Постанова № 969412, 13.09.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
13.09.2007
Номер справи
11/214
Номер документу
969412
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"13" вересня 2007 р.

Справа № 11/214

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.

при секретарі судового засіданні Бобко О.В., розглянувши матеріали справи № 11/214 від 13.07.2007 року

за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Леніна, 8,

до відповідача: комунального підприємства "Теплоелектроцентраль" (далі - КП "Теплоелектроцентраль"), 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9,

про стягнення 27 534, 63 грн. заборгованості по страховим внескам, фінансовим санкціям та пені, -

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Бєлєнька Л.А., довіреність № 24/07-35 від 05.06.07 головний спеціаліст - юрисконсульт;

від відповідача – не з'явився

Час прийняття постанови 11 год. 15 хв.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії подано позов про стягнення з комунального підприємства "Теплоелектроцентраль" заборгованості по страховим внескам, фінансовим санкціям та пені в загальній сумі 27 534, 63 грн.

Відповідач до суду не з’явився, хоча належним чином був сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 1943372 від 03.08.2007 року, позов не заперечив, витребувані документи господарським судом не подав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.

Згідно п. 2.2 вказаного Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати збору.

Управління має право вживати в установленому законодавством порядку заходів, спрямованих на стягнення не внесених своєчасно сум збору разом з нарахованою пенею, а також застосовувати штрафні санкції відповідно до законодавства.

Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який вступив в силу з 01.01.2004 року, передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до статті 8 “Про пенсійне забезпечення” виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України відповідно фонд якого формується за рахунок коштів, що відраховується підприємствами і організаціями.

До страхових внесків згідно статті 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до статей 18, 19, 20 пункту 8 Розділу 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 року № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005 року – 32%, з 31.03.2005 року – 32,3%, з 01.01.2006 року – 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.

Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Комунальне підприємство “Теплоелектроцентраль” зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Олександрії, а тому відповідно до цього є платником по платежах до бюджету управління.

Згідно розрахунку позивача заборгованість відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії з жовтня 2006 року по червень 2007 року складає 20008, 75 грн., що підтверджується матеріалами справи: копіями розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з жовтня 2006 по травень 2007 року (а.с. 18-28).

Відповідно до пояснень позивача Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії до ДВС м. Олександрії направлялися вимоги № 2 від 03.01.2007 року та № 29 від 02.02.2007 року, 10.07.2007 року, які постановою державної виконавчої служби про повернення виконавчого документа стягувачу, повернуті позивачу в зв'язку з відсутність у боржника майна на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними. Інші вимоги до ДВС м. Олександрії на виконання не направлялися.

Отже, за період з жовтня 2006 року по травень 2007 року відповідачем було порушено строки сплати страхових внесків.

Відповідно до частини 8 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" після закінчення встановлених строків сплати страхових внесків на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Крім того, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (пункт 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ).

За вказані порушення рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 85 від 20.03.2007 року управлінням Пенсійного фонду в м. Олександрії до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 5 251, 42 грн. та пені в сумі 2 274, 46 грн. (а.с. 29).

Відповідачем не надано суду доказів оскарження зазначеного рішення Пенсійного фонду України в м. Олександрії в порядку, визначеному частиною 13 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Абзацом 3 частини чотирнадцятої статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка зі сплати страхових внесків.

Оскільки докази сплати заборгованості по сплаті страхових внесків, штрафних санкцій та пені в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства “Теплоелектроцентраль” (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9, р/р № 2600200780001 в ВАТ КБ "Надра", МФО 323602, код ЄДРПОУ 33650337) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пл. Леніна, 8, р/р № 2560253011220 в ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 323475, код 20650177) – 20008, 75 грн. заборгованості по страховим внескам за період з жовтня 2006 року по травень 2007 року, 5251, 42 грн. фінансових санкцій та 2274, 46 грн. пені.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя