Рішення № 97001994, 12.05.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2021
Номер справи
540/1510/21
Номер документу
97001994
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1510/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Хом`якової В.В.,

при секретарі: Перебийніс Н.Ю., за участю представника позивача Горішного К.О., представника відповідачів Корнелюка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до виконавчого комітету Херсонської міської ради, Херсонської міської ради про скасування запису та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (надалі - позивач) звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Херсонської міської ради, у якому просив:

- скасувати запис № 14991200000005928 про включення відомостей про Херсонський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, внесений 03.05.2006 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради;

- зобов`язати виконавчий комітет Херсонської міської ради вчинити дії щодо виключення запису № 1 499 120 0000 005928 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про включення відомостей про Херсонський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988), внесеного 03.05.2006 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно до вимог спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 02.09.2020 року № Д-321/7 дск "Про проведення додаткових організаційних заходів у Збройних Силах України у 2020 році", директиви командувача військ оперативного командування "Південь" Сил України від 03.09.2020 року № 8 дек "Про проведення додаткових організаційних заходів у військах оперативного командування "Південь" Херсонський обласний військовий комісаріат повинен бути перейменований у Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. 05 січня 2021 року на підставі пункту 5 Положення присвоєння ідентифікаційних кодів з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Головним управління майна та ресурсів МО України Херсонський обласний військовий комісаріат перейменований у Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, та відповідно до органів статистики внесено відповідні записи (відомчі записи). Позивач стверджує, що в 2006 році місцевим органом державної реєстрації до ЄДРПОУ були внесені відомості про державну реєстрацію юридичної особи - Херсонського обласного військового комісаріату, які є державною таємницею. Також позивач зазначає, що відомості про Херсонський ОВК повинні бути зазначені згідно відомчого обліку в Мінобороні України, а не в Єдиному державному реєстрі. На даний час за одним кодом ЄДРПОУ - 08196988 рахується дві організації, а саме: Херсонській обласний військовий комісаріат та Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Така ситуація призвела до того, що Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не може стати на облік до органів податкової служби та отримати рахунки у органах Державної казначейської служби.

Ухвалою від 19.04.2021 відкрито спрощене провадження у справі, призначено розгляд справи на 12.05.2021.

Виконавчий комітет Херсонської міської ради (відповідач) заперечує проти позову, зазначаючи, що згідно ч. 1 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. Відповідно до матеріалів реєстраційної справи, уповноваженим представником Херсонського обласного військового комісаріату особисто подано заяву про внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру. У поданій ним реєстраційній картці не зазначено про те, що інформація відносно даної юридичної особи містить державну таємницю, а чинним законодавством не передбачено обов`язку державного реєстратора перевіряти віднесення тієї чи іншої інформації про юридичну особу до державної таємниці. Твердження позивача щодо незаконності внесення 03.05.2006 державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради запису № 14991200000005928 про включення відомості про Херсонський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ 08196988) до ЄДР є таким що не відповідає дійсності. Також відповідач посилається на те, що аналогічну справу було розглянуто Херсонським окружним адміністративним судом № 540/2386/18, а також на пропуск строку звернення позивача до суду, оскільки позивач оскаржує реєстраційний запис 2006 року.

Позивач подав до суду клопотання про залучення до участі в розгляді справи Херсонську міську раду, посилаючись на те, що реєстрація юридичних осіб здійснюється не виконавчим комітетом, а відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Херсонської міської ради, який згідно Положення про відділ не є юридичною особою.

12.05.2021 суд розглянув клопотання про залучення співвідповідачем - Херсонську міську раду, та з урахуванням думки представника Херсонської міської ради та виконавчого комітету, заяву було задоволено протокольною ухвалою, залучено другим відповідачем Херсонську міську раду.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позов, повідомив суду, що Верховною Радою прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов`язку та ведення військового обліку" № 1357-ІХ від 30.03.2021, яким у законодавчих актах "військовий комісаріат" замінено словами "територіальний центр комплектування та соціальної підтримки"; а слова "військовий комісар" у всіх відмінках та числах замінено словами "керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки".

Представник відповідачів заперечує проти задоволення позову.

