
Справа № 560/1675/21
РІШЕННЯ
іменем України
24 травня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Славутської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН
ОСОБА_1 звернулася до адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", згідно якого визначене місце проживання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач вказала, що за час перебування у шлюбі з ОСОБА_2 у них народився син ОСОБА_3 .
В подальшому за рішенням Славутського міськрайонного суду від 05.12.2018 їх шлюб було розірвано.
На час перебування позивачки під вартою, син проживав разом з батьком, після звільнення з-під варти ОСОБА_1 , за її участю відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутської міської ради щодо розгляду питання про визначення місця проживання сина.
За результатами розгляду вказаного питання 15.10.2020 відповідачем рішення №353 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", яким було визначено місце проживання її малолітнього сина з його батьком.
Вважаючи, що розгляд питання щодо визначення місця проживання сина комісією та прийняття рішення не відповідає нормам законодавства, є незаконними та підлягають скасуванню, позивач звернулася до суду з цим позовом. Просить суд задовольнити позовні вимоги.
На адресу суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач позов не визнає, вказав, що проти позовних вимог заперечуємо в повному обсязі, вважаємо їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Зазначив, що за результатом розгляду заяви громадянина ОСОБА_2 щодо визначення місця проживання спільного з позивачкою малолітнього сина ОСОБА_3 , було прийнято рішення №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", відповідно до пункту 1 якого визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_3 разом з батьком ОСОБА_2 без згоди матері, враховуючи інтереси дитини.
Приймаючи таке рішення виконавчий комітет Славутської міської ради виходив із необхідності дотримання принципу якнайкращого забезпечення інтересів дитини, закріпленого в статті 3 Конвенції про права дитини та статті 155 Сімейного кодексу України, відповідно до якого у справах про визначення місця проживання дитини не може застосовуватись суто формальний підхід до вирішення спору, найважливішим є те, хто з батьків здатний створити належні умови для морального, духовного та фізичного розвитку дитини.
Враховуючи вищенаведене вважає, що рішення виконавчого комітету Славутської міської ради №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання дитини" було прийнято відповідно до чинного законодавства України, в межах повноважень та у спосіб передбачений Законами України, а отже таким, що не підлягає скасуванню.
Від третіх осіб на адресу суду пояснень на позов та відзив на позов не надходило.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою від 03.03.2021 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою від 06.05.2021 суд залучив до участі у адміністративній справі №560/1675/21 як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Славутської міської ради та надав третім особам строк для подання пояснення щодо позову або відзиву 5 (днів) дні з дня отримання такого позову або відзиву.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
Суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває у зареєстрованому шлюбі з гр. ОСОБА_2 . Від спільного проживання в шлюбі народився син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням Славутського міськрайонного суду Хмельницької області шлюб між позивачем та ОСОБА_2 було розірвано, неповнолітній син проживав з матір`ю за адресою АДРЕСА_2 .
27.08.2020 позивач була затримана в порядку статті 208 КПК України та позивачці повідомлено про підозру зчинені кримінальних правопорушень, передбачених частин 1, 2 статті 307 КК України.
На час перебування ОСОБА_1 під вартою син проживав разом із батьком - ОСОБА_2 .
23.09.2020 позивач була звільнена з-під варти, 09.10.2020 відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутської міської ради щодо розгляду заяви ОСОБА_2 про визначення місця проживання сина з ним.
За результатом розгляду заяви, на підставі протоколу №11 від 09.10.2020, комісія з питань захисту прав дитини виконавчим комітетом Славутскої міської ради прийняла рішення №353 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", згідно якого визначено місце проживання сина позивача, малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , враховуючи інтереси дитини.
Вважаючи, що розгляд питання щодо визначення місця проживання сина, а також прийняття рішення комісією з захисту прав дитини Славутської міської ради №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини" не відповідає нормам законодавства, є незаконними таа підлягають скасуванню, позивач звернулася до суду з цим позовом.
ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до статті 17 Сімейного кодексу України орган опіки та піклування надає допомогу особі у здійсненні нею своїх сімейних прав та виконанні сімейних обов`язків в обсязі та порядку, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 19 Сімейного кодексу України передбачено, що у випадках визначених цим Кодексом, особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування.
