
Справа №: 671/1327/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2021 року Волочиський районний суд
Хмельницької області в складі:
головуючої - судді Бабій О.М.,
з участю: секретаря судового засідання Кошонько Н.С.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Волочиську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області в частині, скасування запису про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області, ОСОБА_3 , в якому просила:
1. Визнати протиправним та скасувати п. 29 рішення Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області від 25 квітня 2019 року № 46 в частині відмови затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області за межами населеного пункту.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області від 29 березня 2019 року № 145-45 в частині надання ОСОБА_3 безоплатно у власність земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення, площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016, за межами населеного пункту с. Завалійки Волочиського району Хмельницької області.
3. Скасувати запис № 31210914 від 12 квітня 2019 року про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області (цільове призначення 01.03. для ведення особистого селянського господарства).
4. Зобов`язати Війтовецьку селищну раду Волочиського району Хмельницької області відповідно до вимог ст. 118 Земельного кодексу України розглянути та затвердити на черговій сесії «проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області за межами населеного пункту».
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що згідно з п. 29 витягу з протоколу № 46 сесії Війтовецької селищної ради від 25 квітня 2019 року підставою для відмови в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства слугувала та обставина, що « ОСОБА_1 не проживає та не має ніякого відношення до с. Завалійки».
При цьому зазначену спірну земельну ділянку було безоплатно передано у власність ОСОБА_3 .
Позивач вказує, що рішення, які вона просить визнати протиправними та скасувати, порушують її право на отримання у власність земельної ділянки, яка була сформована та зареєстрована ОСОБА_1 в системі державного земельного кадастру як об`єкт цивільних прав.
Зазначає, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 16 серпня 2016 року № 22-21070 їй «надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 2,00 га, для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Користовецької сільської ради Волочиського району».
21 березня 2017 року Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області прийнято наказ № 22-4665 «Про внесення змін до наказу від 16 серпня 2016 року № 22-21070», в частині зміни місця розташування земельної ділянки, замінивши Користовецьку сільську раду на Завалійківську сільську раду.
Зокрема, абзац 2 пункту 1 наказу № 22-21070 викладено в такій редакції: «місце розташування об`єкта землеустрою: за межами населеного пункту Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області».
Земельна ділянка, як зазначено в позові, була сформована за заявою ОСОБА_1 на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 16 серпня 2016 року № 22-21070. За заявою позивача державним реєстратором проведено державну реєстрацію земельної ділянки та присвоєно кадастровий номер шляхом внесення інформації до Державного земельного кадастру.
ОСОБА_1 вказує, що в подальшому вона подала проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області для прийняття наказу щодо його затвердження та передачі земельної ділянки у власність.
Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області відмовило затверджувати проект землеустрою та передавати земельну ділянку у власність, аргументуючи тим, що спірну земельну ділянку передано в комунальну власність Війтовецькій селищній об`єднаній територіальній громаді, а тому повноваження щодо розпорядження даною земельною ділянкою перейшло до органу місцевого самоврядування.
18 травня 2018 року позивач звернулась до Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016.
Рішенням Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади від 04 липня 2018 року № 33 відмовлено ОСОБА_1 в затвердженні проекту землеустрою та передачі земельної ділянки у власність, оскільки позивач не являється жителем територіальної громади.
Не погодившись із вказаним рішенням ОСОБА_1 в подальшому неодноразово зверталась за захистом своїх прав до Хмельницького окружного адміністративного суду, однак з різних підстав їй було відмовлено у задоволенні позовних вимог, в тому числі через зміну правового статусу земельної ділянки (її передачу у комунальну власність тощо).
Коли позивач втретє звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду -ухвалою суду від 20 червня 2019 року їй було відмовлено у відкритті провадження, оскільки судом було встановлено, що земельна ділянка перебуває у власності ОСОБА_3 за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016.
Тобто, як вказує позивач, Війтовецька селищна рада безпідставно та незаконно відмовила їй у затвердженні проекту землеустрою, надавши при цьому спірну земельну ділянку ОСОБА_3 .
Зазначає, що відповідно до вимог ст. ст. 116, 121 Земельного кодексу України у неї- ОСОБА_1 виникло право на отримання у власність, в порядку безоплатної приватизації, земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
Посилається у позові на те, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного Цивільного Суду у постанові від 01 серпня 2018 року по справі № 369/6516/16 прийшов до висновку, що надання позивачу органом державної влади розпорядження про дозвіл на розробку технічної документації створило для нього правомірне очікування від уповноважених органів щодо оформлення права власності на земельний пай у вигляді винесення в натурі земельної ділянки відповідно до розробленої за замовленням позивача технічної документації на земельну ділянку. І таке правомірне очікування повинне враховуватися уповноваженими органами при прийнятті розпорядчих рішень про виділення земельної ділянки іншим особам.
