
Справа № 240/3845/21
Провадження № 2-а/163/33/21
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
17 травня 2021 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Волинської митниці Держмитслужби про визнання протиправною та скасування постанови у справі про порушення митних правил,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову в справі про порушення митних правил № 4580/20500/18 від 19 вересня 2018 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.470 МК України і провадження у цій справі закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно із ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються:
… 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач не виклав підтвердження неподання аналогічного позову, чим не дотримав вимог п.11 ч.5 ст.160 КАС України.
Крім цього, відповідно до ч.8 ст.160 КАС України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 визначено, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону N 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" розмір такого прожиткового мінімуму визначено у 2270 гривень.
Отже, у справі за позовом ОСОБА_1 підлягає сплаті судовий збір в сумі 454,00 гривень (2270 х 0,2).
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, судовий збір позивач не сплатив, покликаючись на звільнення від його сплати на підставі п.13 ст.5 Закону України «Про судовий збір», оскільки він є учасником бойових дій.
Пунктом 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, … - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
На підтвердження такого свого статусу позивач надав копію довідки військової частини А2167 від 27 листопада 2019 року № 1474.
Відповідно до змісту цієї довідки ОСОБА_1 в період з 26 травня 2018 року по 17 серпня 2018 року, з 20 серпня 2018 року по 23 січня 2019 року брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів. Ця довідка є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.
Отже, зазначена довідка сама по собі не підтверджує наявності у позивача статусу учасника бойових дій, вона є лише передумовою (підставою) для надання такого статусу.
Тобто, на підставі поданих документів, у тому числі даної довідки, компетентний орган вирішує питання надання/ненадання особі статусу учасника бойових дій.
Належним підтвердження надання особі статусу учасника бойових дій є видане компетентним органом посвідчення.
Копії такого посвідчення позивач до позову не додав, а відтак не дотримав вимог ч.3 чт.161 КАС України.
Згідно із ч.2 ст.171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, встановлено підстави для залишення позову без руху для усунення недоліків: надання позивачем письмового підтвердження неподання іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання належних доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, в іншому випадку необхідності сплати позивачем судового збору в сумі 454 гривень з наданням суду підтверджуючого документа.
Керуючись ст.ст.169, 248 КАС України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Волинської митниці Держмитслужби про визнання протиправною та скасування постанови у справі про порушення митних правил залишити без руху і надати позивачу для усунення її недоліків 10-денний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя С.А.Шеремета