
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 травня 2021 року м. Житомир справа № 240/18690/20
категорія 101030600
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву Державної судової адміністрації України про зміну способу виконання виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення його до виконання по адміністративній справі за позовом Кандидата у депутати Житомирської міської ради Житомирського району Житомирської області ОСОБА_1 до Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області, Богунської районної в місті Житомирі територіальна виборча комісія Житомирської області, Дільничної виборчої комісії територіального виборчого округу №2 про визнання дій незаконними, визнання недійсним голосування на виборчій дільниці, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Рішенням суду від 28 жовтня 2020 року позов кандидата у депутати Житомирської міської ради Житомирського району Житомирської області ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії територіального виборчого округу №2, Богунської районної в місті Житомирі територіальної виборчої комісії Житомирської області, Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області про визнання дій незаконними, визнання недійсним голосування на виборчій дільниці, зобов`язання вчинити дії задоволено частково. Визнано незаконними дії дільничної виборчої комісії № 181367. Зобов`язано дільничну виборчу комісію № 181367 здійснити перерахунок голосів. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 01 листопада 2020 року рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2020 року скасовано в частині зобов`язання дільничної виборчої комісії № 181367 здійснити перерахунок голосів. Прийнято в цій частині нову постанову, якою зобов`язано Богунську районну в м.Житомирі територіальну виборчу комісію Житомирської області та Житомирську міську територіальну виборчу комісію Житомирського району Житомирської області здійснити повторний підрахунок голосів виборців за результатами голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року на Дільничній виборчій комісії № 181367. В решті рішення суду залишено без змін.
Додатковим рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2020 року ухвалено:
- стягнути з кандидата у депутати Житомирської міської ради Житомирського району Житомирської області ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1681,60 грн на користь Державного бюджету України за реквізитами стягувача: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106;
- стягнути з дільничної виборчої комісії № 181367 судовий збір у розмірі 840,80 грн на користь Державного бюджету України за реквізитами стягувача: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106;
- стягнути з Богунської районної в м. Житомирі територіальної виборчої комісії судовий збір у розмірі 840,80 грн на користь Державного бюджету України за реквізитами стягувача: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106;
- стягнути з Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області судовий збір у розмірі 840,80 грн на користь Державного бюджету України за реквізитами стягувача: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
З метою забезпечення виконання вищезазначеного судового рішення, Житомирським окружним адміністративним судом 19 січня 2021 року видано виконавчі листи відповідно №402 2021р., № 400 2021р., №401 2021р., 399 2021 р.
16 березня 2021 року на адресу суду надійшла заява Державної судової адміністрації України, в якій остання просить замінити спосіб виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11.12.2020, а саме: стягнути з Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області шляхом безспірного списання коштів з рахунків Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області, передбачених для фінансування Житомирській міській територіальній виборчій комісії Житомирського району Житомирської області. Крім того, поновити строк пред`явлення виконавчого листа №399 2021 виданого Житомирським окружним адміністративним судом 19.01.2021 у справі №240/18690/20, до виконання.
В обґрунтування вказаної заяви зазначає, що неможливо виконати рішення у спосіб визначений судом, оскільки в органах Казначейства рахунки відкриті на ім`я Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області, тому стягнення з боржника має здійснюватись шляхом безспірного списання коштів з рахунків Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області, передбачених для фінансування Житомирській міській територіальній виборчій комісії Житомирського району Житомирської області. Крім того, просить поновити пропущений строк пред`явлення виконавчого листа у зв`язку зі спливом терміну для його пред`явлення.
Розгляд вказаної заяви було призначено у судове засідання на 13.04.2021 об 09:00.
У судове засідання представники сторін не з`явились.
Представник Державної судової адміністрації України у своїй заяві просив здійснювати розгляд заяви за його відсутності.
Відповідно до частини другої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України ( далі - КАС України) заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Зважаючи на викладене, суд вважає за можливе розгляд і вирішення заяви здійснити в письмовому провадженні, відповідно до ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши вказану заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини третьої статті 378 КАС України підставою для встановлення або заміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до п.1.4. Порядку утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 25.06.2020 р.№116,. рішення щодо утворення нових виборчих дільниць на постійній основі, зміни меж виборчих дільниць, утворених на постійній основі, адреси приміщення для голосування, місцезнаходження (адреси приміщення) дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких дільниць, їх тимчасового закриття (для спеціальної виборчої дільниці) та ліквідації приймається Центральною виборчою комісією за поданнями відповідно районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та Міністерства закордонних справ України (далі - суб`єкти внесення подання).
Відповідно до абзацу третього пункту 2 Порядку фінансування виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 №745 витрати на підготовку і проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад), сільських, селищних, міських голів, позачергових і перших виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад здійснюються територіальними виборчими комісіями - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету.
З аналізу викладеного, Житомирська міська територіальна виборча комісія Житомирського району Житомирської області отримувала субвенцію через місцевий бюджет.
В абзаці 2 пункту 2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 ( далі Порядок №845), визначено що боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства.
Згідно з підпунктом 3 пункту 9 Порядку № 845 орган Казначейства повертає виконавчий документ стягувачеві у разі, коли боржник не має відкритих рахунків в органі Казначейства або в органі Казначейства відкрито боржнику лише рахунок із спеціальним режимом використання, крім випадків виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за яким є державний орган згідно із Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Таким чином, виконавчий документ про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників неможливо виконати у разі коли боржник не має відкритих рахунків в органі Казначейства.
Отже, стягнення з Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області на користь Державного бюджету України судового збору є не можливим у зв`язку із відсутністю рахунків у боржника.
У зв`язку із викладеним, суд вважає за необхідне змінити спосіб виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11.12.2020 а саме: стягнути з Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області шляхом безспірного списання коштів з рахунків Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області, передбачених для фінансування Житомирській міській територіальній виборчій комісії Житомирського району Житомирської області, поновивши заявнику строк пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву Державної судової адміністрації України задовольнити.
Поновити Державній судовій адміністрації України пропущений строк для пред`явлення виконавчого листа №399 2021р. виданого 19.01.2021 до виконання.
Змінити спосіб виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11.12.2020 року у справі № 240/18690/20, а саме: стягнути з Житомирської міської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області шляхом безспірного списання коштів з рахунків Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області (код ЄДРПОУ 04053625, майдан С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир,10014), передбачених для фінансування Житомирській міській територіальній виборчій комісії Житомирського району Житомирської області.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.А. Липа