Єдиний державний реєстр судових рішень
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18620/20
провадження № 1-кс/753/1797/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" травня 2021 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого другого СВРКП СУ ГУ ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у кримінальному провадженні №32020100000000546 від 02.11.2020 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий другого СВРКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_2 за погодження з прокурором у кримінальному провадженні прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення (виїмки) їх копій, а саме: податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форми №1ДФ та відомостей, що містяться в них відносно наступних осіб: ОСОБА_4 , (і.п.н. НОМЕР_1 ); ОСОБА_5 , (і.п.н. НОМЕР_2 ); ОСОБА_6 , (і.п.н. НОМЕР_3 ); ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4 ); ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5 ); ОСОБА_9 р-н. (і.п.н. НОМЕР_6 ); ОСОБА_10 , (і.п.н. НОМЕР_7 ) за період з 01.01.2015 по 06.05.2021 рік.
З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що в провадженні другого СВРКП СУ ГУ ДФС у м. Києві знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020100000000546 від 02.11.2020 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи використовуючи підконтрольні їм підприємства ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_16 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_18 ), діяльність яких контролюється ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та іншими, діючи на території м. Києва та інших областей України, організували схему з ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), яка полягає в приховуванні реальних обсягів ввезених на митну територію України товарів та документального оформлення їх придбання у підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_30 ), ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_33 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_34 ), які слугують механізмом для документального відображення удаваних операцій. Також встановлено, що частина імпортованих на митну територію України ТМЦ реалізовується за готівкові кошти, без відображення даних операцій у податковій звітності, а податковий кредит відписується в адресу підприємств з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_45 ) у результаті вищевказаних дій державному бюджету України нанесено збитки у сумі понад 8 млн. грн. ПДВ, що підтверджується актом перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 та матеріалами УПЕП.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_39 на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_40 від 18.09.2020 №6581 та згідно п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі Кодексу, ПКУ), проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ) з питань законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. за серпень 2020 року, з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за травень, червень, липень, 2020 року.
За результатами документальної перевірки складено акт від 30.10.2020 №118/26-15-07-01-03/40002904 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ) з питань законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. за серпень 2020 року, з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за травень, червень, липень 2020 року», згідно якого встановлено порушення Податкового кодексу України від 02.12.10 №2756-VI (зі змінами і доповненнями):
1. п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201.1 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями), в результаті чого встановлено завищення від`ємного значення, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за серпень 2020 року у сумі 13526256, 00 грн. та заниження податку на додану вартість на загальну суму 8062232, 00 грн.
2. п. 44.1, п. 44.6 ст.44 п.84,2 ст. 85 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями): посадовими особами контролюючого органу не надано документів під час перевірки.
Таким чином, за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення рішення:
- №00000087087080701 від 30.11.2020 року по зменшенню від`ємного значення ПДВ. Зазначені порушення, що включається до складу податкового кредиту у сумі 13 526 256,00 грн.
- №000000871820701 від 30.11.2020 року по податку на додану вартість на загальну суму 12 903 048 грн.(у т.ч. основний платіж - 8 062 232,00 грн., фінансова санкція 4031116 грн.).
Податкові повідомлення-рішення отримано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 05.12.2020.
Крім того, відповідно до матеріалів акту перевірки службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не надали, жодних підтверджуючих документів з приводу проведення фінансово-господарських операцій, в результаті яких сформувалося від`ємне значення ПДВ, та в результаті яких формувався податковий кредит на підприємстві. Також, як вбачається з матеріалів акту перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не знаходиться за місцем реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 . Що унеможливлює отримання документів для проведення подальшого розслідування в порядку ст. 93 КПК України.
Також листом 2882/26-97-03-0619 від 16.01.2021 року акт перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 направлено до УПЕП ІНФОРМАЦІЯ_41 з метою доопрацювання відомостей, з метою встановлення всіх обставин необхідних для подальшого внесення відомостей до ЄРДР. В подальшому отримано лист від УПЕП ІНФОРМАЦІЯ_41 з матеріалами, які отримані в ході доопрацювання відомостей наявних в акті перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 з урахуванням яких було внесено відомості до ЄРДР.
Відповідно до зібраних матеріалів кримінального провадження встановлено, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ), яке перебуває на податковому обліку - ІНФОРМАЦІЯ_42 ), податкова адреса - АДРЕСА_2 ., службовою особою та засновником є гр. ОСОБА_11 , (і.п.н. НОМЕР_46 ), використовується з метою приховування реальних обсягів товару ввезеного на митну територію України в митному режимі «Імпорт» та документального оформлення придбання даного товару у підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності» з метою фіктивного формування податкового кредиту, що призводить до ухилення від сплати податків.
Так, відповідно до відомостей зібраних в ході здійснення досудового розслідування встановлено наступні підприємства з ознаками «фіктивності», які документально відобразили поставку товарно-матеріальних цінностей в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ), а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_19 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_22 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_23 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_24 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_30 ), ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_33 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_34 ), що призвело до ухилення від сплати податків підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ) в особливо великих розмірах. Дані відомості підтверджуються актом перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 року та матеріалами отриманими в ході здійснення досудового розслідування.
Також в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що залишок податкового кредиту, який сформувався, як від`ємне значення у звітньому періоді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ) відписує в адресу інших підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», а саме: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_47 ), суть даних фінансово-господарських операцій полягає в документальному оформленні безтоварних операцій з метою незаконного формування податкового кредиту з ПДВ для підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», які в подальшому слугують механізмом для ухилення від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.
Також відповідно до матеріалів кримінального провадження ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_30 ), ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_45 ) мають наступні ознаки, які вказують на їх «фіктивність» та «транзитність», а саме відсутні необхідні умови для здійснення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські та офісні приміщення, транспортні засоби, що унеможливлює здійснення ними фактичної фінансово-господарської діяльності. Тобто дані підприємства використовуються з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в штучному (незаконному) формуванні податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки в тому числі і підприємству ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ).
Вищезазначені дії вказаних осіб забезпечують незаконне виведення безготівкових коштів підприємств реального сектору економіки у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, органи Державного контролю та фінансового моніторингу що призводить до ненадходження податків до бюджету Держави - коштів в особливо великих розмірах.
Заходами оперативного характеру встановлено, що зазначені підприємства є пов`язаними юридичними особами з ознаками фіктивності, а грошові кошти, перераховуються на їхні розрахункові рахунки з метою прикриття незаконної діяльності, яка направлена на конвертацію безготівкових коштів в готівку.
Подальшим проведенням досудового розслідування встановлено, що ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » входить до складу групи СГД, діяльність яких пов`язана з оптовою торгівлею фруктами та овочами на території України. До складу вказаної групи входять наступні юридичні та фізичні-особи підприємці: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_16 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_17 ), діяльність яких контролюється наступними громадянами: ОСОБА_11 , (і.п.н. НОМЕР_46 ), ОСОБА_12 (і.п.н. НОМЕР_48 ), ОСОБА_13 (і.п.н. НОМЕР_49 ) дані відомості підтверджуються матеріалами кримінального провадження.
Також, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_16 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_30 ), ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_33 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_45 ) та інші входить до організованої міжрегіональної транзитно-конвертоційної групи, організатором якої є гр. ОСОБА_4 .
Фактично діяльність даної групи осіб направлена на надання податкової вигоди підприємствам реального сектору економіки та незаконного конвертування безготівкових коштів у готівку, які діють скоординовано із чітким розподіленням ролей. В структуру даної групи входить СГД, які зареєстровані на підставних осіб.
В ході здійснення досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій за результатами яких допитано в якості свідка керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 », а саме ОСОБА_15 , яка повідомила, що зареєструвала дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності, а також повідомила, що не знає з якими підприємствами працює ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 ». Також встановлено, що підприємство з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 ». Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ) використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.
Також допитано керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код НОМЕР_50 ), ОСОБА_16 , яка повідомила, що зареєструвала дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності. Також встановлено, що підприємство з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 ». Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ) використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій. Також ОСОБА_16 повідомила, що пропозицію зареєструвати підприємство вона отримала від ОСОБА_17 і разом з нею їздила до м. Києва для реєстрації підприємства. Проведеним оглядом інформації, що міститься на сайті ІНФОРМАЦІЯ_45 встановлено, що ОСОБА_17 являється керівником підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » (код НОМЕР_51 ) в адресу якого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ) також відобразило реалізацію ТМЦ.
Також допитано керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » (код НОМЕР_52 ), а саме ОСОБА_18 , який повідомив, що зареєстрував дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності. Також встановлено, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » (код НОМЕР_52 ). Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.
Також допитано керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код НОМЕР_53 ), а саме ОСОБА_19 , який повідомив, що зареєстрував дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності. Також встановлено, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 », що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код НОМЕР_53 ). Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.
Також було відібрано пояснення в керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), а саме ОСОБА_20 , яка повідомила, що являється керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », але давати будь-які пояснення з приводу фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » відмовилася користуючись ст. 63 Конституції України.
Фактично діяльність даної групи осіб направлена на надання податкової вигоди підприємствам реального сектору економіки та незаконного конвертування безготівкових коштів у готівку, які діють скоординовано із чітким розподіленням ролей. В структуру даної групи входить СГД, які зареєстровані на підставних осіб.
Робота вказаної групи полягає в тому що підприємства замовники (вигодонабувачі) перераховують у безготівковій формі грошові кошти в якості оплати за ТМЦ, послуги, роботи на рахунки «транзитно-конвертаційних СГД». Після чого грошові кошти перераховуються на рахунки фізичних осіб та юридичних осіб (кур`єрів, підставних осіб) та в подальшому конвертувалися через їх карткові та поточні рахунки.
