Ухвала суду № 96999931, 17.05.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2021
Номер справи
280/5811/20
Номер документу
96999931
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗМІНУ СПОСОБУ І ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ

СУДОВОГО РІШЕННЯ

17 травня 2021 рокуСправа № 280/5811/20 м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району про зміну порядку і способу виконання рішення суду в адміністративний справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду (головуючий суддя Татаринов Д.В.) перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - також позивач) до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (далі - також відповідач) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 30.10.2020 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено у повному обсязі.

Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району щодо виплати ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у меншому розмірі, ніж передбачено частиною 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008).

Зобов`язано Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району здійснити ОСОБА_1 перерахунок щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру зазначеної соціальної виплати, визначеного частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008) у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, та здійснити її виплату з урахуванням фактично виплаченої суми.

Рішення набрало законної сили 21.01.2021, 16.02.2021 у справі видано виконавчий лист.

18.05.2021 Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району подало заяву, в якій просить суд:

- відстрочити виконання рішення суду до винесення рішення (набрання ним законної сили) щодо зміни способу та порядку виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 30.10.2020 по справі №280/5811/20 за постановою відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно - Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) про відкриття виконавчого провадження від 30.03.2021 за виконавчим листом №280/5811/20 виданим 16.02.2020 Запорізьким окружним адміністративним судом (ВП64985460) про зобов`язання управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району здійснити ОСОБА_1 перерахунок щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру зазначеної соціальної виплати, визначеного частиною 5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком з урахуванням фактично виплаченої суми;

- відстрочити здійснення стягнення з Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району виконавчого збору у розмірі 24 000,00 грн. за постановою відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно - Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) про стягнення виконавчого збору від 30.03.2021 за виконавчим листом №280/5811/20 виданим 16.02.2021 Запорізьким окружним адміністративним судом;

- відстрочити здійснення стягнення з Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району витрат на проведення виконавчих дій у розмірі 173,87 грн. за постановою відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно - Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 30.03.2021 за виконавчим листом №280/5811/20 виданим 16.02.2021 року Запорізьким окружним адміністративним судом в розмірі 173,87 грн.;

- змінити спосіб та порядок виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 30.10.2020 по справі №280/5811/20, зазначивши: стягнути з Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру зазначеної соціальної виплати, визначеного частини 5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком з урахуванням фактично виплаченої суми, що складає 6 800,00 грн.

В обґрунтування заяви зазначено, що у Державному бюджеті України видатки на виплату грошової допомоги передбачаються у складі видатків за бюджетною програмою, згідно паспорту бюджетної програми КПКВК 2501150 «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною» (далі - КПКВК 2501150), головним розпорядником яких є Міністерство соціальної політики України. У 2020 році обсяг видатків за цією бюджетною програмою становив 1 397.8 млн. гривень. Виплата грошової допомоги проведена в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 №112 «Деякі питання виплати у 2020 ропі разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», які розраховані з урахуванням обсягу бюджетних призначень, передбачених у Державному бюджеті України на цю мету. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» за КПКВК 2501150 передбачено видатки в сумі 1 382,5 млн. гривень. Видатки для виконання судових рішень за КПКВК 2501150 не передбачено. Тобто у управління відсутні повноваження щодо взяття фінансових зобов`язань щодо здійснення виплат за минулі бюджетні роки. Після прийняття рішення Запорізьким окружним адміністративним судом від 30.10.2020, відповідачем проведено перерахунок позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру визначеного в частині 5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням фактично виплаченої суми, сума перерахунку складає 6 800,00 грн. тобто в межах повноважень частково виконано рішення суду. З посиланням на норми Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 (далі - Порядок №845) вказує, що зміна способу та порядку виконання рішення суду від 30.10.2020 буде гарантувати його виконання.

06.05.2021 за результатами повторного автоматизованого розподілу судової справи заява передана на розгляд судді Запорізького окружного адміністративного суду Семененко М.О.

Розгляд заяви призначено на 17.05.2021, на адресу учасників справи направлено судові повістки.

Учасники справи в судове засідання не з`явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином. Відповідач 17.05.2021 подав заяву про розгляд заяви про зміну і способу виконання рішення суду в порядку письмового провадження.

Відповідно до положень статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути заяву без участі учасників справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали заяви, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Як зазначено у частині 3 статті 33 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (частина 3 статті 378 КАС України).

Суд зазначає, що процесуальна можливість встановити чи змінити спосіб або порядок виконання судового рішення не передбачає зміну судового рішення по суті, обрання нового способу захисту порушеного права, а полягає лише у вирішенні питання про вжиття нових заходів для належного виконання рішення та захисту порушеного права у визначений раніше спосіб.

У разі необхідності встановлення або зміни способу або порядку виконання слід враховувати, що для зміни способу або порядку виконання судового рішення повинні існувати обставини, що істотно ускладнюють належне виконання рішення або роблять його неможливим.

Суд звертає увагу, що поняття «спосіб» і «порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення дій. Спосіб виконання судового рішення - це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленого приписами чинного законодавства.

Під зміною способу виконання рішення суду необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб.

Суд зазначає, що за своєю правовою природою, щорічна разова грошова допомога до 5 травня, що виплачується особам, зазначеним в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» є державною соціальною допомогою, виплата якої здійснюється коштом державного бюджету, відповідно до статті 17, 17-1 зазначеного Закону.

Відповідно до положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розмір щорічної разової грошової допомоги до 5 травня є сталим, та змінюється лише зі зміною встановленого законодавством України розміру мінімальної пенсії за віком.

