Ухвала суду № 97173875, 26.05.2021, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
26.05.2021
Номер справи
911/101/21
Номер документу
97173875
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"26" травня 2021 р. м. Київ Справа № 911/101/21

За заявою Головного управління ДПС у Київській області, м. Київ

про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохімсервіс» (08350, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Глибоке, вул. Леніна, буд. 2, ідентифікаційний код 30608366)

Суддя Янюк О.С.

Без виклику учасників справи

УСТАНОВИВ:

30.12.2020 засобами поштового зв`язку до Господарського суду Київської області (далі – суд) звернулось Головне управління ДПС у Київській області (далі – ГУ ДПС, заявник) із заявою від 27.12.2020 (вх. №94/21 від 31.12.2020) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохімсервіс» (далі – ТОВ «Агрохімсервіс», боржник), у зв`язку із нездатністю останнього погасити наявну у нього заборгованість.

Ухвалою суду від 26.01.2021, після усунення ГУ ДПС недоліків заяви, останню прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання на 11.02.2021.

Згідно ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі – Кодекс) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи (ч. 3 ст. 39 Кодексу).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі – ГПК України), іншими законами України.

На підставі ст. 183 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) у підготовчому засіданні неодноразово оголошувалась перерва. Чергове засідання призначено на 24.05.2021.

Так, із змісту заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство вбачається, що внаслідок невиконання божником зобов`язань по договору про надання фінансової допомоги, у ТОВ «Агрохімсервіс» наявна заборгованість перед державним бюджетом у розмірі 2 497 104,34грн, та яка, відповідно до подання Бориспільського управління Державної казначейської служби України Київської області №03-06/334 від 21.10.2020, складається з: 1 089 183,63грн основного боргу; 31 415,17грн відсотків та 1 376 505,54грн пені.

Відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України (далі – БК України), кредитування бюджету - операції з надання коштів з бюджету на умовах повернення, платності та строковості, внаслідок чого виникають зобов`язання перед бюджетом (надання кредитів з бюджету), та операції з повернення таких коштів до бюджету (повернення кредитів до бюджету). Для цілей цього Кодексу до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на поворотній основі.

Згідно з п.п. 1, 3 ч. 9 ст. 17 БК України, прострочена заборгованість суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб`єкта господарювання органами доходів і зборів, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб`єкта господарювання.

У разі порушення справи про банкрутство суб`єкта господарювання простроченою заборгованістю вважаються всі планові платежі з повернення кредиту (позики) на момент порушення справи.

З метою забезпечення виконання ст. 17 БК України, Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 174 від 02.03.2011, якою затвердив Порядок обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості (далі – Порядок №174).

Згідно п. 6 Порядку №174 облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками / фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички / фінансової допомоги, в якій вони надані.

Пунктом 10 Порядку №174 встановлено, що з метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом: інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої на неї пені; нараховують пеню та інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками / фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.

Пеня нараховується: Мінфіном на прострочену заборгованість за кредитами; територіальними органами Державної казначейської служби за місцем реєстрації боржника на прострочену заборгованість за бюджетними позичками/фінансовою допомогою. Якщо облік заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою здійснюється Державною казначейською службою, її територіальні органи нараховують пеню на підставі інформації про суми простроченої заборгованості, що надійшли від Державної казначейської служби відповідно до п. 9 цього Порядку.

Так, 24.05.2021, під час підготовчого засідання, ГУ ДПС заявлено усне клопотання про витребування від органів Державної казначейської служби детальні розрахунки заборгованості, відсотків та пені, нарахованих ТОВ «Агрохімсервіс», а також документів, що підтверджують отримання державної позички. У свою чергу, у матеріалах справи наявний лист Бориспільського управління Державної казначейської служби України Київської області №03-06/108 від 09.03.2021 із змісту якого вбачається, що в останнього відсутні детальні розрахунки заборгованості, відсотків та пені, нарахованої ТОВ «Агрохімсервіс», а також документи, що підтверджують факт отримання такої заборгованості.

Ухвалою суду від 24.05.2021, яка занесена до протоколу судового засідання від 24.05.2021, на підставі ст.ст. 73-74, 80-81 ГПК України та із урахуванням ст. 39 Кодексу, з метою перевірки обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, вказане клопотання було задоволено та постановлено винести відповідну ухвалу про витребування.

Відповідно до ч. 7 ст. 81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність витребування від Міністерства фінансів України та Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області відповідної інформації.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч.ч.8-9 ст.81 ГПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Підсумовуючи викладене, керуючись ст. 2, 39 Кодексу, ст.ст. 81, 234-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Витребувати у Міністерства фінансів України (04071, м.Київ, вул. Межигірська, 11) та Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області (01196, м.Київ, пл. Л.Українки, буд.1) детальні розрахунки заборгованості перед державним бюджетом, відсотків та пені, нарахованих Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрохімсервіс» (ідентифікаційний код 30608366), які повинні містити: пояснення використаних у розрахунках цифр з посиланням на відповідні докази, які підтверджують вказані у розрахунках суми із зазначенням точних календарних дат періоду їх нарахування.

2. Інформацію та докази зазначені у п. 1 цієї ухвали подати суду у найкоротший термін але не пізніше ніж 10.06.2021 (включно).

3. У разі відсутності зазначених у п. 1 резолютивної частини цієї ухвали документів, надати суду письмові пояснення щодо неможливості їх надання.

4. У разі надіслання відповідної інформації до суду засобами поштового зв`язку, попередньо направити копії зазначених документів на електронну пошту суду (inbox@ko.arbitr.gov.ua).

Відповідно до ч. 2 ст.235 ГПК України, ухвала набрала законної сили 26.05.2021 та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України, з урахуванням підпункту 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.

Суддя О.С. Янюк

Ухвалу підписано 26.05.2021