Незаконно «проконвертована» готівка разом із підробленими первинними документами передається «клієнтам» - посадовим особам СГД реального сектору економіки.
До функціонування схеми з незаконної мінімізації податкових зобов`язань та конвертації грошових коштів для підприємств реального сектору економіки з використанням СГД з ознаками фіктивності причетні наступні особи: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , фактично є організатором злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах; ОСОБА_5 , 12.02.1973 являється співорганізатором злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_50 є співвиконавцем злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах в обов`язки якого входить контроль над підакцизним сектором протиправної схеми; ОСОБА_7 28.08.1978 є співвиконавцем (кур`єр) злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах. В його обов`язки входить збір готівкових коштів та транспортування їх до офісних приміщень, які використовуються у злочинної схеми; ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_51 є співвиконавцем злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах. В його обов`язки входить пошук клієнтів, для співпраці із ТКГ; ОСОБА_9 є співвиконавцем (бухгалтер) злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розміра. В його обов`язки входить бухгалтерській супровід ТКГ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_52 є співвиконавцем (головний бухгалтер) злочинної схеми щодо ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах. В його обов`язки входить бухгалтерській супровід ТКГ та бізнесу в цілому.
На даний час в кримінальному провадженні проводиться ряд слідчих (розшукових) дій, які направлені на встановлення фактичного місцезнаходження осіб причетних до організації та забезпечення функціонування злочинної схеми, а також направлених на збирання відомостей, які б слугували доказами, що до їх причетності до кримінального правопорушення, а саме: ОСОБА_4 , (і.п.н. НОМЕР_1 ); ОСОБА_5 , (і.п.н. НОМЕР_2 ); ОСОБА_6 , (і.п.н. НОМЕР_3 ); ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4 ); ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5 ); ОСОБА_9 р-н. (і.п.н. НОМЕР_6 ); ОСОБА_10 , (і.п.н. НОМЕР_7 ).
Також на даний час виникла необхідність у отриманні податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма №1ДФ за період з 01.01.2015-06.05.2021 щодо осіб: ОСОБА_4 , (і.п.н. НОМЕР_1 ); ОСОБА_5 , (і.п.н. НОМЕР_2 ); ОСОБА_6 , (і.п.н. НОМЕР_3 ); ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4 ); ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5 ); ОСОБА_9 р-н. (і.п.н. НОМЕР_6 ); ОСОБА_10 , (і.п.н. НОМЕР_7 ).
Обгрунтовуючи клопотання слідчий заявив, що податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма №1ДФ, містять відомості про доходи отримані вищевказаними особами та мають важливе значення для подальшого здійснення досудового розслідування, адже вони містять фактичні дані з приводу кількості отриманих доходів та джерела їх походження. Тобто здобувши їх, орган досудового розслідування отримає відомості з приводу того, чи отримували вищевказані особи доходи у вигляді заробітної плати від вищезазначених підприємств, а також чи отримували вони в цей самий час доходи від займаних посад на інших підприємствах, установах чи організаціях. Також отримані відомості будуть використовуватися під час проведення інших слідчих (розшукових) дій.
Відомості, що містяться в податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма №1ДФ належать до службової інформації яка зібрана контролюючим органом ІНФОРМАЦІЯ_53 ( АДРЕСА_3 ) в ході виконання обов`язків покладених державою, також дані відомості відносяться до податкової інформації та містять інформацію, щодо персональних даних особи, тому отримання даної інформації в порядку ст. 93 КПК України неможливо. У зв`язку з чим іншим способом ніж проведення такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів отримати зазначені вище відомості неможливо.
Статтею 84 КПК України визначено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно із вимогами статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити її копії та вилучити їх \здійснити їх виїмку\. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допогою цих речей і документів, у випадках подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною першою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного фікту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для зясування всіх обставин справи у даному кримінальному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.
Суд, вважає що слідчий у клопотанні довів неможливість отримання зазначеної інформації іншим шляхом без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, та надав необхідні підтвердження щодо доцільності його застосування.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_54 , а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей, що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність підстав для його задоволення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 110, 163-165, 309 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого другого СВРКП СУ ГУ ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №32020100000000546 від 02.11.2020 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_2 , слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою, АДРЕСА_3 з можливістю вилучення їх копій а саме до податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форми №1ДФ та відомостей, що містяться в них відносно наступних осіб: ОСОБА_4 , (і.п.н. НОМЕР_1 ); ОСОБА_5 , (і.п.н. НОМЕР_2 ); ОСОБА_6 , (і.п.н. НОМЕР_3 ); ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4 ); ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5 ); ОСОБА_9 р-н. (і.п.н. НОМЕР_6 ); ОСОБА_10 , (і.п.н. НОМЕР_7 ) за період з 01.01.2015 по 06.05.2021 р.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: