Ухвала суду № 97058730, 21.05.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2021
Номер справи
200/1846/21-а
Номер документу
97058730
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про виправлення описки

21 травня 2021 р. Справа №200/1846/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2021 року адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії– задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльністьУправління соціального захисту населення Дружківської міської ради щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня за 2020 рік, як особі з інвалідністю внаслідок війни, у відповідності до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” №3551-XII в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.

Зобов`язано Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовлено.

17 травня 2021 року через відділ документообігу та архівної роботи суду від позивача надійшла заява про виправлення описки в судовому рішенні, в якій позивач просить:

- Виправити описку - «таким чином, починаючи з 27.02.2020 року позивач набув право на соціальне забезпечення у порядку редакції ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 1 групи, внаслідок війни як десять мінімальних пенсій за віком», вказавши правильно: «таким чином, починаючи з 27.02.2020 року позивач набув право на соціальне забезпечення у порядку редакції ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 2 групи, внаслідок війни як вісім мінімальних пенсій за віком»;

- Виправити описку - «щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, як акт який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд зазначає, що вказані посилання є необгрунтованими та безпідставними, оскільки норми підзаконних нормативно-правових актів, чим є в даному випадку постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, не має вищої юридичної сили над положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХIV, якими передбачено розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 1 групи, внаслідок війни як десять мінімальних пенсій за віком», вказавши правильно: «щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, як акт який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд зазначає, що вказані посилання є необгрунтованими та безпідставними, оскільки норми підзаконних нормативно-правових актів, чим є в даному випадку постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, не має вищої юридичної сили над положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, якими передбачено розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 2 групи, внаслідок війни як вісім мінімальних пенсій за віком»;

- Виправити описку - «в даному випадку є підстави стверджувати про наявність «законних сподівань», оскільки наявний статус позивача передбачає право на нарахуванні та виплату щорічної одноразової допомоги у визначеному положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фактично звужує право позивача на отримання щорічної одноразової допомоги у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком», вказавши правильно: «в даному випадку є підстави стверджувати про наявність «законних сподівань», оскільки наявний статус позивача передбачає право на нарахуванні та виплату щорічної одноразової допомоги у визначеному положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фактично звужує право позивача на отримання щорічної одноразової допомоги у розмірі вісім мінімальних пенсій за віком»;

- Виправити описку - «зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги», вказавши правильно: «зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84206, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

Розглянувши заяву суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Пленум Вищого адміністративного суду України в п.18 Постанови №7 від 20.05.2013 "Про судове рішення в адміністративній справі", зазначив, що питання про внесення виправлень у судове рішення вирішується судом у порядку письмового провадження. Лише в разі необхідності присутності осіб, які беруть участь у справі, справа за ініціативою судді може розглядатися у судовому засіданні.

З урахуванням вищезазначеної норми суд вважає за можливе розглянути питання про виправлення описки в порядку письмового провадження.

Під опискою є помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. При цьому, така описка не може впливати на висновки суду та встановлені обставини.

Відповідно до пункту 19 Постанови Пленуму ВСУ "Про судове рішення у цивільній справі" №14 від 18.12.2009 зазначено, що суд вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених в судовому рішенні (рішенні або ухвалі), не має права змінювати змісту судового рішення, він лише усуває такі неточності, які випливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Як вбачається з матеріалів справи, при виготовленні даного рішення суд допустив описку в його мотивувальній та резолютивній частині невірно зазначивши:

- в абзаці 17 мотивувальної частини: «Таким чином, починаючи з 27.02.2020 року позивач набув право на соціальне забезпечення у порядку редакції ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 1 групи, внаслідок війни як десять мінімальних пенсій за віком»;

- в абзаці 18 мотивувальної частини судового рішення: «Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, як акт який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд зазначає, що вказані посилання є необгрунтованими та безпідставними, оскільки норми підзаконних нормативно- правових актів, чим є в даному випадку постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, не має вищої юридичної сили над положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХIV, якими передбачено розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 1 групи, внаслідок війни як десять мінімальних пенсій за віком»;

- в абзаці 23 мотивувальної частини судового рішення: «В даному випадку є підстави стверджувати про наявність «законних сподівань», оскільки наявний статус позивача передбачає право на нарахуванні та виплату щорічної одноразової допомоги у визначеному положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фактично звужує право позивача на отримання щорічної одноразової допомоги у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком»;

- абзац 3 резолютивної частини судового рішення викладений в такій редакції: «Зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги».

Таким чином, суд дійшов висновку, що заява позивача про виправлення описки у судовому рішенні в адміністративній справі № 200/1846/21-а за за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

З огляду на вищевикладене суд вважає, що описка в рішенні суду є технічною та підлягає виправленню.

Керуючись статтями 243, 248, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні – задовольнити.

Виправити описку, допущену в рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2021 року, зазначивши:

- Абзац 17 мотивувальної частини судового рішення: «Таким чином, починаючи з 27.02.2020 року позивач набув право на соціальне забезпечення у порядку редакції ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 2 групи, внаслідок війни як вісім мінімальних пенсій за віком».

- Абзац 18 мотивувальної частини судового рішення: «Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, як акт який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд зазначає, що вказані посилання є необгрунтованими та безпідставними, оскільки норми підзаконних нормативно-правових актів, чим є в даному випадку постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, не має вищої юридичної сили над положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року №367-ХІV, якими передбачено розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю 2 групи, внаслідок війни як вісім мінімальних пенсій за віком».

- Абзац 23 мотивувальної частини судового рішення: «В даному випадку є підстави стверджувати про наявність «законних сподівань», оскільки наявний статус позивача передбачає право на нарахуванні та виплату щорічної одноразової допомоги у визначеному положеннями ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фактично звужує право позивача на отримання щорічної одноразової допомоги у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком».

- Абзац 3 резолютивної частини судового рішення: «Зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (84206, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64, ЄДРПОУ 26010987) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги

Дану ухвалу направити сторонам.

Ухвала постановлена в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження та підписана 21 травня 2021 року.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (підписання) в порядку, визначеному статтею 297 КАС України. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя О.В. Троянова