
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
21 травня 2021 року м. Київ № 640/8709/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва ( далі також - позивач) з позовом до Головного правління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі також - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо виплати ОСОБА_1 з 05 березня 2019 лише 75% суми підвищення до пенсії, перерахованої на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб" №103 від 21 лютого 2018 року. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити виплату 100% суми підвищення пенсії ОСОБА_1 , перерахованої згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Поставною Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», визначеного станом на 01 березня 2018 року, з 05 березня 2019 року, з врахуванням проведених раніше виплат. В іншій частині відмовлено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 року - без змін.
Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.10.2020 року у справі №640/8709/20 набрало законної сили 14.01.2021 року.
Через канцелярію суду 16.04.2021 року ОСОБА_1 подано заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, яку обґрунтовано тим, що відповідачем не виконується рішення суду, яке набрало законної сили у добровільному порядку, про що свідчить винесення постанови старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Амборським А.В. постанови про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві за невиконання рішення без поважних причин у розмірі 5100, 00 грн.
Таким чином, позивач просить встановити судовий контроль за виконанням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 року у справі №640/8709/20, зобов`язавши Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вирішуючи заяву, подану в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступних висновків.
Надаючи оцінку клопотанню позивача на предмет дотримання вимог частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залишення клопотання позивача без розгляду або для відмови у прийнятті такого клопотання.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Частиною другою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
У відповідності до приписів частини першої статті 1 Закону України від 02.06.2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (із змінами і доповненнями) завершальною стадією судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) є виконавче провадження.
Згідно з частиною першою статті 5 цього Закону примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
З матеріалів справи судом встановлено, що з метою примусового виконання рішення суду видано позивачу виконавчий лист, який останнім подано до органу виконавчої служби.
В свою чергу, в межах виконавчого провадження №64542479, відкритого на підставі виконавчого листа від 02.02.2021 року №640/8709/20, старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Амборським А.В. винесено постанову від 22.03.2021 року про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві за невиконання рішення без поважних причин у розмірі 5100, 00 грн.
Враховуючи те, що державним виконавцем вчиняються дії з примусового виконання рішення суду у справі №640/8709/20, та те, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов`язком суду (аналогічну правову позицію підтверджено правовим висновком Верховного Суду, що викладений у додатковій постанові у справі №235/7638/16-а від 31.07.2018 року), враховуючи положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо обов`язковості судових рішень, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням рішення шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання за встановлених обставин.
Керуючись статтями 6, 243, 292-294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повну ухвалу складено 21.05.2021 року.
Суддя Л.О. Маруліна