
Справа № 560/3315/21
РІШЕННЯ
іменем України
26 травня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 18.03.2021 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на постійне проживання, зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву про видачу посвідки на постійне проживання.
Позов мотивований тим, що спірне рішення не містить посилання на конкретні подані завідомо неправдиві відомості або підроблені документи.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що 15.10.2014 на підставі пункту 6 частини 1 статті 12 Закону України від 07.06.2001 №2491-III "Про імміграцію" (далі по тексту - Закон №2491-ІІІ) позивачу скасований дозвіл на імміграцію в Україну, що слугувало підставою для прийняття спірного рішення.
Ухвалою від 30.03.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши докази, суд встановив такі обставини справи.
16.03.2021 позивач - ОСОБА_1 звернувся до Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області з заявою №259192000 про обмін посвідки на постійне проживання, в якій просив внести до Єдиного державного демографічного реєстру інформацію про його у зв`язку з оформлення посвідки на постійне проживання (обмін).
Рішенням від 17.03.2021 №68012300007183 Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області на підставі підпункту 9 пункту 62 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №321 (далі по тексту - Порядок №321), відмовило позивачу в оформленні (видачі) посвідки на постійне проживання.
Позивач оскаржив вказане рішення до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відповідно до вимог пунктів 1, 2 частини 1 статті 1 Закону №2491-ІІІ імміграція - це прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців та осіб без громадянства на постійне проживання; іммігрант - це іноземець чи особа без громадянства, який отримав дозвіл на імміграцію і прибув в Україну на постійне проживання, або, перебуваючи в Україні на законних підставах, отримав дозвіл на імміграцію і залишився в Україні на постійне проживання.
Дозволом на імміграцію є рішення, що надає іноземцям та особам без громадянства право на імміграцію.
Статтею 11 зазначеного Закону передбачено, що особі, яка перебуває на законних підставах в Україні і отримала дозвіл на імміграцію, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, видає посвідку на постійне проживання протягом тижня з дня подання нею відповідної заяви.
Механізм обміну посвідки на постійне проживання врегульований Порядком №321.
Згідно з пунктом 1 Порядку №321 посвідка на постійне проживання є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні.
Пунктом 43 Порядку №321 встановлено, що рішення про оформлення, обмін посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих ними документів та у разі відсутності підстав для відмови в її оформленні.
За змістом пункту 37 Порядку №321 ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру, та відомчої інформаційної системи ДМС.
Перевірка законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України здійснюється з використанням засобів інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, "Аркан" або шляхом надсилання запитів до Адміністрації Держприкордонслужби, відповідь на які Адміністрація Держприкордонслужби надає протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту.
Чинність дозволу на імміграцію, копія якого надана іноземцем або особою без громадянства, перевіряється шляхом вивчення матеріалів справи про надання такого дозволу.
Факт постійного проживання іноземця або особи без громадянства на території України до прийняття до громадянства України перевіряється шляхом вивчення матеріалів її справи про надання дозволу на імміграцію.
Приписами пункту 46 Порядку №321 після проведення перевірок, підтвердження факту оформлення та видачі посвідки, ідентифікації іноземця або особи без громадянства керівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення посвідки або про відмову в її оформленні.
Підставою для прийняття спірного рішення про відмову позивачу в оформленні (видачі) посвідки на постійне проживання слугував підпункт 9 пункту 62 Порядку №321, яким передбачено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли встановлений факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей, підроблених документів або встановлений факт скасування наданого їм дозволу на імміграцію.
Разом з тим, рішенням від 15.10.2014 №14 Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області на підставі пункту 6 частини 1 статті 12 Закону №2491-ІІІ скасувало ОСОБА_1 дозвіл на імміграцію в Україні, виданий 02.06.2010.
Оскільки позивачу скасований дозвіл на імміграцію, тому Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області правомірно прийняло рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на постійне місце проживання від 17.03.2021 №68012300007183.
Враховуючи викладене, підстави для задоволенні позову відсутні.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог відповідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) Відповідач:Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області (вул. М. Мазура, 4, Хмельницький, Хмельницька область, 29007 , код ЄДРПОУ - 37864148)
Головуючий суддя О.Л. Польовий