Рішення органу опіки та піклування є обов`язковим до виконання, якщо протягом десяти днів від часу його винесення заінтересована особа не звернулася за захистом своїх прав або інтересів до суду, крім випадку, передбаченого частиною 2 статті 170 цього Кодексу.
Звернення за захистом до органу опіки та піклування не позбавляє особу права на звернення до суду.
У разі звернення з позовом до суду орган опіки та піклування припиняє розгляд поданої йому заяви.
При розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866 Питання діяльності органів опіки та піклування, пов`язаної із захистом прав дитини затверджено Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини (далі - Порядок) та Типове положення про комісію з питань захисту прав дитини (далі Типове положення).
Згідно з пунктом 1 Порядку цей Порядок визначає механізм провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини.
Відповідно до пункту 3 Порядку органами опіки та піклування є районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад (далі - органи опіки та піклування), які провадять діяльність із соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі забезпечення їх права на виховання у сім`ї, надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, із захисту особистих, майнових і житлових прав дітей, запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей.
Безпосереднє ведення справ і координація діяльності стосовно захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а також стосовно здійснення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей покладаються на служби у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, сільських, селищних рад об`єднаних територіальних громад (далі - служби у справах дітей).
Пунктом 72 Порядку встановлено, для розв`язання спору між батьками щодо визначення місця проживання дитини один із батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця навчання, виховання дитини, довідку про сплату аліментів (у разі наявності).
Під час розв`язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання (перебування) дитини служба у справах дітей повинна керуватися найкращими інтересами дитини з урахуванням рівних прав та обов`язків матері та батька щодо дитини.
Працівник служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини проводить бесіду з батьками та відвідує дитину за місцем проживання, про що складає акт обстеження умов проживання за формою згідно з додатком 9, а також звертається до соціального закладу та/або фахівця із соціальної роботи для забезпечення проведення оцінки потреб сім`ї з метою встановлення спроможності матері, батька виконувати обов`язки з виховання дитини та догляду за нею.
У разі коли батьки дитини проживають у межах різних адміністративно-територіальних одиниць, той із батьків, який подав заяву про визначення місця проживання дитини з ним, звертається до служби у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) стосовно проведення обстеження його житлово-побутових умов і складення акта обстеження умов проживання. Зазначений акт передається заявником до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини, працівник якої проводить з ним бесіду.
Під час розгляду питання про визначення місця проживання дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров`я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.
Місце проживання дитини не може бути визначене з тим із батьків, який не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або вживає наркотичні засоби, своєю поведінкою може зашкодити здоров`ю та розвитку дитини.
Якщо встановлено, що жоден з батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, служба у справах дітей подає клопотання голові районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади про позбавлення таких батьків батьківських прав або відібрання дитини без позбавлення батьківських прав.
Після обстеження житлово-побутових умов, проведення бесіди з батьками та дитиною служба у справах дітей складає висновок про визначення місця проживання дитини і подає його органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення.
Нормами пункту 74 Порядку визначено, що під час розгляду судом спорів між батьками щодо виховання дитини районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади подає суду письмовий висновок про способи участі одного з батьків у вихованні дитини, місце та час їх спілкування, складений на підставі відомостей, одержаних службою у справах дітей в результаті проведення бесіди з батьками, дитиною, родичами, які беруть участь у її вихованні, обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються зазначеної справи.
Відповідно до пункту 1 Типового положення Комісія з питань захисту прав дитини (далі - комісія) є органом, що утворюється головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади
Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток (пункт 3 Типового положення).
Згідно з частиною 2 пункту 4 Типового положення комісія відповідно до покладених на неї завдань розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення, зокрема вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини.
Пунктом 8 Типового положення визначено, що основною організаційною формою діяльності комісії є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше як дві третини загальної кількості її членів. До участі в засіданнях комісії обов`язково запрошуються повнолітні особи, стосовно яких приймається рішення або складається висновок органу опіки та піклування. Ці особи повинні бути належним чином повідомлені про час та місце проведення засідання. У разі неявки таких осіб на засідання та неповідомлення про поважні причини відсутності рішення або висновок можуть бути прийняті без їх участі на наступному засіданні комісії, про час та місце проведення якого такі особи повинні бути попередженні письмово. На засідання можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, що беруть безпосередню участь у розв`язанні проблем конкретної дитини, з правом дорадчого голосу, дитина, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити свою думку. Особи, залучені до участі в засіданні комісії, зобов`язані дотримуватись принципів діяльності комісії, зокрема не розголошувати стороннім особам відомості, що стали їм відомі у зв`язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб.
