Постанова № 97095517, 24.05.2021, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
24.05.2021
Номер справи
344/6718/21
Номер документу
97095517
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/6718/21

Провадження № 3/344/3397/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2021 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Деркач Н.І., з участю: секретаря Струк Л.М., прокурора Когута В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, працюючого на посаді провідного інженера з лісозаготівель, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Правопорушення вчинено з наступних обставин.

Згідно витягу з наказу ДП «Івано-Франківське лісове господарство» № 86-к від 02.07.2015 «Щодо кадрового складу» ОСОБА_1 прийнято на роботу на посаду інженера з лісових культур 2 категорії з 2 липня 2015 року з оплатою праці згідно штатного розпису.

Відповідно наказу ДП «Івано-Франківське лісове господарство» № 136-к від 18.10.2016 «Щодо кадрового складу» ОСОБА_1 -інженеру з лісозаготівель І категорії присвоєно кваліфікаційну категорію «провідний» на підставі протоколу атестаційної комісії №1 від 12 жовтня 2016 року і переведено його з 18 жовтня 2016 року провідним інженером з лісозаготівель.

За таких обставин та згідно п.п. «а» п.2 ч.І ст.З Закону, посада ОСОБА_1 віднесена до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання, функцій держави та місцевого.

самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік 09.04.2021.

Оскільки ОСОБА_1 перебуває на посаді провідного інженера з лісозаготівель ДП «Івано-Франківське лісове господарство», тому необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік було 23:59 год. 31.03.2021.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2021, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а фактично подав дану декларацію 09.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 09.04.2021.

Місцем учинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.І ст. 172-6 КУпАП, є юридична адреса ДП «Івано-Франківське лісове господарство»: .Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 48, оскільки обов`язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік в ОСОБА_1 виник у зв`язку зайняттям ним посади провідного інженера з лісозаготівель ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка в праві складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. У даному випадку датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнав. Пояснив суду, що на момент подання декларацій він перебував у відпустці, у зв`язку з чим забув про терміни подання декларації.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Роз`яснивши вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши пояснення ОСОБА_1 вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши думку прокурора, з`ясувавши всі фактичні обставини справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена, як поясненнями самого ОСОБА_1 , так і матеріалами справи в їх сукупності.

Так, з наказу ДП «Івано-Франківське лісове господарство» №86-к від 02.07.2015 року (а.с.15) вбачається, що ОСОБА_1 , призначено на посаду інженера з лісових культур 2 категорії з 02 липня 2015 року.

Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частини 1 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з пунктом 3 частини 1 Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті) 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що ОСОБА_1 09.04.2021 року о 10-30 год. подав Декларацію, за 2020 рік.

Поважних причин у зв`язку з якими ОСОБА_1 не подав декларацію вчасно не встановлено.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки він вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 є його щире каяття у вчиненому правопорушенні.

Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом`якшує відповідальність суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, Закону України «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст.33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адмінправопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти стягнення у виді штрафу у дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , на користь держави – 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору.

Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Н.І. Деркач