
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2021 рокусмт ПетровеСправа № 941/577/21 Провадження № 3/941/288/21
Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Колесник С. І., за участю прокурора Апостолова В.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Малинівка Петрівського району Кіровоградської області, мешканця АДРЕСА_1 , пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До суду від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли адміністративні матеріали щодо скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
ОСОБА_1 рішенням Малинівської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області від 10.11.2015 року №2/7 визнано сільським головою вказаної ради. 08.12.2020 року відбулася перша сесія Петрівської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання. Відповідно до рішення сесії від 08.12.2020 року № 10/8 затверджено на посаду старости Петрівської селищної ради ОСОБА_2 . У селах Малинівка, Чечеліївка та Олександрівка представництво інтересів жителів здійснює староста Петрівської селищної ради ОСОБА_2 . Повноваження голови Малинівської сільської ради Петрівського району ОСОБА_1 припинилися 08.12.2020 року.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 08.12.2020 року був суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Відповідно до порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру деклараній осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцсвого самоврядування, із змінами від 12.12.2019 року, а саме: ч. 1 підпункту 2, пункту 5, розділу ІІ декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в", пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".
З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування – колишнього сільського голови ОСОБА_1 08.12.2020 року виник обов`язок не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв`язку з припиненням діяльності, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) з 08.12.2020 року до 07.01.2021 року 23 год. 59 хв.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру, декларація перед звільненням ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 09.02.2021 року о 20 год. 46 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації, та помилково зазначена як «після звільнення». Датою виявлення вчиненого адміністративного правопорушення є дата складання протоколу – 26.04.2021 року. Поважних причин несвоєчасного подання вищевказаної декларації не встановлено.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю.
Вина порушника підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення № 101/21 від 26.04.2021 року, який відповідно до ст.251 КУпАП є доказом у справі про адміністративне правопорушення, матеріалами перевірки щодо порушення вимог Закону України «Про запобігання протидії корупції» та іншими документами.
Таким чином, суд вбачає підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, диспозиція якої передбачає несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень, за своїм видом і розміром є справедливим, необхідним і достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
На підставі ст.ст. 42, 45 Закону України «Про запобігання корупції» та керуючись ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят)гривень(отримувач коштів: ГУК у Кіровоградській області/тг Петрове/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (IBAN): UA758999980313000106000011507; код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративний штраф).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (отримувач коштів: ГУК у Кіровоградській області/тг Петрове/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; рахунок отримувача (IBAN): UA138999980313191206000011507; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір).
Роз`яснити порушнику, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути винесено протест прокурора протягом 10 днів до Кропивницького апеляційного суду через Петрівський районний суд.
Суддя С. І. Колесник