
Справа № 606/857/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2021 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Мельник А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ПОП "Тернопільське",
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , працюючи головним бухгалтером ПОП "Тернопільське", допустив порушення податкового законодавства, а саме занижено податок на додану вартість, транспортний податок на нерухоме майно, завищено від`ємне значення з податку на додану вартість, не подано звіти, чим порушив п.189.1 ст.189, п.п. "г" п.198.5, 198.6, ст.198, п.201.10 п.201.10 ст.201, п.267.2, 267.4, п.п.267.6.4 п. 267.6 ст.267, п.п.266.3.1, п.266.3, п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266, п.п. 266.7.5 п.266.7 ст.266, п.п. 49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.
Про вчинення ОСОБА_1 вищезазначеного адміністративного правопорушення головним державним ревізором-інспектором Головного управління ДПС у Тернопільській області 26.03.2021 складено протокол про адміністративне правопорушення № 82 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав повністю.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 82 від 26.03.2021, копією Витягу з акта документальної виїзної перевірки ПОП "Тернопільське" (с.Дворіччя Тернопільського району Тернопільської області, код за ЄДРПОУ 31422351) від 26.03.2021 № 1177/19-00-07-01/31422351 за період з 01.08.2018 по 31.12.2020, перевіркою встовлено занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету в сумі 1471614 грн, в тому числі за грудень 2020 року в сумі 1471614 грн; завищено від`ємне значення з податку на додану вартість, що включається до податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду станом на 31.12.2020 року у розмірі 2401045 грн; занижено транспортний податок по придбаних автомобілях всього у сумі 7609, 04 грн, в тому числі за ІV квартал 2020 року в сумі 7609,04 грн; несвоєчасно подано до податкового органу податкову декларацію з транспортного податку за 2020 рік; занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 602,31 грн, в тому числі за 1-4 квартали 2020 року; не подано декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік; не подано до податкового органу податкових декларацій з рентної плати за І-ІV кварталів 2019 року та за І-ІV кварталів 2020 року; не подано до податкового органу податкових декларацій з екологічного податку за І-ІV кварталів 2019 року та за І-ІV кварталів 2020 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, тобто порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Однак, відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Судом встановлено, що правопорушення мало місце в листопаді 2020 року, грудні 2020 року та з періоду його вчинення пройшли строки, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП.
Згідно із п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
За таких обставин, вважаю, що провадження в даній адміністративній справі слід закрити в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст. 163-1, 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - провадженням закрити, у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня вручення такої постанови до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області.
Суддя А.В.Мельник