Рішення № 97054294, 20.05.2021, Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
20.05.2021
Номер справи
157/603/21
Номер документу
97054294
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 157/603/21

Провадження №2-а/157/24/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2021 року місто Камінь-Каширський

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Гамули Б.С.,

з участю: секретаря судового засідання Вавдіюк Т.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ВРПП Ковельського РУП Головного управління Національної поліції у Волинській області Левчука Дмитра Вікторовича, Головного управління Національної поліції у Волинській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ВРПП Ковельського РУП ГУНП у Волинській області Левчука Д.В., Головного управління Національної поліції у Волинській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Позов обґрунтовано тим, що постановою поліцейського Левчука Д.В. серії ГАБ №581990 від 03 квітня 2021 року позивача було протиправно притягнуто до адміністративної відповідальності за завідомо неправдивий виклик поліції та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 119 грн. В оскаржуваній постанові вказано, що ОСОБА_1 03 квітня 2021 року в 15 год. повідомив на лінію 102 інформацію, котра не підтвердилась про те, що в транспортному засобі патрульної поліції вирвано задній ліхтар, хоча даний факт не підтвердився, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183 КУпАП.

Позивач вважає, що до адміністративної відповідальності його притягнуто безпідставно. Він дійсно здійснив дзвінок у поліцію 03 квітня 2021 року після того як помітив, що задній ліхтар у службовому автомобілі патрульної поліції є несправним та взагалі відірваний. Поліцейський дійшов помилкового висновку, що позивач здійснив завідомо неправдивий виклик, в оскаржуваній постанові не зазначено доказів на підтвердження цього факту. Про час та місце розгляду справи позивача не повідомляли, не пояснювали в чому полягають його протиправні дії та чим це підтверджено.

Посилаючись на викладені обставини, позивач просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення та закрити справу про адміністративне правопорушення.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та пояснив, що 03 квітня 2021 року поліцейські затримали належні йому транспортні засоби, які перевозили лісопродукцію. Рухаючись за поліцейським автомобілем, який супроводжував затримані транспортні засоби, він помітив, що в службовому автомобілі працівників поліції вирваний задній ліхтар. Під час руху поліцейські не давали йому можливості їх обігнати, в зв`язку з чим він не міг подати їм відповідний сигнал, тому про дану подію він повідомив на лінію «102». Просить позов задовольнити.

Відповідач інспектор ВРПП Ковельського РУП Головного управління Національної поліції у Волинській області Левчук Д.В., будучи належним чином повідомленим про час і місце судового засідання, на розгляд справи не з`явився, відзиву на позов не подав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв.

Відповідач Головне управління Національної поліції у Волинській області свого представника в судове засідання не скерувало, відзиву на позовну заяву також не подало.

Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до задоволення повністю.

У судовому засіданні встановлено, що постановою інспектора ВРПП Ковельського РУП ГУНП у Волинській області Левчука Д.В. серії ГАБ №581990 від 03 квітня 2021 року ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 119 грн.

Цією постановою ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він 03 квітня 2021 року в 15 год., знаходячись на автодорозі Ковель - Камінь-Каширський Волинської області, зателефонував на лінію «102» та повідомив, що в службовому автомобілі працівників поліції не працює задній ліхтар, хоча інформація з даного приводу не підтвердилась, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183 КУпАП.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 183 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань.

Згідно зі ст. 280 КУпАП посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Аналіз змісту наданого позивачем примірника оскаржуваної постанови поліцейського Левчука Д.В. від 03 квітня 2021 року вказує на те, що встановлених статтею 280 КУпАП вимог поліцейський не виконав.

За змістом даної постанови ОСОБА_1 обвинувачується в завідомо неправдивому повідомленні працівників поліції про інформацію, яка не знайшла свого підтвердження. Разом із тим, диспозиція ст. 183 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за завідомо неправдивий виклик поліції чи інших спеціальних служб. Таким чином, поліцейський Левчук Д.В. притягнув позивача до адміністративної відповідальності за правопорушення, яке законом не передбачене. Крім того, в постанові відсутні посилання на будь-який із доказів, що підтверджують винуватість позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183 КУпАП.

Водночас, на доданому до позову фотознімку зафіксовано рух службового автомобіля працівників поліції з номерним знаком 0701, в якому вирваний та звисає задній лівий габаритний ліхтар.

З наведено слідує висновок, що поліцейський Левчук Д.В. при розгляді справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не взяв до уваги та не дав оцінку поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в результаті чого не було повно, всебічно та об`єктивно досліджено усіх обставин справи. Як наслідок поліцейським було винесено незаконне рішення в справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Аналізуючи викладене, суд вважає, що поліцейський Левчук Д.В., не подавши до суду належних доказів, які підтверджують винуватість позивача в завідомо неправдивому виклику поліції, не довів правомірності свого рішення про притягнення останнього до адміністративної відповідальності, а тому позов слід задовольнити, скасувати оскаржувану постанову, а провадження у справі закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України, задовольняючи позовні вимоги, суд стягує з відповідача Головного управління Національної поліції у Волинській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним витрати на сплату судового збору та на оплату професійної правничої допомоги, розмір якої та факт оплати підтверджується договором про надання правової допомоги, актом здачі-приймання робіт та квитанцією про отримання коштів.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 242-246, 286 КАС України, статтями 247, 287, 293 КУпАП, суд

ухвалив:

Позов задовольнити повністю.

Постанову інспектора ВРПП Ковельського РУП Головного управління Національної поліції у Волинській області Левчука Дмитра Вікторовича від 03 квітня 2021 року серії ГАБ №581990 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП скасувати та закрити справу про адміністративне правопорушення.

Стягнути з Головного управління Національної поліції у Волинській області за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень на користь ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору та 1000 (одну тисячу) гривень витрат на професійну правничу допомогу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до підпункту 15.5) пункту 1 Розділу VІІ Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повне найменування, ім`я, місцезнаходження, місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін: позивач ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; відповідач Левчук Дмитро Вікторович , АДРЕСА_2 ; відповідач Головне управління Національної поліції у Волинській області, вул. Винниченка, 11, м. Луцьк, Волинська область, 43025, код в ЄДРПОУ 40108604.

Головуючий:Б. С. Гамула