
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" травня 2021 р. справа № 300/434/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання протиправною відмови та зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про:
визнання протиправною відмови відповідача №Г-2/108/05/29-2021 від 01.02.2021 щодо видачі позивачу довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках у період з 09.06.1986 по 18.06.1986 без урахування: одноразової винагороди у розмірі 500,00 карб., добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії), з додаванням додатково коштів до заробітку, який зазначений у довідці від 05.05.2014 №127, виданій Івано-Франківським міським відділом УМВС України в Івано-Франківській області;
зобов`язання відповідача видати позивачу нову довідку встановленого зразка про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках у період з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням: одноразової винагороди у розмірі 500,00 крб., добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії);
зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача недоплачену суму грошового забезпечення за роботу в зоні відчуження з 09.06.1986 по 18.06.1986 в сумі 963,50 крб., а саме: одноразову винагороду у розмірі 500,00 крб., добові - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії).
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач протиправно не здійснив нарахування та виплату позивачу за роботу в зоні відчуження за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 компенсації ненарахованих і невиплачених сум: одноразової винагороди, добових, харчування та премії (понад встановлені максимальні розміри премії). При цьому вказує, що відповідач протиправною відмовив позивачу у видачі довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) з врахуванням спірних видів забезпечення. Просить суд зобов`язати відповідача видати позивачу нову довідку про заробітну плату (грошове забезпечення) з врахуванням спірних видів забезпечення.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
25.02.2021 від Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області на адресу суду надійшов відзив на адміністративний позов. У відзиві представник відповідача не погодився з доводами позивача. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.12.2019 у справі №300/537/19 (провадження №857/10145/19) та постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2013 у справі №809/554/13-a (провадження №5511/13/876) вирішено спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, що і в даній справі. Відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
04.03.2021 до суду надійшла відповідь позивача на відзив, відповідно до якої позивач не погоджується з аргументами відповідача. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач не скористався правом на подання заперечення на відповідь на відзив.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 є ліквідатором наслідків аварії в межах 30 кілометрової зони на Чорнобильській АЕС, його віднесено до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та особою з інвалідністю II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с.12).
Позивач перебуває на обліку в органі пенсійного фонду та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області від 01.10.2002 №4/2550 старший прапорщик міліції ОСОБА_1 з 09.06.1986 по 18.06.1986 виконував службові обов`язки на роботі по ліквідації наслідків аварії в 30 кілометровій зоні Чорнобильської АЕС (а.с.17).
05.05.2014 Ліквідаційна комісія управління МВС України в Івано-Франківській області видала довідку про заробітну плату (грошове утримання), одержану позивачем за роботу (службу) у зоні відчуження №127 (а.с.16).
Позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області з заявою від 15.01.2021, в якій просив нарахувати та виплатити йому одноразову винагороду у розмірі 500,00 крб., добові - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії за роботу в зоні відчуження - 400,00 крб. та видати нову довідку про заробітну плату (грошове забезпечення) з урахуванням вищевказаних виплат за роботу в зоні відчуження у період з 09.06.1986 по 18.06.1986. Вказав, що вказані виплати позивачу не нараховувались та не виплачувались, тому грошове забезпечення позивачу за роботу в зоні відчуження визначене у неповному розмірі, що призвело до неправильного нарахування його пенсії (а.с.13, 14).
За результатом розгляду даної заяви позивача відповідач відповіддю №Г-2/108/05/29-2021 від 01.02.2021 повідомив, що видана позивачу довідка про заробітну плату (грошове забезпечення) №127 від 05.05.2014, одержану за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України №536, відповідає записам в особовій карточці за 1986 рік. Провести перерахунок та виплату грошового утримання за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 в даний час неможливо через відсутність механізму проведення такого фінансового розрахунку (а.с.15).
