
Справа № 947/12241/21
Провадження № 3/947/3970/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.05.2021 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Чаплицький В.В., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №1 Злого Л.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Одеси, громадянки України, працюючої заступником директора з медичної частини державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Зелена Гірка» МОЗ України», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.172-7 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді в.о. директора ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 11-АГ від 24.09.2019 про виплату премії працівникам закладу, в тому числі собі особисто, яким виплатила премію, що складає 8000 грн., чим вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто порушила ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначила, що рішення про преміювання її особисто та інших працівників приймалось членами профспілкового комітету санаторію «Зелена гірка» на засіданні 24.09.2019 року, тому просить суд у разі встановлення у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю адміністративного правопорушення та відсутністю завдання шкоди.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю адміністративного правопорушення.
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до наступного.
З 13.02.2019 року відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України «Про звільнення ОСОБА_2 » № 10-0 від 12.02.2019 на заступника головного лікаря з медичної частини ОСОБА_1 покладено виконання обов`язків головного лікаря ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України».
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України № 40-0 від 28.05.2019 «Про внесення зміни до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 12.02.2019 року № 10-0» змінено слова «головного лікаря» словом «директора».
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Реєстр), та Статуту засновником ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» (код 20995456, юридична адреса: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, будинок 89), є орган державної влади - Міністерство охорони здоров`я України (код ЄДРГІОУ 00012925, юридична адреса: місто Київ, вул. Грушевського, будинок 7). Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань організаційно- правовою формою ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» є державна організація.
Відповідно до Статуту ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» затвердженого Міністерство охорони здоров`я України, засновником ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» є Міністерство охорони здоров`я України (орган державної влади).
Згідно п. 4.1 Статуту «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» є юридичною особою. Права та обов`язки юридичної особи Заклад набуває з дня його державної реєстрації.
Таким чином, за вищевказаними ознаками, «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» є юридичною особою публічного права.
Пунктом VII Статуту визначені права, обов`язки і відповідальність фектора ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України», а саме: несе відповідальність за додержанням порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку; діє без довіреностей від імені закладу, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними та фізичними особами, формує адміністрацію (ладу в межах та порядку встановленому статутом та законодавством; розпоряджається коштами та майном закладу відповідно до законодавства та цього статуту; у межах своєї компетенції видає накази та інші розпорядчі акти, дає вказівки, обов`язкові для всіх підрозділів та працівників закладу; призначає та звільняє керівників структурних підрозділів та своїм наказом розподіляє обов`язки між ними, видає довіреності та уповноважує їх на виконання відповідних функції і відповідальності відповідно до законодавства та статуту; у встановленому порядку призначає та звільняє з посад працівників закладу.
Враховуючи викладене, виходячи із обсягів функцій ОСОБА_1 як виконуючої обов`язки директора ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України», відповідно до Статуту, судом встановлено, що ОСОБА_1 наділена адміністративно- господарськими функціями (обов`язками), щодо управління комунальним майном - ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України», що належить на праві комунальної власності Міністерству охорони здоров`я України.
Таким чином, в.о. директора ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, і вона зобов`язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ст.28 Закону, та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
З досліджених судом доказів встановлено, що в ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» діє положення про преміювання працівників закладу. Відповідно до вказаного положення, розмір премій з урахуванням особистого вкладу кожного працівника визначаються головним лікарем, керівником структурних підрозділів, начальниками служб за погодженням профспілковим комітетом при виконанні основних умов і показників.
В.о. директора ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» ОСОБА_1 виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, керуючись положенням про преміювання, видала та підписала наказ № 11-АГ від І4.09.2019 «Про преміювання».
Згідно довідки про доходи ДЗ «ДССС «Зелена гірка» МОЗ України» ОСОБА_1 за вересень 2019 року згідно наказу № 11-АГ від 24.09.2019 була врахована премія у розмірі 8000 грн.
Відповідно до відповіді з Міністерства охорони здоров`я України (вих. № 09-06/9791/2-21 від 30.03.2021), повідомлень від ОСОБА_1 , щодо виникнення конфлікту інтересів не надходило.
Відповідно до статті 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАПв повній мірі підтверджується зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення та дослідженні безпосередньо судом в під час розгляду справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи встановлені судом обставини, а також враховуючи, що відповідно до ст.35 КУпАП обставин, обтяжуючих відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено, вчинене нею діяння не має великої суспільної небезпеки, її діями не спричинена будь-яка шкода цивільним інтересам, суд приходить до висновку, що можливо звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.13, 22, 36, ч.2 ст.172-7, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП України,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7КУпАП.
Відповідно до ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-7КУпАП у зв`язку із малозначністю адміністративного правопорушення, оголосивши усне зауваження.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Чаплицький В. В.