
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
20 травня 2021 р. Справа № 120/2223/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовані протиправністю дій відповідача щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі оновлених довідок, виданих Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки №ХЛ68793 від 01.02.2021 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для обчислення пенсії за відповідною посадою станом на 01.03.2018 року встановленого згідно рішення суду у справі № 120/4378/20-а та довідки для обчислення пенсії за відповідною посадою за нормами чинними на 05.03.2019 рік, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Ухвалою суду від 24.03.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного позову. Зокрема зазначає, що територіальні управління Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надано уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу. Крім того, 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року. Інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії не приймалось. З огляду на викладене, вважає, що підстави для задоволення даного адміністративного позову відсутні.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що з 01.01.2007 року ОСОБА_2 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримував пенсію по інвалідності.
ОСОБА_1 є вдовою майора ОСОБА_2 , якій з 08.06.2018 року було призначено пенсію у зв`язку з втратою годувальника згідно з Законом України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ) в розмірі 30% від грошового забезпечення покійного чоловіка ОСОБА_2 .
У зв`язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року, позивач звернулася до Вінницького обласного військового комісаріату із заявою про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідок про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_2 за відповідною посадою, однак отримала відмову.
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернулася до суду з відповідним позовом.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 24.11.2020 року у справі № 120/4378/20-а її позов задоволено та визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо обчислення розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії з 01.01.2018, виходячи із розрахункової величини - прожитковий мінімум для працездатних осіб, а не з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2018. Визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , станом на 05.03.2019, з врахуванням посадового, окладу за військовим званням, обчислених з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019, надбавки за вислугу років, обчисленої у відсотках від вищезазначених розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та "Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, а саме: надбавки за особливості проходження військової служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень та премії, обчислених виходячи з вищезазначених розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 . Зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.03.2018 з врахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням, обчислених виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018, надбавки за вислугу років, обчисленої у відсотках від розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, для проведення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018. Зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 05.03.2019, з врахуванням посадового, окладу за військовим званням, обчислених з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019, надбавки за вислугу років, обчисленої у відсотках від вищезазначених розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням положень Постанови №704, та "Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам", затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, а саме: надбавки за особливості проходження військової служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень та премії, обчислених виходячи з вищезазначених розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 24.11.2020 року у справі № 120/4378/20-а, було виготовлено оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для обчислення пенсії за відповідною посадою станом на 01.03.2018 року встановленого згідно рішення суду у справі № 120/4378/20-а та довідки для обчислення пенсії за відповідною посадою за нормами чинними на 05.03.2019 рік, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Надалі позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила здійснити перерахунок пенсії з врахуванням розміру грошового забезпечення зазначеного в оновлених довідках, що видані Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки від 01.02.2021 року №ХЛ68793.
Листом відповідач відмовив у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нових довідок про розмір грошового забезпечення, посилаючись на те, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року. Натомість, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії призначених згідно Закону України № 2262, після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 та скасування пунктів 1, 2 Постанови КМУ №103, Урядом не приймалось.
Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 та 2 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Законом, що визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).
Згідно Закону № 2262-XII держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частинами 2 та 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, пенсії підлягають перерахунку на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13..02.2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби" (далі - Порядок № 45).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку № 45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Згідно з абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року № 103 (у редакції, чинній на час проведення перерахунку пенсії позивача у 2018 році) було встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Відповідно до пункту 2 Постанови № 103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Поряд з цим, суд зауважує, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року залишено без змін.
Таким чином, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, а тому з 05.03.2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому, порядок дій, які необхідно вчинити головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Зокрема, на час проведення перерахунку пенсії позивача пунктом 3 Порядку № 45 було встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Тобто, на державний орган, з якого особи були звільнені із служби, покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
Разом з цим, 30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, а також пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
До того ж, суд звертає увагу і на те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019 року, в якій суд касаційної інстанції, серед іншого, вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Водночас, до моменту отримання належної довідки від державного органу, з якого особу було звільнено із служби, у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.
Судом встановлено, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 24.11.2020 року у справі № 120/4378/20-а зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року, виходячи із 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 року та з 01.04.2019 року, виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на 05.03.2019 року з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення.
Варто зазначити, що відповідно до частин 2, 3 статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Статтею 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Зі змісту наведених норм встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб, і підлягає обов`язковому виконанню, зокрема, на всій території України органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями. У випадку невиконання судового рішення передбачається встановлена законом відповідальність.
Так, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 24.11.2020 року у справі № 120/4378/20-а, Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки видано нові довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії позивача, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704 "Про розмір грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з урахуванням складових грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року та 01.03.2018 року.
Суд звертає увагу на те, що позивач має право на перерахунок пенсії, а передумовою для його проведення є оформлення Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки нових довідок від 01.02.2021 року № ХЛ68793.
При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новими довідками, з огляду на те, що пункти 1, 2 Постанови №103 втратили чинність з 05.03.2019 року, суд оцінює критично адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Отже, відповідач, відмовляючи позивачу в проведенні перерахунку її пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 , зазначеного у довідках про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, які були виданні Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, діяв всупереч нормам Конституції та законів України.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку та виплаті пенсії з 01.01.2018 року та з 01.04.2019 року відповідно до довідок виданих на виконання рішення суду, є протиправними, а позовні вимоги в цій частині належить задовольнити.
Як наслідок, позовні вимоги зобов`язального характеру також підлягають задоволенню у спосіб зобов`язання відповідача перерахувати та виплачувати з 01.01.2018 року та з 01.04.2019 року позивачу пенсію відповідно до вказаних довідок розмірів грошового забезпечення, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення та раніше виплачених сум.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв`язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог. Натомість доводи відповідача не свідчать про законність оскаржуваної відмови.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень частини першої статті 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 на підставі довідок Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХЛ68793 від 01.02.2021 року, щодо обчислення розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року та з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення з 01.04.2019 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перерахувати та виплачувати з 01.01.2018 року ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХЛ68793 від 01.02.2021 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.03.2018 рік з врахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням, обчислених виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 року, надбавки за вислугу років, обчисленої у відсотках від розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перерахувати та виплачувати з 01.04.2019 року ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХЛ68793 від 01.02.2021 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 05.03.2019 року з урахуванням зазначених у довідці основних та додаткових видів грошового забезпечення.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 908 грн (дев`ятсот вісім гривень).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.
Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)
Суддя Мультян Марина Бондівна