
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2021 року м. Київ № 761/30174/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М. розглянувши позовну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Конценрн ЮА» на дії державного виконавця та додані до неї матеріали
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Конценрн ЮА» звернулася зі скаргою до Шевченківського районного суду м. Києва, в якій просить:
визнати бездіяльність головного державного виконавця Шевченківського районного відділу ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Руденко Наталії Вікторівни або будь-якого іншого державного виконавця, в провадженні якого перебуває виконавче провадження № 62834986 щодо зняття арешту з банківського рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Концерт ЮА» (ідентифікаційний код 41805984) НОМЕР_1 відкритого AT Комерційний банк «Приватбанк» неправомірною;
постанову державного виконавця Шевченківського районного відділу ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Руденко Наталії Вікторівни про арешт коштів боржника від 18.08.2020 скасувати, в частині накладення арешту на банківський рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Концерт ІОА» (ідентифікаційний код 41805984) № НОМЕР_1 відкритого AT Комерційний банк «Приватбанк».
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 09.11.2020 року дану скаргу передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва на підставі п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Суд розглянувши дану скаргу та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
При цьому, суд звертає увагу, що згідно п.п. 8, 9 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Частиною другою ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заявами по суті справи є, зокрема, позовна заява.
У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (ч. 1 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України). Вимоги до позовної заяви встановлено ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, з вказаних вище норм Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що у разі звернення до адміністративного суду, за захистом свого порушеного права, така особа подає позов у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Конценрн ЮА» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва зі скаргою, що не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, Товариству з обмеженою відповідальністю «Конценрн ЮА» необхідно подати до суду позов, у формі, яка відповідатиме вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд також зазначає, що згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви позивачем заявлено позовні вимогу немайнового характеру.
Частиною першою статті четвертої вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" передбачено, що з 1 січня 2021 року установлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2270 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2270, 00 грн.
Крім того, позивачем в порушення п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та в порушення ч. 1 ст. 161 КАС України не надано копії позовної заяви та копій всіх доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- уточненої позовної заяви, яка відповідатиме вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (ч. 5 ст. 160 КАС України;
- доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 2270, 00 грн.;
- копію позовної заяви та копії всіх доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи;
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко