
Провадження № 3/760/5653/21
в справі № 760/12693/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.05.2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної прикордонної служби України Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
18.05.2021 р. до Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЧЦП № 041748 від 16 травня 2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 16 травня 2021 року о 03 год. 20 хв. ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України у пункті пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади, а саме: в пункті пропуску «Київ» Жуляни термінал КПМА «Київ» Жуляни термінал В (бізнес термінал) у напрямку «Пєскара-Київ» під час оформлення приватного рейсу «Пєскара-Київ» здійснив спробу обходу кабіни паспортного контролю без проходження паспортного контролю, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 204-1 КУпАП розглядаються протягом доби.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, визнав повністю, та пояснив, що дійсно вчиняв спроби обходу кабіни паспортного контролю по прильоту у терміналі аеропорту Жуляни, тому що втомився та хотів відпочити після прильоту, шкодує про вчинене, просить суворо не карати, а також просив долучити до матеріалів справи письмові пояснення, які судом долучені до матеріалів справи.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 204-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади.
Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ЧЦП № 041748 від 16 травня 2021 року, зі змісту якого слідує, що 16 травня 2021 року о 03 год. 20 хв. ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України у пункті пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади, а саме: в пункті пропуску «Київ» Жуляни термінал КПМА «Київ» Жуляни термінал В (бізнес термінал) у напрямку «Пєскара-Київ» під час оформлення приватного рейсу «Пєскара-Київ» здійснив спробу обходу кабіни паспортного контролю без проходження паспортного контролю /а. с. 1/.
Відповідно до протоколу про адміністративне затримання від 16.05.2021 р. гр. ОСОБА_1 було тимчасово затримано 16.05.2021 року о 03 год. 20 хв., звільнено 16.05.2021 року о 06 год. 00 хв. /а. с. 2, 7/.
Згідно з рапортом інспектора ПС-майстра групи ПК 3-го відділу ВПС «Жуляни» слідує, що з 09 год. 00 хв. 15.05.2021 року до 09 год. 00 хв. 16.05.2021 р. він виконував обов`язки прикордонного наряду «ПД» в залі «Приліт». О 03 год. 20 хв. під час оформлення пасажирів рейсу № YUTUU «Пєскара-Київ» ним було виявлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України без дозволу відповідних органів влади, а саме: в пункті пропуску «Київ» (Жуляни), терміналу Б КП МА «Київ» (Жуляни) на напрямку «Приліт» під час оформлення пасажирів рейсу намагався оминути кабіну паспортного контролю без проходження паспортного контролю /а. с. 3, 4, 5/.
Судом було досліджено відеозапис з боді камери співробітника прикордонної служби, з якого вбачається, як гр. ОСОБА_1 здійснює спроби оминути кабіну паспортного контролю без проходження паспортного контролю, та був зупинений співробітником прикордонної служби /а. с. 15/.
Відповідно до п. 2 Правил перетинання державного кордону України громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27.01.1995 року за № 57, перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий); 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.
Згідно з п. п. 8, 9, 10 Правил в`їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами. Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов`язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства. Пропуск громадян через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону.
Отже, проаналізувавши зібрані у справі докази із врахуванням усних та письмових пояснень ОСОБА_1 , суд доходить до висновку, що обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, знайшли своє підтвердження під час розгляду справи по суті, зокрема, судом встановлено, що ОСОБА_1 вживав спроби перетинання державного кордону України поза пунктом пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади, що свідчить про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП регламентовано, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, яка пом`якшує адміністративну відповідальність, суд визнає щире каяття.
Обставини, які обтяжують відповідальність, судом не встановлені.
Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід Держави у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Суд не застосовує до ОСОБА_1 додаткове стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, у виді конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки під час здійснення спроб перетину державного кордону України поза пунктом пропуску ОСОБА_1 не використовувались будь-які засоби чи знаряддя.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 204-1, 252, 283, 284 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь Держави, що становить 3 400, 00 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ) : 37993783, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454, 00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : К. С. Застрожнікова