Як слідує із заяви, за бюджетною програмою КПКВК 2501150 у 2020 році відповідачу не затверджені видатки на виконання рішень суду. Тобто у зв`язку з відсутністю бюджетних асигнувань відповідач по справі не може здійснювати виплати за минулі бюджетні періоди, присуджені за рішенням суду.

Відповідачем проведено перерахунок належної до виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік та визначено суму недоплати, яка складає 6 800,00 грн., тобто в межах повноважень рішення суду в даній справі виконано частково.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

За положеннями статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Статтею 370 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Можливість змінити спосіб і порядок виконання судового рішення покликана перш за все забезпечити повне і належне виконання судового рішення задля відновлення порушеного права; гарантувати, що наявність перешкод у виконанні судового рішення у визначений судом спосіб, не призведе до ситуації, коли особа, яка допустила порушення прав у публічних правовідносинах, зможе уникнути необхідності відновити порушені права.

Враховуючи наявність об`єктивних обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення суду в повному обсязі, враховуючи норми статті 378 КАС України, суд дійшов висновку, що наявні підстави для вирішення питання щодо зміни способу та порядку виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 30.10.2020 у справі №280/5811/20.

Відповідно до частини першої статті 17-1 ЗаконуУкраїни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, через відділення зв`язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423, Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціальної політики, загальнообов`язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального захисту, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім`ї, протидії торгівлі людьми, відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, соціального захисту ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону № 3551-XII в частині організації виплати їм разової грошової допомоги, соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби, у сфері здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб, у сфері здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей.

Підпунктом 41 пункту 4 вказаного Положення визначено, що Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань організовує виплату до 5 травня разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону № 3551-XII.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»» установлено, що у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і «Про жертви нацистських переслідувань», проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).

Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв`язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання)...

Таким чином, Мінсоцполітики перераховує кошти регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які здійснюють безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня отримувачам.

Отже, у даних правовідносинах відповідач виконує делеговані функції держави.

На виконання рішення суду від 30.10.2020 у справі №280/5811/20 відповідач здійснив перерахунок належної до виплати разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, визначивши, що сума недоотриманої допомоги становить 6 800,00 грн.

Суд зазначає, що Порядком №845 визначено механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Боржниками в розумінні цього Порядку є визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства, крім рахунків із спеціальним режимом використання.

Відповідно до пункту 3 Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Згідно з пунктом 33 Порядку №845 у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб`єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника. У разі встановлення боржнику відповідних бюджетних асигнувань після передачі до Казначейства документів та відомостей орган Казначейства здійснює заходи, спрямовані на безспірне списання коштів з рахунків боржника, визначені цим Порядком.

За змістом пункту 47 Порядку №845 безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих:

1) органом Казначейства:

документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником;

інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника;

2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.

З огляду на викладене, з метою належного виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 30.10.2020 у справі №280/5811/20, суд дійшов висновку про наявність підстав для зміни способу та порядку виконання рішення суду в частині зобов`язання Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району здійснити ОСОБА_1 перерахунок щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру зазначеної соціальної виплати, визначеного частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008) у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, та здійснити її виплату з урахуванням фактично виплаченої суми, встановивши новий спосіб виконання рішення: стягнути з Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району на користь ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, визначеного частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008) у розмірі 6 800,00 грн.

Разом з тим не підлягають задоволенню вимоги відповідача щодо відстрочення виконання рішення суду від 30.10.2020 до набрання законної сили судового рішення щодо зміни та способу виконання рішення суду та відстрочення стягнення з відповідача за постановами Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно - Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) про стягнення виконавчого збору від 30.03.2021 та про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 30.03.2021, з огляду на таке.

За змістом статті 378 КАС України, підставою для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Таким чином, підставою для відстрочення або розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Задоволення заяв про відстрочення або розстрочення виконання рішення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин. При цьому, з огляду на відсутність передбачених конкретних критеріїв для визначення поважності таких підстав, прийняття відповідних рішень є дискреційним повноваженням суду, яке він реалізує за власними переконанням, виходячи з конкретних обставин справи.

Суд зазначає, що з огляду на відсутність у відповідача коштів на виконання рішення суду, застосування інституту відстрочення виконання рішення суду у даному випадку є недоцільним, оскільки не призведе до належного виконання судового рішення. Крім того, суд звертає увагу, що за положеннями статті 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Крім того, зміст статті 378 КАС України дає підстави для висновку, що нормами процесуального кодексу суду надано право відстрочувати виконання лише судового рішення, а не рішень, постановлених державним виконавцем в процесі його примусового виконання.

Підсумовуючи наведене, суд доходить до висновку, що заява Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району про зміну порядку і способу виконання рішення суду підлягає частковому задоволенню.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 378 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району про зміну порядку і способу виконання рішення суду - задовольнити частково.

Змінити спосіб та порядок виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі №280/5811/20 в частині зобов`язання Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району здійснити ОСОБА_1 перерахунок щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік з урахуванням розміру зазначеної соціальної виплати, визначеного частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008) у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, та здійснити її виплату з урахуванням фактично виплаченої суми, встановивши новий спосіб виконання рішення: «Стягнути з Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району на користь ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, визначеного частини 5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25 грудня 1998 року №367-ХІV з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008) у розмірі 6 800,00 грн. (шість тисячі вісімсот гривень 00 коп.).

В іншій частині заяви відмовити.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне судове рішення складено 17.05.2021.

Суддя М.О. Семененко