
Справа № 144/1048/20
Провадження № 2-а/144/11/21
УХВАЛА
"20" травня 2021 р. смт. Теплик
Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Германа О.С.,
секретаря Пігулі А.А.,
у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Теплицької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій,
В С Т А Н О В И В:
17 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Теплицького районного суду, з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту Теплицької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій.
Під час вирішення питання щодо відкриття провадження у справі встановлено, що адміністративна справа за позовною заявою до Управління праці та соціального захисту Теплицької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій, не підсудна Теплицькому районному суду Вінницької області як адміністративному суду, оскільки відповідачем у даній справі є Управління праці та соціального захисту Теплицької районної державної адміністрації, тому дана справа не входить до переліку адміністративних справ, які розглядаються місцевими загальними судами як адміністративними, що визначено ч. 1 ст. 20 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України - окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України - суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже суд приходить до висновку, що дана адміністративна справа підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, а тому її необхідно передати на розгляд даному адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 243, 248 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну справу № 144/1048/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Теплицької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій - передати на розгляд Вінницького окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя