Ухвала суду № 97109808, 24.05.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2021
Номер справи
420/8081/21
Номер документу
97109808
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/8081/21

УХВАЛА

24 травня 2021 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Адмірал 35/3» про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

До суду з адміністративним позовом звернувся Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Адмірал 35/3», в якому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов`язати відповідача передати Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської картотеки з питань реєстрації фізичних осіб за адресою: м. Одеса, просп.. Адміральський,35,корп.3

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, крім іншого, відповідає заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ст. ст. 160,161 КАС України, у позовній заяві зазначаються, крім іншого, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

В обґрунтування позовних вимог позивач, зокрема, зазначив, що Пунктом 3 розділу II прикінцевих та перехідних положень Закону України № 888-УІІІ передбачено, що житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, до 04.04.2016 мали передати їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

З метою виконання вищевказаних нормативно-правових актів та ведення реєстру територіальної громади м. Одеси, підпунктом 2.5. пункту 2 Рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 324 від 27.10.2016 Департаменту доручено, зокрема, забезпечити приймання та сканування картотек з питань реєстрації фізичних осіб від житлово-експлуатаційних організацій, інших підприємств, установ та організацій, що забезпечували або забезпечують ведення відповідних картотек на території міста Одеси.

Разом з цим, на виконання пункту 15 Правил, до створення реєстру територіальної громади картотеки з питань реєстрації осіб, які передані відповідному органу реєстрації, Державною міграційною службою України, житлово-експлуатаційним організаціями та іншими підприємствами, установами та організаціями, що забезпечували ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, підтримуються в актуальному стані за карткою реєстрації особи та адресною карткою особи за відповідними формами з додатками 4 та 5.

Позивач посилається на те, що листом Комунального підприємства “Житлово-комунальний сервіс “Вузівський” від 25.01.2021 № 51/02-20 повідомлено Департамент, що 24.10.2017 року корпус 3 будинку 35 по проспекту Адміральський в місті Одесі був переданий в управління ОСББ “Адмірал 35/3” разом з картотекою реєстрації фізичних осіб за відповідним актом.

Посилаючись на вказаний лист позивач стверджує, що картотека з питань реєстрації фізичних осіб за адресою: м. Одеса, проси. Адміральський, буд. 35, корп. З перебуває у володінні ОСББ “Адмірал 35/3”.

Проте вказаний лист не є належним доказом вказаних обставин, сам акт передачі картотеки до позову не наданий. При цьому необхідно врахувати, що КП “Житлово-комунальний сервіс “Вузівський” посилається на передачу картотеки 24.10.2017 року, тобто у період корда вказаний суб`єкт відповідно до вимог законодавства повинен був передати її Департаменту.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.8 ст.79 КАС України докази, не подані у встановлений законом або судом строк до розгляду не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї, та згідно зі ст.80 надає до суду відповідне належним чином оформлене клопотання. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Статтями 79,80 КАС України визначені питання надання сторонами доказів, вимоги до клопотання про їх витребування, у тому числі щодо зазначення заходів, які вжила сторона для їх отримання.

Згідно зі ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.

Суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви та роз`яснює, що недоліки повинні бути усунуті шляхом надання до суду належним чином оформленого позову, відповідно до вимог статей 160, 161 КАС України, його копій та копій документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, надання відповідних належних доказів по справі.

Інститут залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання до відкриття провадження по справі.

Відповідно до ч. 9 ст. 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали здано на пошту чи передано іншими відповідними засобами зв`язку.

У разі своєчасного виконання ухвали суду та усунення недоліків позовної заяви не шляхом здачі належним чином оформленого позову, документів до канцелярії суду, а шляхом відправки його до суду у встановлений строк засобами поштового зв`язку, для попередження повернення судом позовної заяви з підстав невиконання вимог ухвали суду щодо усунення недоліків у встановлений строк позивачу необхідно про надіслання матеріалів засобами поштового зв`язку повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс.

Згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д – день подання поштового відправлення до пересилання в об`єкті поштового зв`язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 – кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

У разі неотримання судом позову та матеріалів на виконання даної ухвали суду з урахуванням встановлених нормативів та відсутності повідомлень про її виконання іншими засобами зв`язку, суд вирішить питання про повернення позову у вказані строки.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, суддя –

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Адмірал 35/3» про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Е.В. Катаєва