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 був обраний депутатом Шполянської районної ради та припинив свої повноваження депутата Шполянської районної ради 15.12.2020, що підтверджується рішенням Звенигородської районної ради № 1-1 «Про підсумки виборів депутатів Звенигородської районної ради восьмого скликання 25 жовтня 2020 року та визнання їх повноважень» від 15.12.2020 (а.с. 28), будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, подав Е-декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) 22.01.2021, що підтверджується роздруківкою з даних Єдиного Державного Реєстру Декларацій, отриманої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «https:public.nazk.gov.ua» (а.с.22-26), хоча законом передбачено, граничний термін подачі такої декларації до 16.01.2021.
Відповідно до листа Управління інформаційно – аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 30.03.2021 № 71-03/18437/21, у зв`язку з проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58 та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. У зв`язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19. Інших технічних несправностей не зафіксовано (а.с.33-34).
В ході судового розгляду справи особою, яка притягується до адміністративної відповідальності не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання декларації по причині того, що не працював сервіс, чи з будь – яких інших причин, які б свідчили про неможливість вчасного подання декларації по причині проблем роботи порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб у повноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення.
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами зокрема, протоколом №176/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 06.05.2021 відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172 -6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, (а.с.2-11), листом Національного агентства з питань запобігання корупції управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя (а.с.15-16), повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції з додатком (а.с. 17-19), рапортом (а.с. 20-21), роздрукованою інформацією з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції з додатком (а.с. 22-26), рішенням Звенигородської районної ради №1-1 від 15.12.2020 «Про підсумки виборів депутатів Звенигородської районної ради восьмого скликання 25 жовтня 2020 року та визнання їх повноважень» (а.с.28), оголошенням (а.с. 29-30), листом Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с. 33-34).
Відтак, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6КУпАП.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальному розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 454,00 грн., відповідно до ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП.
Керуючись ст.ст.2, 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» ст.ст. 9, 10, 11, 33-35, 40-1, 172-6, 252, 280, 283, 288, 294, 307, 308 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (отримувач ГУК у Черк.обл./тг м. Шпола/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок UA 718999980313030106000023659).
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Скотареве, Шполянського району, Черкаської області, мешканця с. Скотареве, Звенигородського району, Черкаської області, депутата Шполянської районної ради (на момент вчинення), паспорт серії НОМЕР_1 виданий 08.11.2002 Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, судовий збір в сумі 454,00 грн. на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), бюджетний рахунок UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна