Рішення № 96970707, 17.05.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2021
Номер справи
520/5617/21
Номер документу
96970707
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

17 травня 2021 р. Справа № 520/5617/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у проведенні ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) перерахунку та виплаті основного розміру раніше призначеної пенсії на підставі оновленої довідки сектору із соціально - гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019р. від 03.02.2021р.№100/27506, з урахуванням раніше виплачених сум з 01.04.2019 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.082017р .№704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на підставі оновленої довідки сектору із соціально - гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.04.2019р. від 03.02.2021р.№100/27506, з встановленням основного розміру пенсії - 20607,50 грн., що включає в себе: посадовий оклад - 6340,00 грн., оклад за військове (спеціальне звання) - 1410,00 грн., відсоткову надбавку за вислугу років 50% - 3875,00 грн., надбавку за особливості проходження служби 50% - 5812,50 грн., премію 50% - 3170,00 грн., з урахуванням раніше виплачених сум, а також з урахуванням перерахованої пенсії на підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 25.03.2019 у справі 520/1658/19 та без обмеження пенсії максимальним розміром.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач є пенсіонером МВС України (Посвідчення пенсіонера № НОМЕР_1 від 13.06.2017 року), пенсія призначена 05.08.2004 року за вислугою років у розмірі 86% грошового забезпечення (вислуга років 32) за наступними складовими, а саме: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; процентна надбавка за вислугу років; надбавка за кваліфікацію, в/сл. 2 клас; робота з таємн. виробами, носіями, док.; надбавка за особливо важливі завдання та премія, відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У квітні 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії, починаючи з 01.01.2018, з таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 6340,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1410 грн., процентна надбавка за вислугу років 50 відсотків - 3875,00 грн., разом 11625,00 грн. 03.02.2021 року на виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.01.2021 прийнятого по справі №520/15001/2020, у зв`язку з набранням 05.03.2019 законної сили рішенням у справі №826/3858/18, Державною установою "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" на адресу відповідача було направлено нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 6340,00 грн., оклад за військове (спеціальне) звання (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років - 3875,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (50%) - 5812,50 грн. та премія (50%) - 53170,00 грн. (разом: 20607,50 грн.). Проте, відповідач своїм листом від 30.03.2021 №2000-0203-8/45270 на письмове звернення позивача повідомив, що з урахуванням отриманої від Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" нової довідки від 03.02.2021 №100/27506 станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії відсутні підстави. Позивач вважає, що відповідачем допущено протиправні дії щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року по довідці Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області".

Відповідно до положень ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 року відкрито спрощене провадження у вказаний адміністративній справі. У вказаній ухвалі зазначено, що відповідно до положень п. 3 ч. 6 ст. 12, п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, справа належить до справ незначної складності, у зв`язку з чим підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно наявної довідки в матеріалах справи складеної секретарем судового засідання від 12.05.2021 року, вбачається, що суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., перебував у щорічній відпустці з 05.05.2021 року по 07.05.2021 року та з 11.05.2021 року по 14.05.2021 року.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 17.05.2021 заяву ОСОБА_1 від 07.05.2021 за вх.№01-26/43791/21 про виправлення описки в ухвалі суду від 12.04.2021 року - задоволено. Виправлено описку в тексті ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 року з питань відкриття спрощеного провадження у справі №520/5617/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії, зазначивши прізвище позивача « ОСОБА_1 » у відповідних відмінках.

Згідно з положеннями п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з положеннями ч.ч. 2, 3, 4, 5 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

11.05.2021 року до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду від позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, в якому викладено правову позицію позивача стосовно порушених відповідачем у відзиві на позову питань.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року з 05.08.2004 в розмірі 86% грошового забезпечення.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 19.01.2021 року у справі №520/15001/2020 - адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, 61002) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено.

Визнано протиправними дій Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", які полягають у відмові виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за формою згідно Додатку №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, станом на 05.03.2019 року з включенням у довідці як основних, так і додаткових щомісячних видів грошового забезпечення та направлення нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку та виплати пенсії з 01.04.2019 року за вислугу років на підставі статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Зобов`язано Сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2019 року ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року за формою згідно додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок, пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704, в якій відобразити щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення, у тому числі посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років; надбавка за особливості проходження служби; надбавка за кваліфікацію; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія, а оригінал виготовленої довідки в установленому порядку подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Згідно з положеннями ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Вказане рішення не було оскаржене в апеляційному порядку та 19.02.2021 року набрало законної сили.

На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.01.2021 року у справі №520/15001/2020, Державна установа "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" підготувала та направила до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку від 03.02.2021 року №100/27506 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії, що підтверджується супровідним листом Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" №33/41-179 від 03022021 та довідкою 100/27506 від 03.02.2021.

01.03.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Харківській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до зазначеної довідки.

На вказаний запит відповідачем було надано відповідь за вих. №2000-0203-8/45270 від 30.03.2021, в якій зазначено, що після визначення протиправними та скасування п.1-2 Постанови КМУ №103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося. Враховуючи зазначене вище, провести перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яку надано листом Державною установою "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" немає законних підстав.

Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом за для захисту своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.4 ст. 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до внесення зазначених змін.

При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок № 3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Отже, з набранням чинності судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/3858/18 (05.03.2019) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому саме у зв`язку з набранням законної сили вказаним рішенням суду позивач отримав право на перерахунок пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Верховний Суд у Рішенні від 17.12.2019 по зразковій справі №160/8324/19 дійшов висновку про те, що «дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 є неправомірними, а тому відповідача належить зобов`язати скласти та подати до ГУ ПФУ нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача».

Вказане рішення залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у праві №160/8324/19.

Відповідно до матеріалів справи, Державно установою "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" за рішенням суду виконано обов`язок щодо направлення на адресу пенсійного органу довідки про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії у зв`язку з набранням чинності рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі 826/3858/18, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

Відтак, у відповідача у зв`язку з отриманням зазначеної довідки виник обов`язок перерахувати пенсію позивача з 01.04.2019.

Суд зазначає, що Верховний Суд у рішенні по зразковій справі №160/8324/19 від 17.12.2019, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 з вказаного питання зазначив: "Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45. Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін."

Відповідач, зазначаючи у відзиві на позов про те, що визнання нечинними в подальшому п.п. 1, 2 постанови № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, не може мати наслідком зобов`язання відповідача до вчинення певних дій щодо повторного проведення перерахунку пенсії позивача, та те, що визнання протиправним та нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не зумовлює автоматичне відновлення дії попередньої редакції норм Порядку № 45, фактично не погоджується з висновками Верховного Суду у зразковій справі, та ставить висновки, зроблені в рішенні Верховного Суду та Постанові Великої Палати Верховного Суду щодо чинності та застосування Порядку № 45 та наявності права у пенсіонерів, що отримують пенсію за вислугу років, на перерахунок пенсії з 01.04.2019 року, під сумнів.

Крім того, Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 було надано оцінку зазначеним доводам та зроблено висновок про їх необґрунтованість.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд приходить до висновку, що у відповідача у зв`язку з направленням на його адресу від Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" довідки №100/27506 від 03.02.2021 року про грошове забезпечення позивача станом на 05.03.2019 виник обов`язок проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019 року.

Проте, зазначений обов`язок виконаний відповідачем не був.

Враховуючи викладене, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо нездійснення перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 за новою довідкою від 03.02.2021 №100/27506 Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", що складена на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.01.2021 року у справі №520/15001/2020 є протиправними, та як наслідок наявність підстав для зобов`язання Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" від 03.02.2021 №100/27506 і здійснити виплату позивачу перерахованої суми пенсії з 01 квітня 2019 року, з урахуванням проведених раніше виплат.

Відносно позовної вимоги зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області перерахувати позивачу пенсію виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% відповідних сум грошового забезпечення, суд зазначає, що питання перерахунку та виплати пенсії позивача з 01.01.2018 виходячи з сум 86% відповідних сум грошового забезпечення було предметом розгляду справи №520/1658/19 та наявні матеріали справи не місять жодного доказу щодо визначення позивачу іншого, ніж 86%, відсотку від грошового забезпечення та зменшення пенсії ОСОБА_1 , що не заперечувалось представником відповідача у відзиві на адміністративний позов. Таким чином, судом не встановлено порушення прав позивача в цій частині.

За приписами ч. 1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у проведенні ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) перерахунку та виплаті основного розміру раніше призначеної пенсії на підставі оновленої довідки сектору із соціально - гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019р. від 03.02.2021р.№100/27506, з урахуванням раніше виплачених сум з 01.04.2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі довідки сектору із соціально - гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" від 03.02.2021 №100/27506 і здійснити виплату позивачу перерахованої суми пенсії з 01 квітня 2019 року, з урахуванням проведених раніше виплат.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, 61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, 3-й під`їзд, 2-й поверх) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) частину сплаченого судового збору в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст рішення складено та підписано 17.05.2021.

Суддя Ю. О. Супрун