Комісія відповідно до компетенції приймає рішення, організовує їх виконання, подає рекомендації органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення або підготовки висновку для подання його до суду (пункт 10 Типового положення).
Рішення або рекомендації комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії (пункт 11 Типового положення).
З викладеного слідує, що вирішення спору між батьками щодо місця проживання малолітньої дитини відноситься до компетенції органу опіки та піклування або суду. Органом опіки та піклування в даному випадку є служба у справах дітей виконавчого комітету Славутської міської ради, адже саме до Славутської міської ради була подана 08.10.2020 заява громадянина ОСОБА_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 щодо визначення місця проживання спільного з позивачкою малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із ним за адресою АДРЕСА_1 .
До вказаної заяви громадянином ОСОБА_2 були долучені наступні документи: заява, копія паспорта ОСОБА_2 , копія довідки про реєстрацію його місця проживання, копія свідоцтва про народження дитини, довідка відділу реєстрації місця проживання виконавчого комітету про підтвердження місця реєстрації заявника разом з його матір`ю за адресою по АДРЕСА_1 . .
Комісією з питань захисту прав дитини від 09.10.2020, розглянувши заяву та подані документи, було підготовлено рішення, що оформлено протоколом №11 та подано на розгляд виконавчого комітету Славутської міської ради - органу опіки та піклування для визначення місця проживання малолітнього ОСОБА_3 в порядку встановленому статтями 160,161 Сімейного Кодексу України.
За результатами поданих виконавчому комітету Славутської міської ради документів, керуючись підпунктом 4 пункту 6 частини 1 статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в України", останнім було прийнято рішення №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", відповідно до пункту 1 якого визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 без згоди матері, враховуючи інтереси дитини.
Щодо тверджень позивача про те, що всупереч вимогам законодавства, службою у справах дітей виконавчого комітету Славутської міської ради, не складено акт обстеження умов проживання дитини, не враховано психологічний стан дитини, її особисте ставлення до матері та батька, її думку про місце свого проживання, не надано позивачу можливості надати свої доводи та документальні підтвердження суттєвих обставин, які є важливими для прийняття рішення по встановленню місця проживання сина, суд зазначає наступне.
Так, суд встановив, що при винесенні рішення №353 від 15.10.2020 відповідачем було встановлено наступні обставини:
У період з 30.01.2018 по 09.02.2018 на розгляді служби у справах дітей виконавчого комітету Славутської міської ради перебувала, перенаправлена за належністю Хмельницькою обласною адміністрацією, колективна заява мешканців будинку АДРЕСА_2 - сусідів громадянки ОСОБА_1 від 18.01.2018, щодо скарг на аморальну та незаконну поведінку позивачки по відношенню до них та малолітньої дитини. Так із свідчень сусідів, що підписались у поданій заяві вбачається, що позивач неналежним чином виконувала свої батьківські обов`язки, вела аморальний спосіб життя, розпивала спиртні напої, влаштовувала дебоші та шумні зустрічі з особами в приміщенні квартири де регулярно, в тому числі в присутності її дитини, відбувались сварки, бійки та інші протиправні дії згідно тексту заяви.
За результатами розгляду даної заяви службою у справах дітей, спільно з фахівцем соціальної роботи управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради та представником Славутського відділу поліції було здійснено обстеження житлово-побутових умов ОСОБА_1 та малолітнього ОСОБА_3 та зафіксовано їх у відповідному Акті від 09.02.2018. Встановлено, що ОСОБА_1 тимчасово не працює, проведено профілактичну бесіду з позивачкою щодо належного виконання батьківських обов`язків та надано письмове попередження від 09.02.2018 про відповідальність за невиконання батьківських обов`язків, передбачену статтею 184 Кодексу України про адміністративне правопорушення. На що позивач та її мати ОСОБА_4 надано відповідні пояснення по даним обставинам, а також позивачкою взято на себе зобов`язання щодо належного виконання нею батьківських обов`язків.
Разом з тим, 12.11.2019 на підставі заяви ОСОБА_2 - батька, було повторно обстежено житлово-побутові умови малолітньої дитини ОСОБА_3 та зафіксовано в Акті від 12.11.2019, встановлено що ОСОБА_1 тимчасово не працює, та проведено профілактичну бесіду з позивачкою щодо належного виконання нею батьківських обов`язків.
08.09.2020, гр. ОСОБА_2 звернувся із заявою та доданими документами про визначення місця проживання малолітнього сина ОСОБА_3 з ним у зв`язку із перебуванням його колишньої дружини та матері їхньої дитини ОСОБА_1 у Хмельницькому слідчому ізоляторі за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, оскільки громадянка ОСОБА_1 заарештована 27.08.2020 згідно ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області за частиною 2 статті 307 Кримінального Кодексу України.
Служба у справах дітей 05.10.2020 провела обстеження житлово-побутових умов за адресою проживання батька малолітньої дитини - ОСОБА_2 , з метою підготовки питання щодо визначення місця проживання малолітнього ОСОБА_3 та відповідним Актом встановлено, що умови проживання задовільні, стосунки у сім`ї доброзичливі. Батько дбає про сина, забезпечує його усім необхідним для повноцінного розвитку. Малолітній ОСОБА_3 фактично проживає з батьком з кінця серпня 2020.
09.10.2020 відбулось засідання Комісії з питань захисту прав дитини за присутні обох батьків під час проведення засідання та заслухані комісією.
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 , матір дитини, повідомила, що з 27.08.2020 вона заарештована у скоєнні злочину за частиною 2 статті 307 КК України, згідно ухвали Хмельницького міськрайонного суду. Наразі вона перебуває під вартою в державній установі "Хмельницький слідчий ізолятор". Пояснила, що згідна, щоб син проживав з батьком, але з можливість бачитися з сином їй та її батькам.
За результатом розгляду поданої заяви про визначення місця проживання малолітнього сина ОСОБА_3 , виконавчий комітет Славутської міської ради прийняв рішення №353 від 15.10.2020 "Про визначення місця проживання малолітньої дитини", згідно якого визначене місце проживання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши правомірність спірного рішення, суд дійшов висновку, що зазначене вище рішення прийняте дотриманням принципу якнайкращого забезпечення інтересів дитини, закріпленого в статті 3 Конвенції про права дитини та статті 155 Сімейного кодексу України, відповідно до якого у справах про визначення місця проживання дитини не може застосовуватись суто формальний підхід до вирішення спору, найважливішим є те, хто з батьків здатний створити належні умови для морального, духовного та фізичного розвитку дитини.
Так, в ході судового розгляду справи судом встановлено, що виконавчим комітетом Славутської міської ради проведено обстеження житлово-побутових умов малолітнього та проведено бесіди з батьками.
Суд вважає за доцільне звернути увагу на те, що згідно витягу з Протоколу засідання комісії з питань захисту прав дитини зазначено, що ОСОБА_1 була присутня на засіданні, що, у свою чергу, свідчить про наявність можливості у позивача висловити свою думку з приводу місця проживання сина.
Суд встановлив, що засідання Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутської міської ради було проведено у відповідності з процедурою, передбаченої пунктом 72 Порядку.
Крім того, оспорюване рішення за змістом та формою повністю відповідає вимогам чинного законодавства та ґрунтується на всебічно досліджених обставинах.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС а України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи викладене суд зазначає, що вимоги Пункту 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини працівниками служби у справах дітей виконано у повному обсязі, обстежено житлово-побутові умови малолітнього, проведено бесіду з батьками, складено акт за формою згідно з додатком 9, як визначено вказаним порядком, засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутської міської ради відбулося за участю обох батьків, яких було заслухано, що свідчить про те, що судом не встановлено підстав для задоволення позовних вимог.
Таким чином, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог та відсутність правових підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до статті 139 КАС України, судові витрати не підлягають розподілу.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
у задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Славутської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Славутської міської ради, про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 24 травня 2021 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Виконавчий комітет Славутської міської ради Хмельницької області (вул. Соборності, 7, м. Славута, Славутський район, Хмельницька область, 30000 , код ЄДРПОУ - 23563639) Головуючий суддя В.В. Матущак