Постанова № 97070645, 14.05.2021, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
14.05.2021
Номер справи
405/3081/21
Номер документу
97070645
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/3081/21

3/405/700/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2021 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі: головуючої судді Лук`янової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління Держпраці у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «Ліки Плюс»,

за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

За результатом проведення Управлінням Держпраці у Кіровоградській області з 15 по 16 квітня 2021 року інспекційного відвідування - планового заходу державного нагляду щодо додержання вимог трудового законодавства, зокрема, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, в ТОВ «Ліки Плюс» за адресою: вул. Шевченка, 52/31, м.Кропивницький було встановлено, що протягом двох звітних періодів підприємство не подало до відділення Фонду «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю». В листі ТОВ «Ліки Плюс» від 15.04.2021 зазначено, що середньоспискова чисельність штатних працівників за 2020 рік становить 85 особи, із них 5 осіб з інвалідністю. Підприємство, станом на 15.04.2021 не зареєстроване в Фонді, а відповідно звіт про їх зайнятість та працевлаштування за 2020 рік не подавався, що є порушенням вимог ч.7 та ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Посадовою особою Управління Держпраці у Кіровоградській області у відношенні директора ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії КР4015/229/АВ/П/ПТ від 16.04.2021 за ч.2 ст.188-1 КУпАП.

Відповідно до ст.268 ч.1 КУпАП справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

У судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, відповідно до якої він, як директор ТОВ «Ліки Плюс», вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, зазначених в протоколі, визнає в подальшому підприємство буде намагатися зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів та подавати звіти про їх зайнятість та працевлаштування, виконувати норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів (а.п. 17).

Враховуючи положення зазначених вище норм та беручи до уваги, що КУпАП не містить вимоги щодо обов`язкової участі в судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст.188-1 КУпАП, на підставі чого суд прийшов до висновку про розгляд даної справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, обізнаної про місце і час розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії КР4015/229/АВ/П/ПТ від 16.04.2021 (а.п. 2-3), актом № КР4015/229/АВ/П/ПТ від 16.04.2021 за результатом проведення планового заходу державного нагляду щодо додержання вимог трудового законодавства (а.п. 4-6), наказом ТОВ «Ліки Плюс» № ЛП/К-00003 від 12.01.2011 «Про призначення на посаду директора підприємства» (а.п. 7), довідкою ТОВ «Ліки Плюс» від 15.04.2021 №46 (а.п. 10). Протокол про адміністративне правопорушення та акт перевірки підписаний директором ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_2 без жодних зауважень та заперечень, вину у порушенні ч.7, ч.9 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» ОСОБА_2 визнав (а.п. 2-3, 4-6, 17).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 188-1 КУпАП та винність ОСОБА_2 в його вчиненні.

Так, відповідно до наказу ТОВ «Ліки Плюс» № ЛП/К-00003 від 12.01.2011 «Про призначення на посаду директора підприємства» на підставі протоколу Зборів Учасників ТОВ «Ліки Плюс» № 25 від 12.01.2011 ОСОБА_2 призначено директором ТОВ «Ліки Плюс» з посадовим окладом згідно штатного розпису, з наданням йому права першого підпису на банківських документах, податкових документах та інших документах щодо діяльності товариства.

Згідно Статуту ТОВ «Ліки Плюс» одноосібним виконавчим органом, який здійснює управління поточною діяльністю товариства, є директор. Директор вирішує всі питання, пов`язані з керівництвом поточною діяльністю товариства, діє без довіреності, приймає рішення в формі наказів, розпоряджень та вказівок, які є обов`язковими для виконання усіма працівниками

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (надалі - Закон № 875) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов`язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За інформацією Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - Фонд) від 15.03.2021 № 223/02-06 протягом двох звітних періодів ТОВ «Ліки Плюс» не подало до відділення Фонду «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю».

Відповідно до ч.7, ч.9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» порядок реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, строки подання йому звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, контролю за виконанням нормативу робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо їх реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, подачі щорічного звіту, а також надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, визначаються Кабінетом Міністрів України. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

За довідкою ТОВ «Ліки Плюс» за № 46 від 15.04.2021 середньоспискова чисельність штатних працівників за 2020 рік становить 85 особи, із них 5 осіб з інвалідністю. Підприємство, станом на 15.04.2021 не зареєстроване в Фонді, а відповідно звіт про їх зайнятість та працевлаштування за 2020 рік не подавався, що є порушенням вимог ч.7 та ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»

Відповідно до ч. 10 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Оскільки адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП настає, зокрема, за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, неподання Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, суд вбачає в діях ОСОБА_2 склад вказаного адміністративного правопорушення.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції ч.2 ст.188-1 КУпАП та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір в розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, суд -

постановив:

визнати винним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок № UA708999980313090106000011559; отримувач коштів - ГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/21081100; код одержувача (ЄДРПОУ) - 37918230; банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.); МФО банку - 899998; призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_2 , Ленінський районний суд м. Кіровограда, протокол про адміністративне правопорушення серії КР4015/229/АВ/П/ПТ від 16.04.2021).

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави ( ОСОБА_2 , справа № 405/3081/21, Ленінський районний суд м. Кіровограда).

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Олена Вікторівна Лук`янова