В судовому засіданні позивач та її представник ОСОБА_2 позов підтримали з викладених у ньому підстав.
Представник відповідача - Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області Флис В.В. в суді проти позову заперечив, вважає його безпідставним та необґрунтованим. Зазначив, що земельну ділянку ОСОБА_3 було надано правомірно, порушень з боку Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області у відношенні спірної земельної ділянки не було.
Відповідач ОСОБА_3 в суді проти позову заперечив, зазначивши, що ним правомірно отримано у власність спірну земельну ділянку. Технічної документації стосовно земельної ділянки, виготовленої на його ім`я, суду не надав.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.
Відповідно до ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Частиною 9 ст. 118 ЗК України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Частиною 1 ст. 186-1 ЗК України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з абз. 1 ч. 6 ст. 186-1 ЗК України, підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Відповідно до ч. 7 ст. 186-1 ЗК України, органам, зазначеним у частинах першій - третій цієї статті, при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України "Про землеустрій"; надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт. Кожен орган здійснює розгляд та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки самостійно та незалежно від погодження проекту іншими органами, зазначеними у частинах першій - третій цієї статті, у визначений законом строк.
Правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою визначено Законом України "Про землеустрій" № 858-IV від 22.05.2003 (далі - Закон № 858-IV), який спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.
Згідно з ст. 50 Закону № 858-IV, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р "Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад", Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р. забезпечити: формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшою передачею зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних об`єднаних територіальних громад згідно із статтею 117 Земельного кодексу України; передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліку земельних ділянок державної власності, права на які виставлені на земельні торги, в комунальну власність об`єднаних територіальних громад після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок; здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об`єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено Законом України "Про місцеве самоврядування" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР).
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону № 280/97-ВР, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: … вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно з п.п. 9 п. "б" ч. 1 статті 33 Закону № 280/97-ВР, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою.
Частинами 1-2 ст. 29 Закону № 280/97-ВР визначено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Судом встановлено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області видано наказ від 16 серпня 2016 року № 22-21070-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", згідно з яким ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 2,0000 га, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, місце розташування об`єкта землеустрою - за межами населених пунктів Користовецької сільської ради Волочиського району Хмельницької області.
Згідно з наказом № 22-4665-СГ від 21 березня 2017 року "Про внесення змін до наказу Головного управління від 16 серпня 2016 року №22-21070-СГ" внесено зміни до наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 16 серпня 2016 року № 22-21070-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", а саме абзац 2 пункту 1 викладено в такій редакції: "місце розташування об`єкта землеустрою - за межами населених пунктів Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області (6820982300:03:006)".
ОСОБА_1 замовила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області, який виконало Приватне підприємство "Хмельницькгеопроект".
18 травня 2018 року позивач звернулася до Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області з заявою, в якій просила прийняти рішення сесії щодо погодження Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Завалійківської сільської ради Війтовецької ОТГ).
Згідно з витягом з Протоколу № 33 пленарного засідання тридцять третьої (позачергової) сесії Війтовецької селищної ради (VII скликання) від 04 липня 2018 року, заяву ОСОБА_1 про погодження затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення в с. Завалійки на території Війтовецької селищної ради (за межами населених пунктів) - відхилено.
Не погодившись із вказаним рішенням, ОСОБА_1 звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади про визнання протиправним і скасування протокольного рішення від 04 липня 2018 року № 33 та зобов`язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, призначеної для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2018 року зазначений позов залишено без задоволення, оскільки було встановлено, що Війтовецька селищна об`єднана територіальна громада не зареєструвала право комунальної власності на землю, а тому розпорядником продовжує залишатись Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, до повноважень якого відноситься передача спірної земельної ділянки у власність.
Позивач повторно звернулась до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Листом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 21 листопада 2018 року позивача було проінформовано, що відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 09 жовтня 2018 року № 22-6932 «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» земельна ділянка з кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 передана Війтовецькій селищній об`єднаній територіальній громаді у комунальну власність.
ОСОБА_1 вчергове звернулась з позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 березня 2019 року у справі № 560/104/19 позов задоволено частково: визнано протиправною та скасовано відмову Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 21 грудня 2018 року у затвердженні проекту землеустрою для відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення, площею 2,0 га за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016, яка розташована на території Завалійківської сільської ради Волочиського району.
У вказаному рішенні зазначено, що позовна вимога про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області затвердити позивачу проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 з метою подальшої безоплатної передачі у власність, для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту с. Завалійки Волочиського району не підлягає задоволенню, оскільки станом на момент розгляду даної справи земельна ділянка з кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 з 21 січня 2019 року перебуває у комунальній власності Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади, яка і розпоряджається вказаною земельною ділянкою.
02 квітня 2019 року позивач подала заяву, адресовану голові Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади з проханням затвердити проект землеустрою для відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення, площею 2,0 га за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016, з метою подальшої безоплатної передачі у власність для ведення особистого селянського господарства.
Рішенням Війтовецької селищної ради від 25 квітня 2019 року № 46 позивачу було відмовлено у затвердженні проекту землеустрою, після чого ОСОБА_1 втретє звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Війтовецької селищної об`єднаної територіальної громади про визнання протиправним і скасування протокольного рішення від 25 квітня 2019 року № 46 та зобов`язання затвердити проект землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 червня 2019 року у відкритті провадження відмовлено, оскільки встановлено, що зазначена земельна ділянка перебуває у власності ОСОБА_3 , а тому вбачається спір про право, що унеможливлює розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.
Рішенням сорок п`ятої (позачергової) сесії Війтовецької селищної ради від 29 березня 2019 року № 145-45/2019 передано ОСОБА_3 безоплатно у власність земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 за межами населеного пункту с. Завалійки.
Право власності на вказану земельну ділянку за ОСОБА_3 зареєстроване 12 квітня 2019 року державним реєстратором Війтовецької селищної ради Мартинюк О.В. (реєстраційний номер 1749722268209, номер запису про право власності: 31210914).
Таким чином, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 16 серпня 2016 року № 22-21070 за заявою позивача було сформовано земельну ділянку, якій присвоєно кадастровий номер.
Розроблений ліцензованою землевпорядною організацією проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідає вимогам ст. ст. 118, 186-1 Земельного кодексу України, ст. 50 Закону України «Про землеустрій», пройшов погодження в органах державної влади та отримав позитивний висновок експерта державної експертизи.
Відповідно до ст. ст. 116, 121 ЗК України у ОСОБА_1 виникло право на отримання у власність в порядку безоплатної приватизації земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, однак відповідачем - Війтовецькоюселищною радою Волочиського району Хмельницької області позивачу було у цьому відмовлено, хоча у останньої виникли правомірні очікування щодо оформлення права власності на земельну ділянку.
При цьому земельну ділянку було передано у власність ОСОБА_3 , без виготовлення останнім технічної документації на землю, лише на підставі його письмової заяви.
Враховуючи викладене, на думку суду, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, за виключенням вимоги зобов`язати Війтовецьку селищну раду затвердити проект землеустрою, оскільки вирішення вказаного питання відноситься до дискреційних повноважень селищної ради.
Керуючись ст. ст. 118, 122, 186-1 ЗК України, Законом України «Про землеустрій», Законом України «Про місцеве самоврядування»; ст. ст. 4, 12, 13, 80, 81, 89, 247, 259, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати п. 29 рішення Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області від 25 квітня 2019 року № 46 в частині відмови затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області за межами населеного пункту.
Визнати протиправним та скасувати рішення Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області від 29 березня 2019 року № 145-45 в частині надання ОСОБА_3 безоплатно у власність земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення, площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016, за межами населеного пункту с. Завалійки Волочиського району Хмельницької області.
Скасувати запис № 31210914 від 12 квітня 2019 року про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області (цільове призначення 01.03. для ведення особистого селянського господарства).
Зобов`язати Війтовецьку селищну раду Волочиського району Хмельницької області розглянути на черговій сесії проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0 га, за кадастровим номером 6820982300:03:006:0016 на території Завалійківської сільської ради Волочиського району Хмельницької області за межами населеного пункту.
В решті позову відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області та ОСОБА_3 по 1536 грн. 80 коп. сплаченого судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Волочиський районний суд Хмельницької області шляхом подання в тридцятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 )Відповідач:Війтовецька селищна об`єднана територіальна громада в особі Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області (31256, Хмельницька область, Волочиський район, смт. Війтівці, вул. Героїв України; код ЄДРПОУ: 04403433)Відповідач:ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 )
Повне судове рішення складено 30 квітня 2021 року.
Суддя О.М. Бабій