Судом встановлено наступні обставини. 22.10.1997 Херсонський обласний військовий комісаріат (далі Херсонський ОВК) був включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Міністерством оборони України з наданням статусу юридичної особи та присвоєнням ідентифікаційного коду 08196988, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, видана заступником начальника організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України № 696 від 22.10.1997. Як вбачається зі змісту цієї довідки, видами діяльності Херсонського ОВК за КВЕД була діяльність у сфері оборони. Реєстрація була здійснена на підставі пункту 5 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118, відповідно до якого присвоєння ідентифікаційних кодів суб`єктам, відомості про які становлять державну таємницю, здійснюється відповідними центральними органами виконавчої влади, яким Держстат передає ідентифікаційні коди для ведення відомчого обліку.

Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (набрав чинності з 1 липня 2004 року) був створений Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), як автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; який забезпечує єдиний державний облік всіх юридичних осіб, їх філій, представництв.

03.05.2006 державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Виконавчого комітету Херсонської міської ради внесено запис №14991200000005928 про включення відомостей про Херсонській обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, підприємств та організацій з видачею відповідного свідоцтва. В подальшому державними реєстраторами вносились записи (зміни) до ЄДРПОУ щодо Херсонського ОВК, які стосувались зміни керівників, місцезнаходження та інших відомостей.

Внесення запису №14991200000005928 , як стверджує позивач, було здійснено на вимогу Головного Управління Державного Казначейства України у Херсонській області для проведення фінансових операцій .

За позицією позивача, з метою упорядкування ведення відомчого обліку в Міністерстві оборони України, на виконання доручення начальника штабу - першого заступника Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України №2385пз та звернення начальника Головного управління майна та ресурсами Міністерства оборони України, у листопаді 2018 року Херсонський ОВК звернувся до Херсонської міської ради з проханням скасувати запис № 14991200000005928 про включення відомостей про Херсонський ОВК (код ЄДРПОУ 08196988) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради, яке обґрунтовано тим, що згідно пункту 5 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118 (зі змінами), присвоєння ідентифікаційних кодів ЄДРПОУ суб`єктам, відомості про які становлять державну таємницю, здійснюється відповідними центральними органами виконавчої влади, яким Державний комітет статистики України передає ці коди для ведення відомчого обліку. Виконавчий комітет Херсонської міської ради відмовив, посилаючись на те, що скасування записів в Єдиному державному реєстрі здійснюється виключно на підставі відповідного судового рішення.

Херсонський ОВК звернувся до суду з адміністративним позовом, який був задоволений частково, рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 15.02.2019 по справі № 540/2386/18 зобов`язано Херсонську міську раду в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців розглянути заяву Херсонського обласного військового комісаріату від 08.11.2018 № 3935 щодо скасування запису у ЄДР № 14991200000005928 від 03.05.2006 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

05.01.2021 на підставі пункту 5 Положення присвоєння ідентифікаційних кодів з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Головним управління майна та ресурсів МО України Херсонський обласний військовий комісаріат перейменований у Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, та відповідно до органів статистики внесено відповідні записи (відомчі записи).

З метою приведення обліку військової частини до вимог чинного законодавства, а саме виключення відомостей про Херсонський ОВК з Єдиного державного реєстру, військовий комісар звернувся до державного реєстратора Херсонської міської ради із клопотанням про скасування запису про Херсонський ОВК з ЄДР. Листом виконавчого комітету Херсонської міської ради від 10.03.2021 №8-1744-16/26 підтверджено, що запис № 14991200000005928 по Херсонському ОВК вносився, однак у задоволенні заяви Херсонського ОТЦК та СП відмовлено та повідомлено, що скасувати запис в ЄДР про реєстрацію Херсонського ОВК без рішення суду неможливо.

Вважаючи, що наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань відомостей про Херсонський ОВК, що становлять державну таємницю, суперечить вимогам чинного законодавства, а скасування такого реєстраційного запису є компетенцією суду, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 № 755-IV ( далі - Закон № 755-IV).

Частиною 1 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Згідно з частиною 1 статті 4 вказаного Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п. 4 та п. 8 ч. 1 ст. 4 цього Закону державна реєстрація базується на таких основних принципах: державної реєстрації за заявницьким принципом та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону.

Згідно частини 4 статті 10 зазначеного Закону, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій врегульовано статтею 25 Закону №755-IV.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 25 Закону №755-IV, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, щодо, зокрема, зобов`язання вчинення реєстраційних дій; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі.

Таким чином, підставою для внесення відомостей в Єдиний державний реєстр, є зокрема, судове рішення, яке набрало законної сили та тягне за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій.

Як вбачається з матеріалів справи, Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки здійснює режимно-секретну діяльність на підставі спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею № ХР1-2020-63 від 24.12.2020 року (терміном до 23.12.2021), виданого управління Служби безпеки України в Херсонській області. Згідно листа У СБУ в Херсонській області від 23.04.2021 № 71/22/68-3146 станом на 03.05.2006 Херсонський ОВК також проводив діяльність, яка пов`язана з державною таємницею на підставі спецдозволу № ХР1-2005-36 від 14.07.2005 строком дії до 14.07.2008.

Частинами 1, 2 статі 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", в редакції Закону від 29.01.2006 № 2704-IV, чинній на момент здійснення державним реєстратором спірного запису, було визначено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток. При цьому, перелік відомостей щодо юридичної особи в Єдиному державному реєстрі наведено у частині 2 цієї статті. Однак, частиною 4 ст. 16 Закону в редакції від 29.01.2006 № 2704-IV, передбачено, що до Єдиного державного реєстру не заносяться відомості, що становлять державну таємницю.

Аналогічні приписи містяться в частині 4 ст. 7 редакції Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" № 755-IV, чинного на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до п.5 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 р. N 499), присвоєння ідентифікаційних кодів з реєстру здійснюється відповідними центральними органами виконавчої влади - суб`єктам, відомості про які становлять державну таємницю. Таким органам Держкомстат передає ідентифікаційні коди для ведення відомчого обліку. Порядок передачі ідентифікаційних кодів для присвоєння їх суб`єктам затверджується Держкомстатом разом з відповідними центральними органами виконавчої влади.

Статтею 3 Закону України "Про Збройні Сили України" встановлено, що Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили України. Генеральний штаб Збройних Сил України як головний орган військового управління.

Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки зареєстрований у відомчому обліку Міноборони України за кодом 08196988, що підтверджується довідкою № 4121 від 11.01.2021.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну таємницю" від 21.01.1994 №3855-XII (далі - Закон №3855-XII), державна таємниця (далі також - секретна інформація) - вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані у порядку, встановленому цим Законом, державною таємницею і підлягають охороні державою.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону №3855-XII до державної таємниці у порядку, встановленому цим Законом, відноситься інформація у сфері оборони:

про зміст стратегічних і оперативних планів та інших документів бойового управління, підготовку та проведення військових операцій, стратегічне та мобілізаційне розгортання військ, а також про інші найважливіші показники, які характеризують організацію, чисельність, дислокацію, бойову і мобілізаційну готовність, бойову та іншу військову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань;

про дислокацію, характеристики пунктів управління, зміст заходів загальнодержавного та регіонального, у разі необхідності міського і районного рівня, щодо приведення у готовність єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій до виконання завдань в особливий період та про організацію системи зв`язку (оповіщення) в особливий період, можливості населених пунктів, регіонів і окремих об`єктів щодо евакуації, розосередження населення і забезпечення його життєдіяльності; забезпечення виробничої діяльності об`єктів національної економіки у воєнний час;

про геодезичні, гравіметричні, картографічні та гідрометеорологічні дані і характеристики, які мають значення для оборони країни,...

За приписами частини 3 статті 10, частини 1 статті 12 Закону №3855-XII, інформація вважається державною таємницею з часу опублікування Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, до якого включена ця інформація, чи зміни до нього у порядку, встановленому цим Законом. Звід відомостей, що становлять державну таємницю, формує Служба безпеки України на підставі рішень державних експертів з питань таємниць. Зазначений Звід та зміни до нього набирають чинності з моменту опублікування в офіційних виданнях України.

