Ухвала суду № 97136440, 24.05.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2021
Номер справи
240/17318/20
Номер документу
97136440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про відмову у заміні сторони або третьої особи)

24 травня 2021 року м. Житомир справа № 240/17318/20

категорія 111030600

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну позивача на його правонаступника в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсистема" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсистема" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Рішенням суду від 14.04.2021 адміністративний позов задоволено.

20.05.2021 Житомирським окружним адміністративним судом винесено додаткове рішення у справі, яким заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсистема" про ухвалення додаткового рішення і стягнення з відповідачів витрат на професійну правову допомогу задоволено частково, стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсистема" понесені витрати у розмірі 1500 (одна тисяча п`ятсот) грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Житомирській області та стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсистема" понесені витрати 1500 (одна тисяча п`ятсот) грн за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

У свою чергу, електронною поштою надійшло до суду клопотання представника Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну відповідача її правонаступником, в якому просить замінити позивача у справі Головне управління ДПС у Житомирській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Житомирській області, як відокремлений підрозділ ДПС.

Суд вважає за можливе розгляд і вирішення клопотання здійснити в письмовому провадженні, відповідно до п.10 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС).

Дослідивши клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну позивача у справі на правонаступника, а також матеріали додані да клопотання, суд дійшов наступних висновків.

З матеріалів справи видно, позивачем у справі є Головне управління ДПС у Житомирській області.

Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" № 537 від 19.06.2019 утворено Державну податкову службу, як юридичну особу публічного права.

Вказаною постановою передбачено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.

Разом з тим, установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної податкової служби" від 21.08.2019 № 682-р погоджено забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється.

Наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36 та наказом розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади; у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління ДПС у Житомирській області з 16.10.2020 в стані припинення.

Таким чином, на даний час Головне управління ДПС у Житомирській області не припинено, а лише перебуває в стані припинення, а тому суд вважає, що на даний момент відсутні підстави для здійснення процесуального правонаступництва та заміни позивача у справі - Головного управління ДПС Житомирській області його правонаступником - Головним управління ДПС у Житомирській області, як відокремленим підрозділом ДПС.

Враховуючи викладене, клопотання представника Головного управління ДПС у Житомирській області задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 52, 139, 243, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

У задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну Головного управління ДПС у Житомирській області (ЄДРПОУ: 43142501) на правонаступника - Головне управління ДПС у Житомирській області, як відокремленого підрозділу ДПС (ЄДРПОУ: 44096781) у справі на 240/17318/20, - відмовити

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфіменко