
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
24 травня 2021 року Справа № 520/8578/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зінченко А.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області (вул. Центральна, буд. 47,сел. Коротич,Харківський район, Харківська область,62454, код ЄДРПОУ04396696) про визнання актів незаконними,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до адміністративного суду з адміністративним позовом до Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, в якому просив суд визнати акти про відсутність позивача на роботі таким які не мають законних підстав.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд зазначає, що статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з ме тою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтер есів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з позовної заяви предметом позовних вимог є визнання протиправними та скасування актів про відсутність позивача на роботі.
Суд вказує, що позивач не проходить публічну службу у відповідача, а перебуває з ним в трудових відносинах, а самі по собі акти не є нормативно - правовим актом чи актом індивідуальної дії, а відтак не є рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні п.1 ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.170 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначений позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись ст.170, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області про визнання актів незаконними..
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко А.В.