Визначення "особливого періоду" міститься в абзаці 11 статті 1 Закону України "Про оборону України" від 06.12.1991 № 1932-XII, в якому передбачено, що особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

У відповідності до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 № 3543-XII, особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. У свою чергу, мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано (абз. 4 статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").

Отже, за змістом наведених норм особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію та охоплює час мобілізації, а в разі оголошення стану війни - воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

17 березня 2014 року виконуючим обов`язки Президента України видано Указ "Про часткову мобілізацію" №303/2014, який затверджено Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 року № 1126-VІІ. Таким чином, з 18 березня 2014 року в Україні настав особливий період, який триває і на день розгляду справи судом. При цьому, суд враховує, що з оголошенням рішення про часткову мобілізацію, згідно із Указом Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17.03.2014 №303/2014, позивач продовжує функціонувати в умовах особливого періоду.

Враховуючи вищевикладене, відомості про державну реєстрацію позивача становлять державну таємницю, а тому, з огляду на імперативні приписи частини 4 статті 7 Закону №755-IV, не повинні бути наявними в Єдиному державному реєстрі.

Суд погоджується з доводами представника відповідачів, що підстав для відмови у 2006 році у проведенні вищевказаних реєстраційних дій у державного реєстратора не було, у поданій позивачем у 2006 році реєстраційній картці не зазначено про те, що інформація відносно даної юридичної особи містить державну таємницю, а Законом №755-IV не передбачено обов`язку державного реєстратора перевіряти віднесення тієї чи іншої інформації про юридичну особу до державної таємниці. Державний реєстратор під час проведення державної реєстрації на підставі перевірки вичерпного переліку документів лише засвідчує факт, тобто виконує функцію легалізації події. Виконання цієї функції не передбачає і не наділяє його повноваженнями перевірки (контролю) інших критеріїв, ніж визначені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Вказані обставини підтверджують правомірність дій державного реєстратора виконавчого комітету Херсонської міської ради при прийнятті у 2006 році рішення щодо запису про включення відомостей про Херсонський обласний військовий комісаріат до ЄДРПОУ, але суд зазначає, що позивач і не заявляв вимог щодо їх протиправності.

Суд відхиляє посилання позивача щодо подвійної реєстрації Херсонського ОВК, оскільки державну реєстрацію відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №696 було проведено 22.10.1997 Міністерством оборони України, а державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Виконавчого комітету Херсонської міської ради внесено запис №14991200000005928 про включення відомостей про Херсонській обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) з видачею відповідного свідоцтва.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 25 Закону №755-IV державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" щодо, серед іншого: зобов`язання вчинення реєстраційних дій; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі.

Обираючи спосіб захисту порушеного права позивача в даній справі, суд виходить з того, що відповідно до приписів Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" підставою для скасування записів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про юридичну особу є ухвалення відповідного судового рішення.

При цьому, таке рішення реалізується шляхом внесення відповідного запису (записів) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до положень частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд у разі задоволення позову може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматись від вчинення певних дій, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про необхідність скасування запису про Херсонський ОВК, та зобов`язання відповідача-2 (Херсонську міську раду в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) вчинити дії щодо виключення даного запису з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Суд вважає, що саме відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є тим самим окремим підрозділом виконавчої влади Херсонської міської ради, який відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" є суб`єктом державної реєстрації з наділеними повноваженнями щодо державної реєстрації інших юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Зважаючи на те, що відповідачем не було допущено протиправних дій при внесенні спірного запису до ЄДР, судові витрати по справі відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 143, 243- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

вирішив:

Задовольнити позов.

Скасувати запис № 14991200000005928 про включення відомостей про Херсонський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, внесений 03.05.2006 державним реєстратором виконавчого комітету Херсонської міської ради.

Зобов`язати Херсонську міську раду в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вчинити дії щодо виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису № 14991200000005928 про включення відомостей про Херсонський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - 08196988), внесеного 03.05.2006 державним реєстратором в виконавчого комітету Херсонської міської ради.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому, апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 18 травня 2021 р.

Суддя В.В. Хом`якова

кат. 108010100