
Копія
Справа № 560/8587/20
РІШЕННЯ
іменем України
24 травня 2021 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які полягають у складанні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № ХС51404 від 13.11.2018 з урахуванням посадового окладу в розмірі 5920 грн.
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.12.2018 на підставі довідки про розмір мого грошового забезпечення № ХС 51404 від 15.03.2018, з урахуванням посадового окладу в розмірі 6200 грн. та уже проведених виплат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у зв`язку із змінами розмірів грошового забезпечення, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, Хмельницьким обласним військовим комісаріатом надано органу пенсійного забезпечення Довідку про розмір грошового забезпечення від 15.03.2018 № ХС51404, згідно якої, розмір грошового забезпечення позивача складається: посадовий оклад 6200,00 грн. (32 тарифний розряд); оклад за військовим званням - 1410,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 3424,50 грн. Всього: 11034,50 грн. Однак уже 13.11.2018 Хмельницьким обласним військовим комісаріатом було складено нову довідку про розмір грошового забезпечення № ХС51404 з врахуванням посадового окладу у розмірі 5920,00 грн. (30 тарифний розряд), яка була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для проведення перерахунку пенсії. Після проведеного перерахунку пенсії на підставі нової довідки розмір пенсії позивача зменшився. 11.03.2019 позивач звернувся до відповідача з вимогою скласти та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 01.03.2018 з визначенням посадового окладу у розмірі 6200,00 грн. (32 тарифний розряд). 19.03.2019 позивач отримав лист-відповідь відповідача з роз`ясненням, що зменшення розміру посадового окладу відбулось у зв`язку з тим, що в липні 2018 року до Хмельницького обласного військового комісаріату надійшов лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/3978 від 25.06.2018, яким доведено перелік умовних найменувань об`єднань, з`єднань та військових частин ракетних військ стратегічного призначення, де зазначено, що військова частина № 29473 - ракетний полк. Також даним листом зобов`язано перевірити правильність встановлення тарифних розрядів військовим пенсіонерам, звільненим з військових частин та установ ракетних військ стратегічного призначення ( 43 ракетна армія та їй підпорядковані) та привести їх у відповідність до вимог наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 року № 90. Відповідно до додатку № 11 цього наказу посаді заступник командира полку відповідає 30 тарифний розряд. Тому на думку, відповідача довідку для призначення пенсії позивача було приведено у відповідність до вимог чинного законодавства. 13.11.2020 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки ХОВК від 15.03.2018 № ХС 51404 із збільшеним розміром посадового окладу. 30.11.2020 позивач отримав лист-відповідь про неможливість проведення такого перерахунку у зв`язку з безпідставністю вимог. Позивач вважає, що дії відповідача - Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки по видачі нової довідки № ХС51404 від 13.11.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зменшенням тарифного розряду з 32 на 30 та розміру посадового окладу з 6200,00 грн. до 5920,00 грн. є протиправними. Позивач, вважаючи, що відповідачами порушено його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист, звернувся з позовом до суду.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.01.2021 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
До суду надійшов відзив, в якому Хмельницький обласний військовий комісаріат просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказав, що Хмельницьким обласним військовим комісаріатом на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області була направлена довідка від 15.03.2018 №ХС51404 про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». В липні 2018 року на адресу Хмельницького обласного військового комісаріату надійшов лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 25 червня 2018 року №248/3978 з додатком, яким доведено перелік умовних найменувань об`єднань, з`єднань та військових частин ракетних військ стратегічного призначення, в якому зазначено, що військова частина 59943 - ракетний полк. Даним листом зобов`язано військкомат перевірити правильність встановлення тарифних розрядів військовослужбовцям, які звільнені з військових частин та установ ракетних військ стратегічного призначення (43 ракетна армія та їй підпорядковані). Відповідно до Схеми тарифних розрядів за основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України додатку 11 до Наказу № 90, посадовий оклад за посадою заступника командира полку визначається за 30 тарифним розрядом. Отже, у зв`язку виконанням Хмельницьким обласним військовим комісаріатом вимог, які викладені у наведеному вище листі Департаменту фінансів Міністерства оборони України, позивачу 13 листопада 2018 року переглянуто розмір посадового окладу, який визначено за 30 тарифним розрядом у розмірі 5 920 грн. 00 коп.. Довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 березня 2018 року, надіслана Хмельницьким обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для проведення перерахунку пенсії із наступного розрахунку: посадовий оклад - 5920 грн.; оклад за військовим званням (підполковник) - 1410 грн. 00 коп.; надбавка за вислугу років (45%) - 3298 грн. 50 коп.; всього: 11 628 грн. 50 коп.. Оскільки Хмельницький обласний військовий комісаріат є місцевим органом військового управління, і у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міноборони, наказами і директивами Міністра оборони та наказами і директивами начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил, іншими правовими актами, а також Положення про військові комісаріати, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 р. № 389 зі змінами, то в діях посадових осіб військкомату порушень не вбачається, а тому підстав для задоволення вимог заявлених до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки немає.
До суду надійшов відзив на позов, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області просить відмовити в задоволенні позову. Представник відповідача зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснюючи перерахунок пенсії позивачу діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законодавством, що регулює правовідносини у сфері перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям.
