
Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/462/21
3/287/1177/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2021 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Винар Любомир Вікторович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, посвідчення тракториста НОМЕР_1 від 17.04.2008 року, не працюючого, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 377017 від 10.03.2021 року вбачається, що 10.03.2021 року о 10 год. 40 хв. на автодорозі Олевськ-Майдан Копищанський, водій ОСОБА_1 керував трактором колісним «Беларус-892», державний номерний знак НОМЕР_2 , з причіпом, без державного номерного знаку, з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота та від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, що стверджується рекомендованим повідомленням, наявним в матеріалах справи.
Обставини вчинення даного правопорушення підтверджуються дослідженими в судовому засіданні наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 377017 від 10.03.2021 року, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, письмовим поясненням ОСОБА_1 від 10.03.2021 року, з якого вбачається, що він керував трактором та відмовився на вимогу поліцейського проходити огляд на стан сп`яніння, при цьому свою вину визнає повністю та розкаюється, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 10.03.2021 року, відповідно до яких ОСОБА_1 на вимогу поліцейського пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння відмовився, копією постанови серії БАА № 913631 від 10.03.2021 року, з якої слідує, що ОСОБА_1 10.03.2021 року керував трактором «Беларус-892», державний номерний знак НОМЕР_2 , з причепом, у якого відсутні габарити та будь-які освітлювальні прилади, також водій не пред`явив реєстраційні документи на причеп та відсутній державний номерний знак на причепі, диском відеозапису, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився на вимогу поліцейського проходити огляд на стан сп`яніння, які наявні в матеріалах справи.
Слід зазначити, що відповідно до копії постанови серії БАА № 913631 від 10.03.2021 року, яка знаходиться в матеріалах справи, працівником поліції 10.03.2021 року було притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 121, ч. 6 ст. 121, ст. 125 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн.
Дослідивши та оцінивши в судовому засіданні докази по справі про адміністративне правопорушення, вважаю, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення у відповідності до ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
17 березня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», відповідно до якого санкція ч.1 ст. 130 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність у виді штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, відповідно до ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
У даному випадку ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 10.03.2021 року, тобто до набрання 17.03.2021 року чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» від 16.02.2021 № 1231-ІХ.
Оскільки, чинна на даний час редакція ч.1 ст. 130 КУпАП фактично посилює відповідальність за дане адміністративне правопорушення, застосуванню підлягає ч.1 ст. 130 КУпАП в редакції, яка діяла під час і за місцем правопорушення, що ставиться у провину особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
При обранні міри адміністративного стягнення враховується характер та обставини адміністративного правопорушення, його наслідки, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, тому суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та обрати йому адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що визначено ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 27, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст. 283,284,294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 10200,00 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф перерахувати на рахунок отримувача (стандарт ІВАN) UA368999980313060149000006001, Отримувач ГУК в Житомирській області, Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37976485, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454,00 грн., які перерахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Л.В.Винар