Вважаючи протиправною вказану відмову, позивач звернувся до суду з даним позовом, просить суд зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача невиплачені суми одноразової винагороди у розмірі 500,00 крб., добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії), за роботу в зоні відчуження з 09.06.1986 по 18.06.1986, визнати протиправною відмову відповідача №Г-2/108/05/29-2021 від 01.02.2021 та зобов`язати відповідача видати позивачу нову довідку про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках у період з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням вказаних виплат.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини встановлені рішенням суду у адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини.
Так, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2013 у справі №809/554/13-a (провадження №5511/13/876), яка набрала законної сили, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.03.2013 у справі №809/554/13-а скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволено. Визнано дії Івано-Франківського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо нарахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , грошового утримання за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 09.06.1986 року без урахування постанов Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС № 524-156 від 07.05.1986 року, № 665-195 від 05.06.1986 року, постанови Ради міністрів УРСР і Укрпрофради № 207-7 від 10.06.1986 року, постанови Держкомітету СРСР з праці і ВЦРПС № 153/10-43 від 07.05.1986 року, наказів МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 року, № 0186 від 30.06.1986 року протиправними. Зобов`язано Івано-Франківський міський відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перерахунок з 09.06.1986 року по 18.06.1986 року грошового утримання (без виплати) за період роботи по ліквідації наслідків аварії ЧАЕС з урахуванням: постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС № 524-156 від 07.05.1986 року пункту 1 абзац 1,2; постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС № 665-195 від 05.06.1986 року пункту 1,3,4,5; постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради № 207-7 від 10.06.1986 року пункту 1.1,1.3,1.4,1.5; наказу МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 року пункту 2,4; наказу МВС СРСР № 0189 від 30.06.1986 року пункту 3,3.3,4,5,11 та видати відповідну довідку про грошове утримання з урахуванням перерахунку для пред`явлення до органів Управління Пенсійного Фонду України для нарахування пенсії (http://reуestr.court.gov.ua/Review/36406068).
Слід зазначити, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.01.2019 у справі №809/1164/18 (провадження №857/3135/18), яка набрала законної сили, встановлено, що на виконання вищевказаної постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2013 у справі №809/554/13-a позивачу видано довідку про грошове забезпечення від 05.05.2014 за №127. Водночас встановлено, що довідка про грошове забезпечення №127 від 05.05.2014 та довідка №Г-32/108/05/29-18 від 22.05.2018 про заробітну плату (грошове утримання), одержані позивачем за роботу (службу) у зоні відчуження є аналогічними і містять ідентичну інформацію (http://reуestr.court.gov.ua/Review/79377392).
При цьому, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.08.2019 у справі №300/537/19 адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо відмови у нарахуванні грошового забезпечення за роботу (службу) ОСОБА_1 за період роботи з 09.06.1986 по 18.06.1986 по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у III зоні небезпеки без урахування постанов ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156 та від 05.06.1986 № 665-195, Постанови Ради Мінстрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 № 207-7, Постанови Держкомітету СРСР з праці і ВЦРПС від 07.05.1986 № 153/10-43, Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210, Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 19.09.1986 № 530-рс, Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.11.1993 № 1006-р «Про оплату праці військовослужбовців - учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, наказів МВС СРСР від 11.05.1986 № 0130 та від 30.06.1986 № 0189, листа Державного комітету УРСР з праці від 23.09.1986 № 136с, вказівки МВС СРСР від 21.10.1986 № 1/5725 та вказівки ГУ ДПО від 17.12.1986 № 3/7/1587.
Зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області, керуючись Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156, Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986 № 665-195, Постановою Ради міністрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 № 207-7, Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 03.09.1986 № 1767 (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 № 530-рс, Постановою Держкомітету СРСР з праці і ВЦРПС від 07.05.1986 № 153/10-43, листом Державного комітету УРСР з праці від 23.09.1986 № 136с, Розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 19.09.1986 № 530-рс, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.11.1993 № 1006-р «Про оплату праці військовослужбовців - учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, наказами МВС СРСР від 11.05.1986 № 0130 та від 30.06.1986 № 0189, вказівкою МВС СРСР від 21.10.1986 № 1/5725 та вказівкою ГУ ДПО від 17.12.1986№ 3/7/1587, Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210, здійснити нарахування та виплатити недоплаченої суми грошового утримання ОСОБА_1 за роботу (службу) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 із розміру денної тарифної ставки, визначеної нарахуванням подвійного посадового окладу та врахування 25% надбавки до окладу за виконання робіт у районах, з яких евакуйовано населення у зв`язку з аварією на Чорнобильській АЕС, з врахуванням премії (згідно даних довідки про заробітну плату від 22.05.2018 № Г-32/108/05/29-18) в розмірі 60% тарифної ставки (окладу) підвищеної на 100%, тобто вдвічі (150+150+25%) х 1,6 (60%) / 30 (кількість днів у червні) = 20, отже денна тарифна ставка позивача становить: 20,00 крб. за роботу в ІІІ зоні небезпеки, по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 09.06.1986 по 18.06.1986, що з нарахуванням подвійного посадового окладу та врахування 25% надбавки до окладу за виконання робіт у районах, з яких евакуйовано населення у зв`язку з аварією на Чорнобильській АЕС, з урахуванням премії в розмірі 60% тарифної ставки (окладу) підвищеної на 100%, тобто вдвічі (20,00 денна тарифна ставка х 4 кратність для ІІІ зони небезпеки х (9+1) кількість днів роботи у ІІІ зоні небезпеки, з оплатою за роботу у вихідний у розмірі 160,00 крб. (неділя 15.06.1986) у подвійному розмірі х 4 кратність ІІІ зони небезпеки (20,00х2х4), становить 880,00 крб., доплати за постійне перебування в зоні відчуження (у приміщенні школи) м. Чорнобиль у резерві в стані бойової готовності (виходячи із вказівки МВС СРСР від 21.10.1986 № 1/5725 та вказівки ГУДПО від 17.12.1986 № 3/7/1587) - 215,04 крб., збережений середній заробіток за дні роботи (служби) позивача в зоні відчуження в ІІІ зоні небезпеки з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням посадового окладу у подвійному розмірі та врахуванням 25% надбавки до окладу, а також нарахуванням премії у розмірі 60% тарифної ставки (окладу) підвищеної на 100%, тобто вдвічі - 200,00 крб. (20 х 10), одноразової премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії), добових - 35,00 крб, харчування - 28.50 крб., становить - 1758,54 крб., з урахуванням перерахунку та коефіцієнтом 5 за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 в зоні відчуження в ІІІ зоні небезпеки.
Зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області виплатити нараховану заробітну плату ОСОБА_1 за роботу (службу) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням раніше виплаченої суми заробітної плати та вписати у довідку про заробітну плату (грошове утримання) - нарахування подвійного посадового окладу з врахуванням 25% надбавки до окладу за виконання робіт у районах, з яких евакуйовано населення у зв`язку з аварією на Чорнобильській АЕС, з урахуванням премії в розмірі 60% тарифної ставки (окладу), підвищеної на 100%, тобто вдвічі - 720,00 крб., нарахування за роботу у вихідний (неділя 15.06.1986) з оплатою у подвійному розмірі х 4 кратність ІІІ зони небезпеки - 160,00 крб., доплати за цілодобове перебування в зоні відчуження в стані бойової готовності - 215,04 крб., збережений середній заробіток за дні роботи (служби) позивача в зоні відчуження в ІІІ зоні небезпеки з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням посадового окладу у подвійному розмірі та врахуванням 25% надбавки до окладу, а також з нарахуванням премії у розмірі 60% тарифної ставки (окладу) підвищеної на 100%, тобто вдвічі в - 200,00 крб., одноразової премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії), добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб.
Зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області видати ОСОБА_1 нову довідку встановленого зразка про грошове утримання за роботу (службу) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 09.06.1986 по 18.06.1986 з урахуванням вищенаведених виплат, для подачі до органів управління Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії (http://reуestr.court.gov.ua/Review/83597759).
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.12.2019 у справі №300/537/19 (провадження №857/10145/19), яка набрала законної сили, апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області задоволено частково. Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.08.2019 у справі №300/537/19 скасовано.
Провадження в частині адміністративного позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області в частині вимог про визнання протиправними дій Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо відмови у нарахуванні грошового забезпечення за роботу (службу) ОСОБА_1 за період роботи з 09.06.1986 по 18.06.1986 по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, без урахування: постанов ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156 та від 05.06.1986 № 665-195, Постанови Ради Мінстрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 № 207-7, Постанови Держкомітету СРСР з праці і ВЦРПС від 07.05.1986 № 153/10-43, наказів МВС СРСР від 11.05.1986 № 0130 та від 30.06.1986 № 0189, зобов`язання здійснити перерахунок грошового забезпечення з врахуванням даних нормативно-правових актів, включивши такий перерахунок в довідку про грошове утримання за роботу (службу) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС закрито.
В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області відмовлено (http://reуestr.court.gov.ua/Review/86274651).
Отже, враховуючи наведене, за результатом розгляду справ №809/554/13-a та №300/537/19 прийняті судові рішення, що набрали законної сили, якими вирішено спір щодо зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача одноразової винагороди у розмірі 500,00 крб., добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії - 400,00 крб. (понад встановлені максимальні розміри премії) за роботу в зоні відчуження з 09.06.1986 по 18.06.1986 щодо видачі позивачу довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) з врахуванням вказаних виплат та зобов`язання відповідача видати позивачу нову довідку про заробітну плату (грошове забезпечення) з врахуванням даних виплат.
При цьому, судом не встановлено, а позивачем не доведено наявності підстав для видачі позивачу нової довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) у зв`язку зі зміною механізму визначення складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.
Статтею 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судове рішення - рішення, постанова, ухвала суду будь-якої інстанції.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України обов`язковість судового рішення є одним із основних засад (принципів) адміністративного судочинства.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України (частина 2 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, оскільки судовими рішеннями у справах №809/554/13-a та №300/537/19 вирішено спір щодо вказаних виплат та видачі нової довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), відповідач відповіддю №Г-2/108/05/29-2021 від 01.02.2021 обґрунтовано відмовив позивачу у задоволенні його заяви від 15.01.2021 про нарахування та виплату позивачу одноразової винагороди у розмірі 500,00 крб., добових - 35,00 крб., харчування - 28,50 крб., премії за роботу в зоні відчуження - 400,00 крб. та про видачу нової довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) з урахуванням вищевказаних виплат за роботу в зоні відчуження у період з 09.06.1986 по 18.06.1986.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
Щодо строків звернення до суду з даним позовом суд зазначає наступне.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Суд зауважує, що основною складовою "права на суд" є право доступу, у тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові та практичні перешкоди для здійснення цього права.
Оскільки позивач оскаржує відмову відповідача від 01.02.2021 щодо здійснення нарахування до грошового забезпечення та виплати спірних виплат за роботу в зоні відчуження у період з 09.06.1986 по 18.06.1986, просить зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити спірні виплати та видати нову довідку про заробітну плату (грошове забезпечення) з урахуванням спірних виплат, для подання такої довідки до пенсійного органу з метою перерахунку пенсії позивача, то вказані правовідносини впливають на нарахування і виплату пенсії позивача, що свідчить про їх безперервність.
Триваюче правопорушення - це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану, за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Враховуючи вказане, при зверненні до суду з даним позовом позивачем не порушено шестимісячного строку, встановленого частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 (ідентифікаційний № НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 08592193, вул. Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання протиправною відмови та зобов`язання до вчинення дій - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Григорук О.Б.