
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
24 травня 2021 року м. Київ № 640/10650/21
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Кармазіна О.А., розглянувши заву відповідача щодо розгляду в порядку загального позовного провадження справи
за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києвідо Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскаф»прозастосування заходів реагування,-В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 13, код ЄДР: 38620155) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскаф» (02660, м. Київ, вул. Електротехнічна, 47, код ЄДР: 41879050), в якому просить суд:
1) застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень та споруди (зовнішньої газової установки) шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскаф» відімкнути джерела електроживлення та накласти печатки на вхідні двері приміщень і на запірну арматуру зовнішньої газової установки, розташованих за адресою: вул. Електротехнічна, 47 у Деснянському районі м. Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки;
2) обов`язок щодо забезпечення виконання судового рішення покласти на Головне управління ДСНС України у м. Києві;
3) контроль за виконанням судового рішення щодо усунення відповідачем порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, покласти на Головне управління ДСНС України у м. Києві.
Ухвалою від 23.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Враховуючи положення п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України, підстави та предмет позову, склад учасників спірних відносин, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
21.05.2021 канцелярією суду зареєстровано клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального провадження. Заявник зазначає, що направив позивачу пропозицію про проведення позапланової перевірки з питань, зазначених в акті перевірки від 30.03.2021. Відповідач вважає за необхідне розглядати справу в порядку письмового провадження, оскільки такий спосіб забезпечить можливість участі у розгляді справі представників та сприятиме об`єктивній оцінці судом виконання сторонами своїх зобов`язань. Додатковим обґрунтуванням настання негативних наслідків для відповідача може бути той факт, що у прийнятому судом рішенні може бути не враховано подій, які відбуватимуться у проміжку часу від відкриття провадження у справі до моменту винесення рішення. Розгляд справи за правилами загального провадження, як зазначає заявник, дозволить забезпечити реалізацію приписів ст. 81 КАС України шляхом надання суду та сторонами можливості перевірити речові докази на місці провадження господарської діяльності.
У зв`язку з цим, суд звертає увагу на те, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження визначений враховуючи положення п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України ("інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження").
Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Слід окремо додати, що відповідно до ч. 2. ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту ч. 4 ст. 12 КАС України.
Суд звертає увагу заявника, що відповідно до положень ч. 4 ст. 12 та ч. 4 ст. 257 КАС України дана справа не належить до категорій справ, які розглядаються виключно за правилами загального провадження та не належить до категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому, суд вважає за доречне звернути увагу на певні висновки ЄСПЛ в аспекті доводів заявника. Так, у п. 44 Рішенні ЄСПЛ від 13.03.2018 у справі «Mirovni Inљtitut v. Slovenia» зазначено, що внутрішнє законодавство не завжди вимагає провести слухання в Адміністративному суді. Винятковий характер обставин, що можуть бути підставами для відмови в усному розгляді великою мірою залежить від характеру проблеми, що вирішується компетентним національним судом, а не від частоти виникнення таких ситуацій (Miller v. Sweden (Міллер проти Швеції), § 29; Martinie v. France (Мартіньє проти Франції), § 41). Суд також постановив, що відмова у розгляді може бути обґрунтованою у справах, що стосуються лише правових питань обмеженого характеру (Allan Jacobsson v. Sweden (No. 2) (Аллан Якобсон проти Швеції), §§ 48-49; Valovб and Others v. Slovakia (Валова та інші проти Словакії), §§ 65-68) або які не несуть певної складності (Varela Assalino v. Portugal (Варела Ассаліно проти Португалії) (dйc.); Speil v. Austria (Шпайль проти Австрії) (dйc.)).
У даному випадку, за висновком суду, позивач не навів вагомих аргументів, які б свідчили про надзвичайну складність даної справи, що могло б зумовлювати її розгляд за правилами загального провадження.
Водночас, суд звертає увагу, що розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження жодним чином не обмежує відповідача у виконанні обов`язку, визначеного ч 1. ст. 77 КАС України відносно того, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Форма розгляду справи жодним чином не є обмежує встановлення фактичних обставин у справі. Так, відповідно до ч. 8 ст. 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Враховуючи вищевикладене, клопотання відповідача задоволенню не підлягає як необґрунтоване та безпідставне.
Керуючись вимогами ч. 6 ст. 12, п. 20 ч. 1 ст.4, ч. 2 ст. 12, ч. 1 ст. 257, ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 260, ч. 4 ст. 260, 241, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального провадження.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Кармазін