У відзиві на позов відповідач просив розглянути справу в судовому засіданні з викликом сторін у зв`язку зі складністю справи, та з метою з`ясування всіх обставин справи.
Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подало клопотання, в якому просить позовну заяву за період з 01.12.2018 по 18.12.2020 залишити без розгляду.
Вирішуючи вказане клопотання, суд враховує, що відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Про порушення своїх прав позивач дізнався з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 30.11.2020 №6117-5440/П-03/8-2200/20 про відмову щодо перерахунку пенсії. Тому строк звернення до суду з вказаним позовом позивач не пропустив.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області також подало до суду клопотання про зупинення провадження у цій справі до прийняття рішення Великою Палатою Верховного Суду по справі №510/1286/16-а.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Суд вважає, що Велика Палата Верховного Суду у справі №510/1286/16-а не переглядає судове рішення у подібних правовідносинах, тому підстави для зупинення провадження у цій справі відсутні.
Крім цього, адміністративна справа №510/1286/16-а не є зразковою справою, тому посилання відповідача на пункт 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України є безпідставним.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження слід відмовити.
Дослідивши докази, суд встановив такі обставини справи.
Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, - заступник командира військової частини 59943.
З 01.01.2007 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
З 01.01.2018 на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців Хмельницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку №ХС51404 від 15.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, згідно з якою посадовий оклад позивача становить 6200,00 грн.
Хмельницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ХС51404 від 13.11.2018, згідно з якою посадовий оклад позивача становить 5920,00 грн.
Позивач, вважаючи, що діями відповідачів порушено його права та законні інтереси, звернувся з позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
В свою чергу, пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Згідно із тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є Додатком 1 до Постанови №704, тарифному розряду "32" відповідає тарифний коефіцієнт "3,52".
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України наказом Міністерства оборони України №90 від 01.03.2018 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» (далі - Наказ №90) установлено тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1 - 22 до цього наказу, а також співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.
Так, відповідно до Схеми співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, яка є Додатком 24 до Наказу №90, посадовий оклад, встановлений (обчислений) до 01.03.2018 в розмірі 1200-11249,99 грн відповідає тарифному розряду "32", що встановлюються з 01.03.2018 відповідно до Постанови №704.
Згідно з матеріалами справи, починаючи з 01.01.2007 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області та отримував пенсію розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1200,00 грн.
З огляду на викладене, посадовий оклад ОСОБА_1 , встановлений до 01 березня 2018 року в розмірі 1200,00 грн., відповідає тарифному розряду "32", що відповідає інформації, відображеній у виготовленій Хмельницьким обласним військовим комісаріатом довідці про розмір грошового забезпечення №ХС51404 від 15.03.2018, згідно з якою посадовий оклад становить 6200,00 грн. (прожитковий мінімум 1762,00 грн. х тарифний коефіцієнт 3,52).
В той же час, як уже було встановлено судом вище, 13.11.2018 Хмельницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно якої його посадовий оклад становить 5920,00 грн., що відповідає тарифному розряду "30" у співвідношенні посадовому окладу до 01.03.2018 в розмірі 1200,00 грн.
Суд вважає безпідставним посилання відповідача на лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 25.06.2018 №248/3978, оскільки він не є нормативно-правовими актом, який має обов`язковий характер, тому викладена в ньому інформація має інформаційний (рекомендаційний) зміст, не встановлює правових норм, не спростовує позицію позивача у спірних правовідносинах та не може бути належним доказом правомірності дій Хмельницького обласного військового комісаріату.
У цьому випадку, в період до 01.03.2018 позивач отримував пенсію, розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1200,00 грн., при цьому, назва військової частини із якої був звільнений позивач, не відповідає жодній із схем відображених у Додатках 1-22 до Наказу №90 від 01.03.2018.
З огляду на викладене, посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018, на думку суду, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018, тобто 1200,00 грн. до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно Додатку 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 відповідає тарифному розряду "32" та розміру посадового окладу 6200,00 грн.
Враховуючи наведене, суд вважає, що Хмельницький обласний військовий комісаріат при виготовленні довідки про грошове забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 13.11.2018 №ХС51404, діяв протиправно та без наявності правових підстав зменшив загальний розмір грошового забезпечення, яке враховується при перерахунку пенсії та порушення конституційних прав позивача.
Відповідно до частин 1, 2 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Всупереч наведених положень, відповідачами порушено право позивача мирно володіти своїм майном.
Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Таким чином, обираючи спосіб захисту порушеного права, суд зважає й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи викладене та зважаючи на майбутні правовідносини по виконанню рішення суду, наявні правові підстави для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України від 15.03.2018 №ХС51404 з урахуванням посадового окладу в розмірі 6200,00 грн., що відповідає тарифному розряду "32", починаючи з 01.12.2018 та з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому, в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачами не спростовано, а позивачем підтверджено протиправність дій Хмельницького обласного військового комісаріату, тому наявні підстави для повного задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Хмельницького обласного військового комісаріату, які полягають у складанні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 13.11.2018 з урахуванням посадового окладу в розмірі 5920,00 грн.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням посадового окладу в розмірі 6200,00 грн. та проведених виплат, починаючи з 01.12.2018.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Хмельницького обласного військового комісаріату.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідачі:Хмельницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (вул. Героїв Майдану, 64, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 08202826) Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький